Muscle & FitnessAntrenman ve Fitness ProgramlarıTestosteronu Zirveye Taşıyan 6 Egzersiz

Testosteronu Zirveye Taşıyan 6 Egzersiz

Testosteron arttırmak mı istiyorsunuz? Düşük testosterona sahip olduğunuzu mu düşünüyorsunuz? Bu egzersizlere şans vermediyseniz, kesinlikle vermelisiniz.

Testosteron, erkeklerin kutsal hormonudur.  Bizleri erkek yapan bu hormon kas kütlesinden kemik dayanıklılığına, kıllarımızdan sesimizin tonuna birçok şeyi etkilemektedir. Doğal yollarla arttırmak da çok kolay değildir.

Libido, kemik ve kas kütlesi, yağ oranı ve kırmızı kan hücreleri üzerinde dahi etkili olan bu hormon, 30’lu ve 40’lı yaşlarda düşmeye başlamaktadır.

Kas kütlesini önemsemeyen erkekler, kolay yollara başvurmaktadırlar. Tehlikeli takviyeler yerine, egzersiz yapmayı denemek sizce işe yarar bir yöntem değil mi? Bizce kesinlikle işe yarar. Düzenli olarak doğru şekilde beslenip doğru şekilde antrenman yapan bir erkek, daima sağlıklı testosteron seviyelerine sahip olacaktır.

D vitamini, magnezyum, çinko gibi testosteron artışına katkıda bulunan doğal takviyelerin yanı sıra egzersiz de oldukça işe yarar bir doğal yöntemdir.

Testosteron Arttıran Egzersizler

Testosteron hormonunun artışını, en iyi sağlayan egzersizler birden fazla eklemin devreye girdiği bileşke egzersizlerdir. Squat, deadlift, bench press, overhead press gibi egzersizler en iyi seçeneklerinizdir. Barfiks de yapabileceğiniz önemli egzersizlerdendir.

Büyük kas gruplarını aktif olarak çalıştıran, kas kazanımının zirvede olduğu bileşke egzersizleri merkeze koyduğunuz programları uygulamalısınız.

Haftada 3 Uygulayabileceğiniz Testosteron Arttıran Full Body Antrenmanı

Image result for bench press heavy

Bahsettiğimiz egzersizleri bulunduran, haftada 3 kere uygulayabileceğiniz bu antrenmanlar testosteron seviyeniz üzerinde etkili olabilir.

Vücudunuzun gelişmesi ve testosteron seviyenizin artması için ihtiyacınız olan tüm dinamikleri bulunduran bu antrenmanı kesinlikle denemelisiniz.

Farklı günlerde, deadlift ve squat hareketlerinin farklı varyasyonlarını yapabilirsiniz. Sumo deadlift, Romanian deadlift, front squat, low-bar squat gibi varyasyonlarla farklı hareket modellerinde güçlenebilirsiniz.

Maksimum rakamınızın %70-%80’i arasında çalışıp, bu maksimumu arttırmaya çalışın. Sonuçlara siz de şaşıracaksınız!

Egzersiz Set Sayısı Tekrar Sayısı Dinlenme Süresi
Squat 5 5 5’
Deadlift 5 5 5’
Bench Press 4 8 2’
Barbell Row 4 8 2’
Shoulder Press 4 8 2’
Barfiks 4 8 2’

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu yazınız
Lütfen adınızı giriniz

BİZİ INSTAGRAM'DA TAKİP EDİN!