Muscle & FitnessAntrenman ve Fitness ProgramlarıSizce Victoria’s Secret Melekleri Ağırlık Çalışıyor mu?

Sizce Victoria’s Secret Melekleri Ağırlık Çalışıyor mu?

Model dünyasının en çok bilinen ve imrenilenleri Victoria’s Secret melekleri! Mükemmel fit vücut ölçüleri ile göz kamaştırırken, meleklerin fiziklerini korumak için ağırlık çalışıp çalışmadıkları bir merak konusu…

Genellikle yoga ve boks yapan VS meleklerinin antrenörü Michael Blauner modellerin günlük antrenman rutinlerine dair bilgileri Popsugar ile paylaşmış. Kadınlar arasında ağırlık çalışmalarının popülerleştiriği bu dönemde biz de bu bilgileri sizinle paylaşmak istedik.

Kaynak: https://www.popsugar.com.au/fitness/How-Do-Victoria-Secret-Models-Train-44183344

Ağırlık çalışmak fitness dünyasında önemli bir yere sahip

Michael Blauner, yağsız kas kütlesi kazanmak istedikleri için ağırlık çalışan birçok kadını göstererek ekliyor; “ağırlık çalışmadan da yağsız kas kütlesi kazanabilirsiniz.”

 

Ağırlık miktarının göreceli olduğunu düşünüyor

Blauner’e göre 12 tekrardan fazla yapıldığında zorlanılan ağırlık miktarı antrenman için iyi bir miktar. Ancak ağırlık miktarının göreceli olduğunu söylüyor.

 

Hem fit hem de ince olmak mı istiyorsunuz?

O zaman daha düşük miktarda ağırlıklarla çalışmanın doğru olduğunu belirten Michael Blauner, yüksek ağırlıkların da yağsız kas kütlesi oluşumunu sağladığını ancak daha kalın kaslar oluşturulacağını dile getiriyor. Bir model görüntüsü için -yani ince ve fit- ağırlık miktarının az olması ona göre ideal!

 

Vücut ağırlığınızı kullanın

Michael Blauner vücut ağırlığı ile yapılan egzersizlerin aksatılmaması gerektiğini bunun yanı sıra kardiyo egzersizleri yerine geçebilen ağırlık egzersizlerinin de yapılabileceğini belirtiyor.

 

Yağsız kas kütlesi oluşturmanın birçok yolu var. VS melekleri gibi ince ve fit bir görünüm için ağırlık çalışmak zorunda değilsiniz. Sevdiğiniz antrenman çeşidini belirleyebilirsiniz!

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu yazınız
Lütfen adınızı giriniz

BİZİ INSTAGRAM'DA TAKİP EDİN!