Muscle & FitnessGenelWeider Premium Whey Protein Tozu İncelemesi

Weider Premium Whey Protein Tozu İncelemesi

Dünya çapında sporcular için supplement ürünlerini piyasaya sunan en tanınmış ve kaliteli markalardan birisi olan Weider, 1936 yılından bu yana dünya piyasasındaki varlığını sürdüren bir firmadır. Genel merkezi A.B.D’ de bulunan firma, üretim standartlarında kalite, bilim, bilgi ve güven niteliklerini önemsemektedir ve bu özelliği sayesinde de sadık müşteri kitlesi yaratmayı başarmıştır. Kanadalı Josef Edwin Weider tarafından kurulan firma yalnızca sporcular için gıda takviyeleri ürünleri değil, sektördeki birçok ekipman ve magazin gruplarının da öncüsü olarak tanınır. Üstün kalite standartlarına sahip olan firma ISO sertifikalı ve HACCP sistemini kullanmaktadır.

Weider Premium Whey İçeriği ve Performansı

weider-premium-whey-protein-tozu-incelemesi

1 ölçek (30 gr) Weider premium whey protein tozu ürünü, 117 kcal olup, 23 gr protein, 2.4 gr karbonhidrat, 1.8 gr şeker ve 1.6 gr yağ içermektedir.

Ürün içeriğinde bulundurduğu ultrafiltrasyon yöntemiyle üretilmiş whey proteini ve sahip olduğu amino asit profili ile kendisini bir adım öne çıkarmaktadır. Weider protein tozu ürününün, diğer konsantre whey protein ürünlerine göre kana karışım süresi daha hızlıdır. Bunun nedeni, içeriğinde %20 oranında bulundurduğu “ultrafiltrasyon” yöntemiyle üretilmiş %60 konsantre whey protein içeriğine ek olarak, %20 whey protein izolesi bulundurmasıdır. Bu izole whey proteinin emilimi ve saflığı, konsantre whey proteine göre daha yüksektir. Ayrıca weider whey protein ürününün sahip olduğu whey proteinin biyolojik değeri “100”dür. Bu özelliklerinden dolayı da performans yönünden gayet başarılı bir ürün olarak karşımıza çıkmaktadır.

Ürün içerisinde bulundurduğu proteinlerin %25 gibi yüksek bir miktarını BCAA’lar oluşturmaktadır. Servis başına (30 gr) 7.5 gr BCAA, ayrıca ilave edilmiş saf formda 2 gr Glutamin ve 3.5 gr Glutamin öncüleri bulundurmaktadır. Ürünün sahip olduğu bileşen miktarlarına baktığımızda, weider premium whey bcaa miktarının oldukça iyi bir seviyede olduğu gözükmektedir.

Weider Premium Whey Kullanımı

Weider premium whey ürününün ülkemizde 6 farklı aroması bulunmaktadır. Her ne kadar ülkemizde kısıtlı aromalarla satışta olsa da yine de ülkemizdeki en çeşitli aromaya sahip ürünlerden biridir diyebiliriz.

Ürüne lezzet yönünden baktığımızda ise, standart bir protein tozundan aldığınız lezzetin dışında bir lezzet sunmamaktadır. Ancak aroma çeşitliliğine sahip olması, ülkemiz piyasasındaki diğer protein tozlarına göre damak tadınıza uygun olanı bulmanız açısından Weider premium whey protein tozu ürününü diğer ürünlere göre daha avantajlı kılmaktadır. Weider premium whey stracciatella aroması tüketiciler tarafından en çok beğenilen ve tercih edilen aroma olmasının yanı sıra weider premium whey muzlu ürünü de aynı doğrultuda tercih edilmektedir diyebiliriz.

Weider premium whey kullanımı oldukça kolay ve sorunsuz bir şekildedir. Sahip olduğu saf ve ultrafiltre edilmiş ham madde sayesinde su veya süt fark etmeksizin tüketicinin tercihi hangi yönde olursa olsun çabuk karıştığı ve topaklanma yapmadığı weider premium whey kullananlar tarafından gelen yorumlar arasında yer almaktadır.

Weider premium whey protein tozu kullanımı için en ideal zamanın kana çabuk karışmasından ötürü spor sonrası olduğunu söyleyebiliriz. Ancak bu demek değildir ki spor sonrası harici bu ürünü kullanamazsınız. Aksine, protein tozlarının amacı günlük protein ihtiyacınızı tamamlamaya yardım etmek olduğu için günün herhangi bir diliminde de açığınızı kapatmak için kullanabilirsiniz.

Weider Premium Whey Fiyat/Performans Oranı

Weider premium whey protein fiyat yönünden incelediğimizde, kendisini piyasanın en uygun protein tozu olarak ilan edemiyor olsak da piyasada en rahat ulaşabileceğiniz ve bulma sıkıntısı yaşamayacağınız ürün olduğunu söyleyebiliriz. Ürüne ait piyasadaki bu bolluğun satıcıları, tüketicilerin ürünü kendilerinden almalarını sağlamak için sık sık indirim veya kombinasyon kampanyası yapmaya iteceğini de unutmamak gerekir.

Weider premium whey protein tozu fiyat performans açısından pek makul olduğu ne yazık ki söylenemez. Ürünün sahip olduğu kalite, yüksek liste fiyatını da beraberinde getirmektedir. Tüketicilerin genel olarak ürün hakkındaki tek ve en olağan isyanı ürün fiyatı hakkında olmaktadır. Weider premium whey ürünün piyasada 2300 gramlık boyutu yer almakta ve bu boyuttaki ürünün güncel fiyatı 449 TL dir.

Weider Premium Whey Kullanıcı Yorumları

Yaptığımız inceleme sonucu vardığımız ve belirttiğimiz kanıları destekleyici ve kullanıcıların weider premium whey protein kullanımı hakkındaki çeşitli tecrübelerini aktardığı bazı yorumları sizlerle buluşturduk.

weider-premium-whey-protein-tozu-incelemesi

weider-premium-whey-protein-tozu-incelemesi

weider-premium-whey-protein-tozu-incelemesi

Gözü Kapalı Alabileceğiniz Piyasadaki En İyi 6 Protein Tozu

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu yazınız
Lütfen adınızı giriniz

BİZİ INSTAGRAM'DA TAKİP EDİN!