Muscle & FitnessAntrenman ve Fitness ProgramlarıRolleri Uğruna Adeta Başka Bir İnsana Dönen Ünlülerin İnanılmaz Değişim Hikayeleri

Rolleri Uğruna Adeta Başka Bir İnsana Dönen Ünlülerin İnanılmaz Değişim Hikayeleri

Oyunculuk gerçekten zor bir iş. Bambaşka hikayelerde, bambaşka insanları anlatmak oldukça zorlayıcı. Oyunculuk becerileri ve zihinde role bürünmenin yanısıra; fiziksel değişimler bakımından da oyunculuk çığır açılan bir döneme girmiş bulunuyor. 50 kilo verenden, kas yığınına dönüşen oyunculara büyük değişimler her gün sektörde gerçekleşiyor.

Bu değişimler arasındaki en şaşırtıcı, en zorlayıcı olanları sizler için derledik.

Christian Bale ve “The Machinist” Değişimi

Christian Bale, The Machinist

2004 yılında, Bale insomnia hastalığına sahip bir role büründüğü makinist filmi için 30 kilograma yakın bir kilo kaybediyor.  Üstelik bunu 4 ayda yapıyor. Bu kiloyu günde bir konserve ton balığı ve bir elma yiyerek veriyor…

Bu kadar kısa bir sürede bu kiloyu verebilmek için, günde yaklaşık 300 kalori tüketmekten başka çaresi bulunmuyor. Sağlıksız ve yorucu olsa da, kafein ile süslediği diyetinde bir sağlık sorunu yaşamıyor.

Chris Hemsworth ve “Thor” Dönüşümü

Chris Hemsworth, Thor

Belki de en dillere destan değişimlerden biri. Zaten bir temel atmış olan, fiziği öncesinde de iyi olan Hemsworth eski usül vücut geliştirme programlarıyla gerçekten dev bir canavara dönüşüyor. Aldığı kilo ise, yalnızca 10 kilogram.

Devamlılığın vücut bulmuş hali olan, motivasyon kaynağı Chris Hemsworth “Thor” rolünü gerçekten hakediyor. İskandinav tanrısı Thor’a dönüşümünde Hemsworth, sporun yanında sıkı bir diyet de yapmış. Süper kahramanlar ne yer merak ediyorsanız, bu içeriğe bakmayı da ihmal etmeyiniz.

Jake Gyllenhaal “Southpaw” İçin Canavara Dönüşüyor

Jake Gyllenhaal, Southpaw

6 ay boyunca günde 6 saat ter döken Jake, 8 kilogramlık saf kas kütlesini kendine eklemeyi başarıyor. Film yönetmeni “ondan bir canavar elde ettik” şeklinde konuşuyor.

Floyd Mayweather’ın çalıştığı salonda da antrenman yapan Jake, bu fiziği elde etmek için adeta salonda yaşamış. Yalnızca fiziğini değil, bir boksörün hareketlerini de anlayıp geliştirmesi gereken Jake bu zorlu süreci başarıyla atlatmış.

“Guardians of Galaxy” İçin Chris Pratt Adeta Başka Bir İnsan Olmuş

Chris Pratt, Guardians Of The Galaxy

6 ayda 30 kilo verip, bir kas yığınına dönüşen Pratt, her gün 3-4 saatlik acı dolu antrenmanlarla bu hale gelmiş.

130 kilogram civarındaki bir ağırlıktan düşerek, günde 4000 kalori almasına rağmen 30 kilo verebilen Pratt tam bir makineymiş! Su kaybettiğini de vurgulayan Pratt; “bütün gün tuvalette olduğumu hatırlıyorum, korkunçtu” diyor.

“Dallas Buyers Club”daki Trans Rolü İçin Kilo Veren Jared Leto

Jared Leto, Dallas Buyers Club

AIDS hastalığı bulunan bir transeksüel kadını oynadığı rol için, 20 kilogram veren Leto azmin resmi diyebiliriz.Yalnızca yemeyi keserek, kas kütlesini umursamadan trans rolüne bürünen Leto gün boyunca bir şey yemediğini hatırladığını söylüyor.

“Oturuşunuz, düşünüşünüz, yürüyüşünüz dahi değişiyor.” şeklinde konuşuyor.

J.K. Simmons ve “Justice League” İçin Eklediği Kas Kütlesi!

J.K. Simmons, Justice League

Simmons’ın bambaşka bir insana dönüştüğünü rahatlıkla söyleyebiliriz. Paramparça ve büyük kas kütlesiyle, yaşına rağmen müthiş bir ilerleme kaydeden Simmons, Hollywood’un meşhur antrenörleriyle çalışmış.

Sağlık sorunlarını bir kenara bırakıp, hayatının en fit haline bürünmeyi amaçlayarak bu role hazırlanan Simmons motivasyonun ve kararlılığın vücut bulmuş hali adeta!

Matthew McConaughey’in “Gold” İçin Aldığı Yağlar!

Matthew McConaughey, Gold

47 yaşında iken dahi fit vücudu ile kendinden söz ettiren Matthew, 20 kilo vererek kaslarını kaybettiği “Dallas Buyers Club” sonrasında ciddi miktarda kilo aldı.

“İstediğimi yiyip içtiğim 7 aylık bir periyot, benim için oldukça eğlenceliydi” diyor.

“Bazen bunun işiniz olduğunu unutup, yemeyi bırakmayı düşünebiliyorsunuz. Fakat işinizi hatırladığınızda bu durum asla sizi yormuyor.” diye ekliyor.

Tüm bu kiloyu almak için çizburger ile beslendiğini dile getiren McConaughey, bir dönem merdiven dahi çıkamayacak hale geldiğini söylüyor. 20’nin üzerinde kiloyu, kaslarını kaybedip yağ ağırlıklı alınca gerçekten şişman bir görünüme sahip olmuş.

Edward Norton’ı Ünlü Eden “American History X” Değişimi

Edward Norton, American History X

Güç antrenmanlarını ön plana alarak, düşük tekrarlı ve yüksek ağırlıklı şekilde çalışmaya önem veren Norton, American History X filmi öncesinde çok da popüler değildi.

Bir neo-Nazi rolünde olan Norton, yüksek proteinli beslenmesiyle güç çalışmaları sayesinde 15 kilograma yakın bir kütleyi kas ağırlıklı olarak vücuduna ekliyor. Bu sayede hapishanedeki rolüne çok iyi uyan bir fiziğe sahip oluyor.

Matthew Fox ve İnanılmaz “Alex Cross” Dönüşümü

Matthew Fox, Alex Cross

Radikal bir değişiklik arayarak bu rolü kabul eden Lost dizisinin yıldızı Matthew Fox, kendisini bir canavara dönüştürmeyi başarmış. Yüksek kalori alıp, yoğun idmanlar içerisinde kendini adeta parçalayan Fox, müthiş yağsız ve kas kütlesi yüksek fiziğiyle rolüne çok uygun bir fizik inşa etmiş.

Kaynak: Boredpanda

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu yazınız
Lütfen adınızı giriniz

BİZİ INSTAGRAM'DA TAKİP EDİN!