Muscle & FitnessBeslenme Önerileri ve İpuçlarıSürekli Yorgun Hissediyorsanız Bu Bilgiye Kesinlikle İhtiyacınız Var!

Sürekli Yorgun Hissediyorsanız Bu Bilgiye Kesinlikle İhtiyacınız Var!

Sebepsiz yere sürekli yorgun hissetmek, son yıllarda insanların en yaygın şikayetlerinden. Uyku düzeni normal olan, beslenmesindede göze çarpan bir şey olmayan, çok fazla kalori harcamayan, ağır antrenmanlar yapmayan fakat yorgunluk hissini bir türlü üzerinden atamayan bir sürü insan var.

Yani kısacası görünürde yorgunluğa sebep olabilecek bir şey yokken, yorgun hissetmek gibi bir problemin yaygınlığı söz konusu.

Image result for feeling tired

Bu noktada doktora görünmenizde fayda var. Çünkü sebep muhtemelen sizin kontrolünüzde olmayan bir sebep. Kan değerlerinize bakıldığında vitamin eksikliğinden insülin direncine birçok problem gözükebilir. Bu nedenle sizi bir doktorun yönlendirmesi en iyi seçenek.

Sürekli yorgun olmaktan şikayet edip doktora giden insanlara bakıldığında, genellikle bu sorunun kış mevsiminde görüldüğü tespit ediliyor. Test sonuçlarında da en yaygın görülen sorun, D vitamini eksikliği olarak belirtiliyor.

Image result for vitamin d

En önemli D vitamini kaynağı güneş ışınları olduğu için ve kış mevsiminde günlerin kısalmasından dolayı birçok insan güneş ışığından mahrum kalıyor. Bu nedenle D vitamini insanların büyük çoğunluğunda eksikliği bulunan bir vitamin. Özellikle sürekli yorgun hisseden insanların hemen hemen hepsinde D vitamini eksikliği görülüyor.

Güneş ışınları dışında besinlerden yeterli miktarda D vitamini alamayabilirsiniz. Bu nedenle D vitamini takviyelerini kesinlikle kullanmalısınız.

Sürekli yorgun olmaktan şikayet eden hastalar, D vitamini kullandıktan sonra büyük ölçüde bu şikayetin üstesinden gelebiliyor.

Günlük D vitamini ihtiyacını doktorların tavsiyesiyle belirleyip, bu tavsiyeye göre D vitamini kullandığınızda büyük ihtimalle kendinizi daha iyi hissedeceksiniz!

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu yazınız
Lütfen adınızı giriniz

BİZİ INSTAGRAM'DA TAKİP EDİN!