Muscle & FitnessAntrenman ve Fitness ProgramlarıSporsuz Olmaz Diyen İsimlerden Emma Watson’ın Fitness Rutini

Sporsuz Olmaz Diyen İsimlerden Emma Watson’ın Fitness Rutini

Birçok ünlü farklı diyetler uygulayarak formunu korurken bir kısmı da antrenmana ağırlık vermeyi tercih ediyor. Emma Watson da oyunu spordan yana tutanlardan. Düzenli egzersiz ile vücudunu fit tutan Harry Potter yıldızı, beslenmesine de dikkat ediyor.

En son Little Women filmi için kamera karşısında olan Emma Watson’ın performansını merakla beklerken başarılı oyuncunun fitness sırlarını sizlerle paylaşmak istedik ama önce hızlıca Emma’nın kariyerine bakalım.

Emma Watson Kimdir?

Emma Watson hayatımıza Harry Potter’daki inanılmaz performansı ile katıldı. Küçük yaşlarından beri kariyeri üzerindeki yeteneği ve çabası onu en çok aranan kadın oyunculardan biri haline getirdi. Henüz 29 yaşında olan Emma Watson kariyerine Harry Potter serisinin yanısıra The Perks of Being a Wallflower, Colonia ve Beauty and the Beast gibi filmleri de ekledi. Güzelliği, yeteneği ve oyunculuğu ile 7’den 70’e sinema severlerin kalbini hızla kazandı.

Emma Watson setten sete koşar ve film çekimlerine devam ederken Brown University ve Worcester College, Oxford’da İngiliz Dili üzerine eğitimini de tamamladı. Burberry ve Lancôme gibi dünyanın en büyük moda ve kozmetik markaları ile çalıştı. Feminist ve aktivist tavrı ile büyük ilgi ve sevgi topladı. Kadın haklarına dikkat çekti ve Birleşmiş Milletler’de İyi Niyet Elçisi olarak görev aldı.

Kısacası Emma Watson oyunculuk kariyerini ve hayatındaki tüm diğer çalışmaları başarı ile devam ettirdi.

Emma Watson ve Fitness

Spor yapmak bazı ünlülerin sadece görünüş için yaptığı bir aktivite değil adeta bir yaşam tarzı. Emma Watson da bu isimlerden bir tanesi. Yıllardır formunu koruyor ve fit vücudu ile giydiği bütün kıyafetleri mükemmel bir şekilde taşıyor. 29 yaşındaki Emma, fitness rutininde farklı egzersiz çeşitlerine yer veriyor. Çok ağır, zorlu antrenmanlar yerine, düzenli ve orta yoğunlukta çalışmayı tercih ediyor.

View this post on Instagram

@josholins ❤️

A post shared by Emma Watson (@emmawatson) on

Emma Watson’ın antrenman rutini şu çalışmaları içeriyor:

1. Ağırlık Antrenmanları

Emma her gün saatlerce ağırlıklar altında çalışıyor olmasa da kaslarının formunu korumak ve güçlenmek için haftada 3 gün ağırlık çalışıyor.

2. Yoğun Kardiyo Egzersizleri

Emma Watson haftada 5 gününü pilates ve koşu çalışmasına ayırıyor. Emma için haftanın 5 günü uyguladığı bu çalışma bir fitness zorunluluğu gibi değil adeta bir alışkanlık gibi.  

3. Yoga

Emma Watson’ın son fitness çalışması ise yoga; yoga onun dengeli vücudunun ve hatlarının 3. sırrı. Yoga çalışmalarının ardından da 3-5 dakika kadar meditasyon yapıyor.

View this post on Instagram

@carterbowman1 🧡

A post shared by Emma Watson (@emmawatson) on

Ünlü aktris her antrenmanından önce ısınmaya özen gösteriyor bazen ısınmayı hafif tempolu koşu olarak yapıyor. Zaman zaman dağ yürüyüşü gibi açık havada yapabileceği keyifli sporlara da yöneliyor.

Yüksek yoğunluklu kardiyo egzersizleri arasında Emma Watson’ın en çok kullandığı hareketler lunges, v-ups, sit-ups ve plank. Yani Emma’nın uyguladığı antrenmanlar evde kolayca uygulayabileceğiniz türden hareketler içeriyor.

Spor Bir Yana Beslenme Bir Yana

Emma diyet yapmayı alışkanlık edinmiş ünlüler arasında değil ancak o temiz beslenme anlayışın sahip. Bu da hem sağlıklı olmasına hem de formunu korumasına yardımcı oluyor. Çikolata ve makarnaya bayılıyor olsa da her yediğinde ölçülü davranan Emma, taze meyve ve sebzelere diyetinde daha çok yer ayırırken protein, karbonhidrat, yağ ve mikro besinler (vitamin ve mineraller) açısından dengeli beslenmeye çalışıyor.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu yazınız
Lütfen adınızı giriniz

BİZİ INSTAGRAM'DA TAKİP EDİN!