Muscle & FitnessAntrenman ve Fitness ProgramlarıVictoria’s Secret Mankenlerinin Antrenöründen Evde de Yapabileceğiniz 3 Egzersiz

Victoria’s Secret Mankenlerinin Antrenöründen Evde de Yapabileceğiniz 3 Egzersiz

Victoria’s Secret modellerinin çok fazla antrenman yapmadığı düşünülüyor. Model olabilirler, kas kütleleri fazla olmayabilir ancak bu gerçekten sert antrenmanlar yapmadıkları anlamına gelmez. Aksine tüm Victoria’s Secret modelleri, sporcu disipliniyle antrenman yapıyorlar.

Victoria’s Secret modelleri antrenmanlarını güçlenmek, sakatlıkları önlemek ve vücutlarını daha iyi kontrol edebilmek için yapıyorlar. Bu da üst düzey disiplin gerektiriyor.

Bu hedeflere ulaşabilmek için yalnızca kardiyo değil, güç antrenmanı da yapan modellerin yaptığı egzersizler çoğunlukla ekipman içermiyor.

Image result for Romee Strijd

Diyetlerini ve antrenmanlarını, elde etmek istedikleri fiziğe göre şekillendiren Victoria’s Secret meleklerinden Bella Hadid, Georgia Fowler, Romee Strijd, Alexina Graham ve Maria Borges ile çalışan Joe Holder’ın size egzersiz tavsiyeleri var.

Joe Holder: “Basit temel egzersizlerle, vücut ağırlığınızı kullanarak istediğiniz fiziği elde edebilirsiniz.” diyor.

Holder, her antrenman programın kişinin hedefine göre değişebileceğini vurguluyor. Ancak yine de genel prensiplerin herkes için işe yarar olduğunu savunuyor. Önerdiği egzersizler de bu prensipler doğrultusunda seçilmiş.

Postür için çekiş egzersizlerinin yanı sıra, kalça ve karın güçlendiren egzersizleri öneriyor. Antrenörlüğünü yaptığı Victoria’s Secret modellerinin duruşlarının bu kadar güzel olmasının sırrı olarak bu tip egzersizlerden bahsediyor.

Joe Holder, tekrar sayısı ve set sayısındansa, kaliteli set ve tekrar sayısını önemsiyor. Tekniği bozmadan doğru kas gruplarını hedeflemenin önemli olduğuna inanıyor. Bu nedenle çoğu zaman set ve tekrar sayısı belirtmiyor.

İşte Joe Holder’ın Victoria’s Secret modellerinin fit kalabilmeleri ve iyi bir duruşa sahip olabilmeleri için önerdiği egzersizler:

Glute Bridge

Glute bridge, kalça kaslarını kullanmayı öğrenmek için yapabileceğiniz en iyi egzersizlerdendir. Hem kas kütlesi artışı hem de aktivasyon sağlaması sebebiyle kesinlikle herkes uygulamalıdır. Sağlıklı bir postürün yanı sıra, düzgün kalça aktivasyonu için de çok önemlidir.

  • Dizleriniz kırılı bir şekilde yere yatın, elleriniz yanlarda olsun. Ayaklarınız yerle tamamen temas etsin ve bacaklarınız omuz açıklığında olsun.
  • Kalçanızı sıkarak kilitleyin ve köprü oluşturun. 1-2 saniye bekleyip tekrar kalçanızı aşağıya indirin.

Bulgarian Split Squat

Image result for bulgarian split squat

Kalça kaslarını, bacakları ve merkez bölgesini en iyi şekilde çalıştırabilen egzersizlerden biri Bulgarian split squat egzersizidir. Hem sağ hem sol tarafı çalıştırmayı gerektiren unilateral bir egzersiz olduğu için dengeli gelişimde önemli rol oynar. Bacakları ciddi anlamda sıkılaştırabilmenizi sağlar. Nabzı hızlı arttırarak yağ yakımına da katkıda bulunan bu egzersizi kesinlikle düzenli olarak uygulamalısınız.

  • Tek bacağınızı arkanızda yüksek bir yere koyacak şekilde konumlanın.
  • Dengenizi koruyarak tek bacağınızla derine inip kalkın.
  • Postürünüzün bozulmasına izin vermeyin, sağa sola yönelmemeye ve düz inmeye çalışın.

Plank

Image result for plank

Merkez bölgesini ve karın kaslarını geliştirmek için en sağlıklı egzersizlerden biri olan plank, postür dostudur. Karın kaslarınızı kullanabilmenizi sağlar. Oldukça yorucudur. Plank, her sporcunun antrenman rutininde yer vermesi gerektiği söylenen bir egzersizdir.

  • Dirseklerinizi, el bileklerinizi ve ayak parmak uçlarınızı yere koyun ve vücudunuzun başka hiçbir noktasını yerle temas ettirmeyin.
  • Hem karın kaslarınızı hem de kalça kaslarınızı sıkarak, düz bir çizgi oluşturmaya çalışın.
  • Nefes kontrolünüzü bozmadan, karın ve kalça kaslarınız kasılı bir şekildeyken durabildiğiniz kadar durun.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu yazınız
Lütfen adınızı giriniz

BİZİ INSTAGRAM'DA TAKİP EDİN!