Muscle & FitnessFıtnessYeni Yılda Spora Bahane Bulmanızı Engelleyecek 4 Uygulama

Yeni Yılda Spora Bahane Bulmanızı Engelleyecek 4 Uygulama

Yine yılın “o” zamanı geldi… Bir seneyi kapatıp diğerini açmaya çok yaklaştığımız bu günlerde, yeni yıl için yepyeni kararlara odaklandığımız zaman yani.

Yılbaşı ruhu ile birlikte hayatımıza açmak istediğimiz bembeyaz sayfalardan biri hep “forma” girmek oluyor. Zayıflamak, daha fit olmak, kaslanmak, hacim kazanmak ya da daha temiz bir beslenme ile sağlıklı bir hayata adım atmak için gerçekten de yılbaşından daha iyi bir başlangıç noktası olamaz. Fakat her yılbaşında kendimize verdiğimiz bu sözler yılın sonuna yaklaşıldığında genelde tutulmamış oluyor.

Aslında sorun, sağlıklı yaşam ve spor hedeflerinin uzun vadeli hedefler olmasında. Kimse ucu bu kadar açık bir iddiaya girmek istemiyor. Çünkü fitness hayalleri, gerçekleşmek için istikrar ve disipline ihtiyaç duyar. Dolayısıyla sizin de kendinize koyduğunuz hedefe ulaşmak için sabırlı olmanız, verdiğiniz sözden mümkün olduğunca çıkmamanız gerekir. Fit bir vücuda giden yolda final çizgisini görmek için epey bir koşmanız gerekeceğini unutmamalısınız. Bu yolda daha az motive ve daha az formda olan koşucuların bitiş çizgisini çoğu zaman göremediğini de. 2020 spor planlarınızı hem fiziksel hem de zihinsel olarak daha sağlam kurduğunuz bir yıl olsun. Önce kendinize güvenin, sonra en yakınlarınızdan cesaret ve destek almayı ihmal etmeyin.

Bahane Bulmayı Bırakma Zamanı

Çoğumuz için alınacak en zorlu kararlardan biri olan spor ve sağlıklı beslenme hedefi bir rutine bağlı kalmayı, iş hayatı ve sosyal hayat arasındaki dengeyi korumayı, bir şekilde spor salonuna uğramayı ya da en azından evde spor yapabilmek için zaman ayırmayı gerektiriyor. Epey zorlu olan bu denklemi çözmekte zorlanıyorsanız 2020’de fitness hedeflerinize yine ulaşamayabilirsiniz. Ancak meraklanmayın, bu yıl diğerlerinden farklı olacak. Size sunacağımız siteleri 2020 için yeni ve güzel bir alışkanlık haline getirmenizi öneriyoruz. Sporun her alanına dair yaşadığınız problemleri bu sitelerin yardımı ile çözeceksiniz ve artık spor yapmamak için üretecek bahaneniz kalmayacak!

Sporcu Beslenmesi İle İşe Başlayın

Sağlıklı ve fit bir vücuda giden yol kesinlikle mideden geçer. Eğer, bir sporcu gibi fit bir vücuda sahip olmak istiyorsanız sporcu diyetine geçiş yapmanız gerekecek. Bunun için yeme alışkanlıklarınızı ve yeme düzeninizi değiştirmelisiniz. 2 ila 4 saatte bir yiyin. Her öğününüz mutlaka protein ve sebze içersin. Yağların sağlıklı olanını kullanın ve elbette gün içinde bol bol su için. Eğer amacınız zayıflamaksa kilo kontrolü sağlamak için mobil uygulamalardan yardım alabilirsiniz.

2020 yılı planlarınızda zayıflamaktan da öte kaslanıp hacim kazanmak ve nihayet hayallerinizdeki vücuda ulaşmak varsa temiz ve sağlıklı beslenme düzeninize dışardan destek gerekebilir. Bunun için sporcular için performans arttırıcı supplementler kullanabilirsiniz. Düzenli olarak spor yapmaya başladığınızda, standart beslenmenizdeki yiyecekler zaman zaman bedeninizin ihtiyacı olan besin değerlerini sunamayabilir. Doğru beslenmek ve antrenmanlarınızı aksatmamak önemli. Ancak hep istediğiniz o fit vücuda giden yolda gıda takviyelerine ihtiyaç duyabilirsiniz.

En iyi fitness takviyelerini bulabileceğiniz Supplementler.com, sporcular için performans arttırıcı ve destekleyici tüm ürünleri tek çatı altında bulmanızı sağlar. Buradan seçeceğiniz en iyi fitness takviyeleri ile beslenmenizi düzenleyebilir ve gelişiminizi hızlandırabilirsiniz. Sporda hızlı ilerleme kaydettiğinizi gördükçe, sporu bırakma fikrinden uzaklaşacaksınız.

Supplementler.com sitesinin yılbaşı kampanyaları başladı! Göz atmayı ve avantajlı fiyatlarla yeni yıla güçlü girme fırsatını kaçırmayın.

Spor Salonu Seçimini Doğru Yapın

2020 yılının sporla dolu bir yıl olması için öncelikle şu üç soruya cevap vermeniz gerekir; ne zaman, nerede, hangi egzersizi yapacaksınız? İstikrarlı bir egzersiz programınız olması için bu sorulara net cevaplar verebiliyor olmanız gerekir. Cevaplarınız net olduğunda, planınızı bozmanız da zorlaşacaktır. İlk önce, size uygun olan üç günü ve saati belirleyin ve bu günlere bağlı kalın, böylece her hafta aynı saatte çalışmayı başarırsınız. Daha sonra nasıl bir egzersiz yapacağınıza karar vermeniz lazım. En iyi egzersiz, en çok zevk aldığınızdır. Bu nedenle, keyif aldığınız egzersizleri planınıza dahil edin. Çeşitlilik sıkılmanızı da engelleyecektir. Üçüncü ve son olaraksa, egzersizlerinize ne kadar zaman harcayacağınızı planlayın.

Kağıt üstünde plan yapmak her zaman daha kolaydır. Günlük hayatta ise, spor günlerinizi aksatmanıza neden olacak durumlar gelişebilir. Evinizden uzak bir semtte hatta şehir dışında kalmanız icap eder. Bazen de canınız tek başına çalışmak değil de grup derslerine katılmak ister. Hayatın sunduğu belirsizlikler spor ile ilgili yaptığınız planları bir anda bozabilir ve bu durum motivasyonunuzu düşürebilir. Ancak 2020’de planınızı sağlam bir şekilde yapıp Sporcard üyelik sahibi olarak kontrolü elinize alabilirsiniz.

Tek bir üyelikle, üyeliğinizin kapsadığı bütün spor salonlarına dilediğiniz gibi girebilme hakkı tanıyan Sporcard siz neredeyseniz sporu oraya getirir. Sporcard ile tek bir salona bağlı kalmaz, hatta salonlardaki dilediğiniz dersi seçerek özgürlüğünüzü ilan edebilirsiniz.

2020’de özgürce spor yapabilmeniz için Sporcard yılbaşına özel indirimine başladı. Sporcard yeni yıl kampanyasının indirimli fiyat avantajlarını kaçmadan yakalamak için bu linke tıklayın!

Şık Spor Giyim İle Motivasyonunuzu Arttırın

Spor salonu ziyaretlerinizle aranıza mesafe koymamanın yolu eğlenceden geçer. Spor salonu günleriniz keyifli ve motive edici olmalı ki oraya geri dönmek isteyin. Bunun için kendinize hedefler koymayı deneyebilirsiniz. Performans hedefleri belirlemek uzun vadede tutarlı kalmanızı sağlayacaktır. Yeni hedeflerle kendinizi geliştirmeniz de cabası. Her bir ilerleme için kendinizi ödüllendirmeyi de unutmamalısınız. Fitness salonunun aynasında günden güne toparlanan fiziğinizi görmek hoşunuza gidecektir. Kendi eseriniz olan vücudunuzu biraz şımartmak için fitness tarzınızı yenilemeyi deneyin. Kaslanarak şekillenen vücudunuz, üzerinize oturan fitness kıyafetleri ile kendini daha çok belli edecektir. Salonda egzersiz yaparken kendinizi en iyi halinizle görmek ise spora olan şevkinizi körükleyecek, motivasyonunuzu artıracaktır.

Anlayacağınız, motivasyonunuzun bir parçası olarak spor kıyafetleri özenle seçilmelidir. Ancak bu noktada spor şık giyim tek başına yeterli olmaz. Spor giyim her şeyden önce konforlu olmalıdır; nefes alabilen, esnek kumaşlı giysiler tercih etmek gerekir. Fitness kıyafetleri üzerinize oturmalı ve rahatsız etmemelidir. Fakat bunu yaparken de sizi sıkmamalı egzersizinizi gerçekleştirmenize engel olmamalıdır. Kumaş tercihi de sağlığınız için oldukça önemlidir. Spora uygun olmayan kumaşlar cildinizi tahriş ederek kaşıntıya sebep olabilir.

Konforu ön planda tutan, aynı zamanda da estetik kaygısı olan sporseverlerin aradıkları her türlü spor kıyafet ve aksesuarını bulabileceği Fitmoda.com, rahat ve dikkat çekici ürünleri ile motivasyonunuzun önemli bir parçası olabilir. Sadece kıyafet değil, fitness saatlerinizi sizin için kolaylaştıracak spor aksesuarlarıyla fa Fitmoda.com spor salonu stiliniz için ihtiyaç duyduğunuz her şeyi sunar.

FitModa yılbaşı kampanyasının indirimli fiyat avantajlarından yararlanmak ve tarzınızı yeni yıla hazırlamak için bu linke tıklayın!

Vitamin Takviyesi İle Güçlenin

Spor yapmanıza engel olan en ünlü bahanelerinizden biri yorgunluk. Bu konuda haklısınız da. Hafta içi iş yorgunu olursunuz, hafta sonu da dinlenmek için sporu ekiyorsunuz. Yoğun iş temponuz kendinizi gerçekten yorgun hissetmenize neden olabilir. Fakat, yeni yıl hedefleriniz arasında sağlam bir vücut varsa, yorgunluğu bir kenara bırakıp spor salonuna gidecek gücü bulmanız gerekir. Vitaminlerin yardımı ile vücudunuza ihtiyaç duydukları besin değerlerini verebilirsiniz. Bu sayede gün boyunca maksimumunuzu sergilersiniz. C, D B1, B3, B12 gibi vitaminler spor için ihtiyacınız olan enerji desteğini size sunar. Vücudunuzun ihtiyacı olan besin takviyeleri sunan Vitaminler.com, multivitaminden balık yağına kadar çok çeşitli takviye ürünleri ile enerjim yok bahanenize çözüm sunar. Siz de rutininize ekleyeceğiniz besin takviyeleri ile yeni yıl hayalinizin elinden tutmuş olursunuz.

Vitaminler.com’da da yılbaşı indirimleri başladı! Size uygun vitamin desteklerini uygun fiyatlara sipariş vermek için tıklayın.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu yazınız
Lütfen adınızı giriniz

BİZİ INSTAGRAM'DA TAKİP EDİN!