Muscle & FitnessCelebrityVictoria's Secret Meleklerinin Kıskandıran Güzeli Miranda Kerr'in Spor Rutini

Victoria’s Secret Meleklerinin Kıskandıran Güzeli Miranda Kerr’in Spor Rutini

Victoria’s Secret mankenleri denildiğinde akan sular duruyor değil mi… Vicroia’s Secret’ın mankenleri sadece podyumlarda mükemmel vücut hatları ile karşımıza çıkmıyor. Çoğu, kendi markalarını da yaratmış durumda. Miranda Kerr de bu isimlerden bir tanesi. Ayrıca Miranda Kerr iki çocuk annesi bir kadın. Geçtiğimiz gün Gruner und Jahr Spa Awards törenine katılan model, karnını gösterdiği pozuyla üçüncü çocuğunu beklediğini de sevenlerine duyurmuştu. Peki bunca yoğunluk içerisinde Miranda Kerr nasıl bir spor rutinine sahip hiç merak ettiniz mi?

Miranda Kerr Kimdir?

“Pek magazin takip etmem, Victoria’s Secret şovlarını da yılbaşından yılbaşına izlerim o yüzden mankenleri de çok tanımam” diyorsanız Miranda Kerr’in farkında olmadığınıza inanmadığımızı söylemeliyiz.

Avustralyalı manken Miranda Kerr’i tüm dünya 2007 yılından beri Victoria’s Secret meleklerinden biri olarak tanıyor. 1997 yılında 13 yaşındayken bir dergi için kapak yüzü yarışmasına katıldıktan sonra podyum dünyalarının kapılarını aralayan Kerr şu anda 35 yaşında. Şu anda sadece manken kimliği ile değil, kurucusu olduğu KORA Organics markası ve kişisel gelişim kitabı ile de tanınıyor. 2008 yılında Miranda Kerr, Forbes dergisinin verilerinde en çok kazanan modellerden bir tanesi olarak gösterildi.

Bikini vücudu denildiğinde akla ilk gelen isimlerden olan Miranda Kerr yukarıda da bahsettiğimiz gibi, 2 çocuk annesi ve şimdilerde ise 3. çocuğuna hamile olduğunu medyaya açıkladı… Vücut hatlarından yıllar içerisinde hiçbir şey kaybetmeyen Miranda Kerr 3. çocuğunu beklerken biz onun iş-aile-iş temposunu düşünemeden edemiyoruz… Aslında bütün mankenler bu konuda oldukça şaşırtıcılar. Hamileliklerinin öncesi ve sonrası neredeyse hiçbir farkları olmuyor ve podyumlarda her zamanki görünüşleri ile karşımıza çıkıyorlar. Miranda da muhteşem vücut hatlarını spor ve sağlıklı beslenme ile koruyor ancak birçok modele göre çok daha sakin bir spor rutini uyguluyor.

View this post on Instagram

@harpersbazaarus

A post shared by Miranda (@mirandakerr) on

Düzenli Antrenman Onun Sırrı

Miranda Kerr birçok model gibi yoğun ağırlık çalışmalarına ya da saatler süren fitness salonu çalışmalarına önem vermektense düzenli antrenman yapabilmeyi önemsiyor.

Ona göre kendinizi hangi egzersizi uygularken daha iyi hissediyorsanız o egzersizlere yoğunlaşmalısınız. Miranda Kerr elimden geleni yapmaya çalışıyorum diyerek haftanın 4 ya da 5 günü spor yaptığını söylüyor. Miranda’nın egzersizleri en az 20 ya da 30 dakika kadar sürüyor. Tamamen o anki ruh hali ve iş planının şekline bağlı olarak antrenman programında farklı sporlara yer verdiğine değinen Miranda, Popsugar ile yaptığı bir röportajında en çok dans etmeyi, yüzmeyi, pilatesi ve yoga yapmayı sevdiğini dile getirmiş. Yani aletli spor çeşitleri çok da ona göre değil…

View this post on Instagram

💋

A post shared by Miranda (@mirandakerr) on

Miranda Kerr hangi sporu tercih edeceğinizin ya da hangi hareketi çok tekrarladığınızın önemli olmadığını ama fit bir vücuda sahip olmak için düzenli bir şekilde çalışılması gerektiğini söylüyor.

Karın Bölgeniz Daima Sıkı Olsun

Miranda Kerr’in spor rutini karmaşık ağırlık egzersizleri ya da HIIT gibi yüksek yoğunluklu egzersizler yerine daha düşük tempolu çalışmaları içeriyor. Dior, Chanel, Stella McCartney, Lanvin, Viktor&Rolf ve Balenciaga gibi markaların defilelerinde yer almış Victoria’s Secret modeli, her ne olursa olsun karın kaslarını sıkı tutmaya çalışıyor.

Bu konuda yaptığı en önemli egzersiz ise plank. Plank hareketini çok önemseyen Miranda Kerr, her gün 10 dakika kadar plank pozisyonunda durduğunu, kolları yorulursa dirseklerini de yere yerleştirerek harekete devam ettiğini ama asla pes etmediğini söylüyor. Özellikle çekimlere hazırlandığı bir dönemde çekimden hemen önce de karın çalıştığını belirtiyor.

Tüm bu hafif ve düzenli spor programının yanında ise beslenmesine de özen gösteren Miranda’nın elinden eksik etmediği spor içeceği ise ıspanak, salatalık, kara lahana ve avokadolu yeşil smoothie!

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu yazınız
Lütfen adınızı giriniz

BİZİ INSTAGRAM'DA TAKİP EDİN!