Muscle & FitnessBeslenme Önerileri ve İpuçlarıDaha Önce Kullanmayı Hiç Düşünmediğiniz Toparlayıcı 2 Supplement

Daha Önce Kullanmayı Hiç Düşünmediğiniz Toparlayıcı 2 Supplement

Toparlanma, kasların kendini onarıp büyüyebilmesi, yani kas kütlesi artışı için en önemli faktörlerden biridir. Kas kütlenizi maksimize edebilmek için ihtiyacınız olan birkaç elementten biri olan toparlanma ve onarıma özen göstermelisiniz.

Bir çok işe yararlığı kesin olmayan toparlayıcıyla para harcamadan önce bahsedecek olduğumuz doğal toparlayıcıları bilmenizde fayda var. Bu takviyeleri günlük beslenmenize dahil ettiğinizde sonuçlara şaşıracaksınız.

Curcumin (Zerdeçal)

4 Effective Workout Recovery Supplements That You Never Thought About Using

Turmerik içerisindeki aktif molekül olan zerdeçal, sarı renk oluşumuna neden olan moleküldür. Hintlilerin binlerce yıldır faydasını bilerek kullandığı zerdeçalın iltihap ve kansere karşı savaşma özelliği vardır.

Ayrıca zerdeçal eklem ve bağların ağrısını da azaltır. Yorgunlukta ve kas ağrısında da azalma gözlemlenmektedir.

Gerginlik ve streste azalma, depresyonda azalma gibi özellikler de zerdeçal kullanımının sağladığı diğer faydalardandır.

Sıcak bir sütün içine günde 5-10 gram atarak veya herhangi bir takviyenin içerisinde tüketerek zerdeçalın faydalarından yararlanabilirsiniz.

Nature’s Supreme markasının erkekler için özel ürettiği yeni multivitamin formülünde de zerdeçal ekstresi bulunmaktadır. Vitamin ve mineral ihtiyacınızın yanı sıra, zerdeçal da tüketmiş oluyorsunuz!

Çinko ve Magnezyum (ZMA)

4 Effective Workout Recovery Supplements That You Never Thought About Using

Ayrı ayrı veya birlikte (ZMA formülüyle) tüketebileceğiniz bu iki mineral kasların onarımı için çok önemlidir. Bu ikili, testosteronu arttıran birkaç mineralden ikisidir.

Kaslardaki elektrolit dengesizliklerinin üstesinden gelerek kasları rahatlatabilen bu ikili, antrenman sonrasındaki stresi ciddi oranda azaltabiliyor. Ayrıca yorgunlukta azalma ve antrenmandaki performansta artış da sağlayabiliyorlar. Özellikle düzenli magnezyum kullanımında stres seviyelerinde ciddi azalma görülüyor.

Çinko, hem bağışıklık sistemi için hem de optimum testosteron seviyelerine sahip olabilmek için önemli bir takviyedir. Genellikle bu iki mineral de eksik tüketilir. Bu nedenle takviye olarak kullanılması faydalı olabilir.

Özellikle uyku kalitesini arttırıp, toparlanmaya destek olan magnezyum ve çinko kesinlikle takviye listenizde yer almalı. Garip rüyalar görmeye hazırsanız, kesinlikle magnezyum ve çinko tüketmeye başlamalısınız!

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu yazınız
Lütfen adınızı giriniz

BİZİ INSTAGRAM'DA TAKİP EDİN!