Muscle & FitnessM&F HersSivilce (Cilt) Problemi Çekmemek İçin Kullanmanız Gereken 5 Takviye

Sivilce (Cilt) Problemi Çekmemek İçin Kullanmanız Gereken 5 Takviye

İleride sivilce kapatıcı ve sivilce lekeleri için ilaç aramak istemiyorsanız cildinize daha iyi bakmanız gerekiyor demektir. Peki size yardım edebilecek vitamin ve mineral takviyeleri var dersek ne dersiniz?

Cilt bakımı ve sivilceden korunmak cilt temizliğini düzenli yapmak ile başlamaktadır, ancak yediğiniz yiyecekler ve aldığınız besinler, cildinizin yağ oranı ve sivilce oluşturma kapasitesini de etkiler. Bu sebeple aslında fark edilmiyor ya da unutuluyor olsa da beslenmenin sivilce oluşumda rolü oldukça büyüktür. Sivilce sorunu için önceden önlem almak istiyorsanız kesinlikle cildiniz için faydalı vitamin ve mineralleri beslenmenizde bulundurmanız gerekiyor. Peki hangi takviyeler size bu konuda destek olabilir?

Sivilcelere İyi Gelecek En İyi 5 Takviye

Akne probleminizin azalmasına yardımcı olabilecek ve normal cilt fonksiyonlarınızın korunmasına destek olabilecek 5 gıda takviyesini aşağıda listeliyoruz:

1. Solgar VM 2000 90 Tablet

sivilceye-ne-iyi-gelir

Solgar VM 2000 90 Tablet, b grubu vitaminleri, a vitamini ve çinko başta olmak üzere birçok vitamin ve minerali içinde bulundurur. 90 tablet ile uzun süreli kullanıma sahip olan ürünün servis başı fiyatı 1,99 TL’dir.

2. Nature’s Supreme Vitamin B3 500 Mg (No Flush) 100 Kapsül

sivilceye-ne-iyi-gelir

Nature’s Supreme Vitamin B3 500 Mg (No Flush) 100 Kapsül, içerisinde 500 mg yüksek emilime sahip b3 vitamini (niasin) bulundurur. Vejetaryen kullanımı için uygun olan ürünün servis başı fiyatı 0,49 TL’dir.

3. Nature’s Supreme Vitamin B2 100 Mg 100 Kapsül

sivilceye-ne-iyi-gelir

Nature’s Supreme Vitamin B2 100 Mg 100 Kapsül, 1.sınıf patentli ham madde kalitesine sahip ürünün içerisinde 100 mg b2 vitamini (riboflavin) bulunmaktadır. Yüksek servis sayılı, vejetaryen kullanımına uygun ürünün servis başı fiyatı 0,49 TL’dir.

4. Nature’s Bounty Zinc Gluconate 10 Mg 100 Tablet

sivilceye-ne-iyi-gelir

Nature’s Bounty Zinc Gluconate 10 Mg 100 Tablet, günlük çinko ihtiyacınızı karşılamayı hedefleyen kapsüllerinin her birinde 10 mg çinko bulundurmaktadır. Ürünün servis başı fiyatı 0,32 TL’dir.

5. Eurho Vital A-Z Multivitamin Plus Lutein & Q10 30 Tablet

sivilceye-ne-iyi-gelir

Eurho Vital A-Z Multivitamin Plus Lutein & Q10 30 Tablet, a vitamini, b vitaminleri ve çinko başta olmak üzere cilt için faydalı vitamin ve mineralleri barındıran ürünün servis başı ürün fiyatı 1,80 TL’dir.

Sivilce ve Cilt İçin Faydalı Vitamin ve Mineraller Hangileridir?

Akne problemi ergenlik çağlarından itibaren hem kadınların hem de erkeklerin büyük bir cilt sorunu olmuştur. Özellikle yüzdeki sivilceler el ile müdehale gördükleri takdirede leke bıraktıklarından hiçbir zaman sevilmezler. Yağlı cilt tipine sahipseniz sivilce problemleri sizin için çok daha önemlidir. Burada da beslenme sivilce kontrolüne yardımcı olabilecek güçlü bir savunma yöntemidir.

Aşağıda sıraladığımız vitamin ve mineralleri beslenme ve takviye yolu ile yeterli miktarlarda almanız, sivilce problemlerinizi azaltmanıza yardımcı olabilir.

1. A Vitamini

A vitamini retinoid sınıfına dahil olan güçlü bir antioksidandır. Dermatologlar tarafından cilt problemlerinin tedavisinde sıklıkla kullanılırlar. A vitamininin yokluğu akne problemleri ve inflamasyon ile bağlantılı görülmüştür. (1)

2. Çinko

Araştırmacılar bir çalışmada çinkonun ciltteki yağ oluşumunu azalttığını ve cilt üzerinde oluşan bakteriyal inflamasyonu engellediklerini gözlemlemişlerdir. Bu sebeple çinko da sivilce engelleyici bir kimlik kazanmaktadır. (2)

3. B2 Vitamini (Riboflavin)

B2 vitamininin yani riboflavinin yağlı cilt oluşumunu engellediği ve sağlıklı cilt, saç ve tırnak oluşumunda görev aldığı bilinmektedir. B2 vitamini eksikliğinde ağız çevresinde bakteriyal inflamasyonlar görülebilmektedir.

4. B3 Vitamini (Niasin)

Birçok dermatolojik üründe de bulunan niasin (b3 vitamini) akne oluşumunu önlemede, cildin nem dengesinin ve renk dengesinin korunmasında yardımcı olabilmektedir.

[yasr_overall_rating]

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu yazınız
Lütfen adınızı giriniz

BİZİ INSTAGRAM'DA TAKİP EDİN!