Temel Amino Asitler ve Vitargo

Kas büyümenizi hızlandırmak için antrenmanlar sırasında bu takviyeleri bir arada alın.

EAA (TEMEL AMİNO ASİTLER)

Vücudumuz temel amino asitleri kendisi üretemez, bu yüzden bunları yiyeceklerden ve besin takviyelerinden almak büyük önem taşıyor. Vücudumuz için gerekli olan proteinlerin çoğunu üretmek için yaklaşık 20 amino asit gerekse de, genel olarak EAA’lar sekiz amino asitten oluşuyor: Lysin, methionine, phenilalanine, threonine, triptophan, leucine, isoleucine ve valin. Diğer amino asitler temel aminolar olarak kabul edilmiyorlar. Çünkü vücudumuz bunları kendisi üretebiliyor. Bazı çalışmalar, temel amino asitleri antrenmanlardan önce almanın, antrenmandan sonra almaya göre çok daha iyi bir protein sentezi sağladığını gösteriyor.

vitaVITARGO

Vitargo kompleks bir karbonhidrattır. Fakat, diğer kompleks karbonhidratların aksine çok daha hızlı sindirilir. (Araştırmalar, şekerden bile iki kat daha hızlı sindirildiğini gösteriyor.) Bu karbonhidrat, özel yapısı sayesinde, adeta vücudunuza verebileceğiniz en hızlı sindirilen besindir. Böylece antrenman sırasında, insülin düzeyiniz yükselir ve kaslarınız da daha hızlı büyür.

DOZ ÖNERİSİ

Kas kütlenizi arttırmak için, antrenman sırasında yavaş yavaş alabileceğiniz EAA’ları tercih edin. 10-20 gr EAA ile 35 gr Vitargo’yu 2 bardak suya karıştırın ve antrenman sırasında yudumlayın. Son seti yaparken hepsini bitirmeyi de unutmayın.

İlginizi çekebilecek diğer yazılar

0 Yorum

Yorum Bırak

Oturum Aç

Kayıt Ol

Şifremi sıfırla