Muscle & FitnessAntrenman ve Fitness ProgramlarıYeni Yılı Fit Geçirmek İstiyorsanız Bu Bilgilere İhtiyacınız Var!

Yeni Yılı Fit Geçirmek İstiyorsanız Bu Bilgilere İhtiyacınız Var!

Yeni yıl geldi, kış mevsimindeyiz ve dışarda vakit harcamak çok daha zor. Kendinize vakit ayırmak için bunlar oldukça güzel sebepler. Eğer motive olup, başlayıp, düzen oturtabilirseniz kesinlikle devamı gelecek ve fit olmak için gerekli adımları atabileceksiniz.

Devamlı Olmaya Odaklanın

Image result for consistency fitness

Devamlılığı sağlamak dışında yapabileceğiniz pek bir şey yok. 3 aylık eforu, 1 aylık ara ile kolayca çöpe atabilirsiniz. Ne kadar uzun süre devamlılık sağlarsanız, o kadar kalıcı bir vücuda sahip olursunuz. Bu nedenle devamlı olmaya odaklanın.

Sevdiğiniz Antrenmanları Yapın

Image result for fitness joy

Size eziyet gibi gelen, yaptığınızda haz almadığınız antrenmanlarla bahsettiğimiz devamlılığı yakalamanız mümkün değil. Antrenman yaparken haz alabilmeli, bir sonraki antrenmanı düşünecek bağı antrenmanlarla kurabilmelisiniz. Yoksa sahte bir devamlılık yakalarsınız ve bir noktadan sonra tökezlersiniz.

Eninde sonunda sevmeyerek yaptığınız işlerden çok fazla kazanç sağlayamazsınız.

Tonla seçeneğiniz var. Fit olabilmek için gerçekten fazla opsiyona sahipsiniz. Kesinlikle size hitap eden bir antrenman olmalı. O antrenmanı bulun ve yeni yılda tutkuyla bağlandığınız antrenmanları aksatmayın!

Farklı Motivasyon Yöntemleri Deneyin

Image result for morning run

Motivasyon illa bir hedef belirleyip, o hedefe kilitlenmekle ilgili olmak zorunda değil. Kendinizi motive edebileceğiniz farklı yöntemler deneyebilirsiniz.

Örneğin, sabah koşusu için bir arkadaşınızla sözleşebilirsiniz. Seçtiğiniz arkadaşın, sizden çok daha ileri seviye olması sizi daha da teşvik edecektir. Sabah koşusu için sabah saatinde soğukta arkadaşınızı bekletmek istemezsiniz… Belki bu sizi motive edebilir?

Deneyin, yanılın ve görün. Birçok farklı şekillerde motive olabilirsiniz.

Aktif Kalmaya Çalışın

Image result for daily walk

Kış mevsimi daha hareketsiz geçer. Daha çok oturduğumuz, uzandığımız bu dönemde aktivite seviyesinin düşmesi muhtemeldir. Bu da yakılan kalorileri azaltır.

Kış tembelliğine alışmayın. Mümkün olabildiğince hareket etmeye çalışın. Bol bol yürüyün, yürüyen merdivenlerden kaçının. Aktif olabilme fırsatını gördüğünüz an aktif olun. Hareket edin. Küçük detaylar sizin fit kalabilmenizi sağlar, bu faktörleri asla küçümsemeyin!

Sürekli Kendinizi Zorlamayın

Related image

Evet, bir hedefe kilitlenmiş olabilirsiniz. Bu hedef için sürekli limitlerinizi zorlamanız gerektiğini de düşünebilirsiniz.

Gerçekçi olmak gerekirse, bu her zaman mümkün olmayacaktır. Bunun mümkün olmadığıyla barışıp, yeri geldiğinde geri adım atmaktan çekinmemelisiniz. Bu sayede bir sonraki limitlerinizi zorlayabilir gibi hissettiğiniz günün verimini de arttırabilirsiniz. Sürekli zorlamaya odaklandığınızda, hem psikolojik hem de fiziksel faktörlerden ötürü geriye gitmeniz mümkün.

 

Bu şekilde stratejiler oluşturup, mantıklı kararlar alarak kendinizi disipline ettiğinizde yeni yılı fit geçirmemek için hiçbir sebebiniz yok!

 

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu yazınız
Lütfen adınızı giriniz

BİZİ INSTAGRAM'DA TAKİP EDİN!