Muscle & FitnessFıtnessSpor ile Yeniden Doğmak!

Spor ile Yeniden Doğmak!

Yazar Çiler Baykan

Herkese merhaba!  Bundan sonra Muscle & Fitness sitesi üzerinden sizlere sesleniyor olacağım. Bu nedenle ilk içeriğimde sizinle tanışmak, size kendimi tanıtmak istedim.

1992 yılı, İzmir doğumluyum. 2014 yılında Celal Bayar Üniversitesi Mühendislik fakültesinden mezun olarak lisans eğitimimi tamamladım.  Ardından kurmuş olduğum şahıs firmam ile özel sektörde 5 yıldır faaliyet göstermekteyim. Mühendislik firması olarak; Elektrik AG ve OG uygulama proje çizimi, şantiye şefliği ve trafo işletme sorumluğu gibi alanlarda hizmet vermekteyiz.

Yazının başından son okuduğunuz cümleye kadar bu sitede ne işim olduğunu düşünmeye başladığınızın farkındayım. Ama ben tüm bunların yanında; günlük koşuşturmalarımdan sıyrılıp, yaşadığım hayatı anlamlı kılmak adına sağlıklı beslenme ve spor alanlarında da kendimi geliştirmeye çalışıyorum. Düzenli olarak crossfit antremanı yapıyorum. Adım Adım ailesi ile birlikte iyilik peşinde koşup, yarışlara katılıyorum. Kingboks, yoga, tenis, badminton, basketbol ve futbol gibi spor dallarına zaman ayırmayı da çok seviyorum. Ve en önemlisi sağlıklı ve dengeli beslenerek yaptığım antrenmanları destekliyorum. Zamanım yok bahanesine sığınmayıp, kendime zaman yaratmak için gerçekten çok uğraşıyorum. En büyük motivasyonum; dünümde gerçekleştiremediğim eylemleri, ileriki bir tarihte yapıyor olmanın yüzümde yarattığı tebessüm diyebilirim.

İstediğiniz Vücuda Sahip Olmak Sizin Elinizde!

İki yıl öncesine kadar istediğim bedene sahip değildim. Spor yapıyordum ama bölgesel kilolarımdan bir türlü kurtulamıyordum. Sonra doğru bildiğim yanlışlar yüzünden elde etmek istediğim sonuca neden ulaşamadığımı fark ettim. Ve bu süreçten sonra gerçek doğrularım ile istediğim bedene ulaşmayı başardım. İçeriklerimde de kişisel deneyimlerimden faydalanarak, yanlışlar ve yaşayarak öğrendiğim doğrular eşliğinde istediğimiz bedenlere sahip olabileceğimizi ve kendimizi dönüştürebileceğimizi sizlere göstermek istiyorum. Sizi tanımıyorum ancak, benzer kilolarda benzer düşünceleri yaşadığımıza eminim. Aramızdaki tek fark benim önyargılarımdan kurtulup, kendime zamansızlığı ve yorgunluğu bahane olarak göstermeden, yepyeni bir ben yaratma arzumu gerçekleştirmiş olmam.

Tek Motivasyon Kaynağınız Kendinizsiniz

Beni hep olmak istediğim insana dönüştüren şey, pes etmeyi düşündüğüm zamanlarda bile kendimi bir şekilde motive etmeyi başarabilmemdi ve bu, kendinize iyi bakacağınız sağlıklı bir hayata adım atmak için sahip olunması gereken yegane özellik aslında.

Unutmayın ki; neden başladığınızı kendinize sürekli hatırlatmazsanız amacınızdan uzaklaşır, dolayısıyla hedeflerinize de ulaşamazsınız. Ve sürdüremediğiniz hiçbir eylemin gücü sizi sona götürmeye yetmez. Neden zayıflayamıyorum, neden verdiğim kiloları geri alıyorum, neden kendimi güçlü hissetmiyorum diye sorgu içine girdiğiniz zamanlarda, bu son okuduğunuz cümleyi getirin aklınıza ve kendinize başarının sürdürebilirlik ile doğru orantılı olduğunu bir kez daha hatırlatın.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu yazınız
Lütfen adınızı giriniz

BİZİ INSTAGRAM'DA TAKİP EDİN!