Muscle & FitnessAntrenman ve Fitness ProgramlarıShawn Mendes Fiziğini Hangi Egzersizlere Borçlu?

Shawn Mendes Fiziğini Hangi Egzersizlere Borçlu?

Shawn Mendes son yılların en önemli müzisyenlerinden biri. Sosyal medyada Vine uygulamasına yüklediği coverları ile birkaç gün içerisinde binlerce kişinin takibe aldığı Shawn, yeteneği ve sempatikliği ile sadece genç kızların değil tüm dünyanın ilgisini toplamış durumda. Kanadalı müzisyen pop müziğin en geç öncülerinden biri olsa da güçlü sahne performansı, duruşu ve fiziği ile de oldukça iddialı. O kadar ki birçok takipçisi onun fiziğini hangi egzersizlere borçlu olduğunu merak ediyor!

View this post on Instagram

@peggysirota @variety

A post shared by Shawn Mendes (@shawnmendes) on

Yabancı müzik dergilerinin kapaklarında görmeye alıştığımız, henüz 20 yaşında olmasına rağmen şimdiden 2 Grammy adaylığına sahip olan Shawn Mendes’in antrenman programı hakkında antrenörü sık sık bilgi paylaşıyor.

Yemek yemeyi sevdiği için antrenmanının dozunu artırmayı tercih eden Shawn Mendesin uyguladığı egzersizleri sizler için derledik!

Diyet ile Değil, Spor ile Fit Kalıyor

Mükemmel vücut ölçüleri ve estetik anatomisi ile herkesi kendine hayran bırakan Shawn Mendes’in bir fitness bağımlısı olduğunu bilmiyorsanız artık öğrenme vaktiniz geldi. Çoğu ünlünün uyguladığı gibi sıkı ve kurallarla dolu beslenme planları yerine daha fazla antrenman yapmayı tercih eden Kanadalı pop yıldızı haftanın 5 günü antrenman yapıyor. Antrenmanları kondisyon, kardiyo ve ağırlık antrenmanları ile şekilleniyor. Beslenme yerine antrenman üzerine yoğunlaştığı için tahmin edebileceğiniz gibi antrenmanları da yoğun geçiyor.

Rolling Stone dergisine verdiği bir röportajda fiziğinin ve antrenmanın onun için öneminden bahsederken beslenme konusunda ne kadar dayanıksız olduğunu şu sözlerle ifade ediyor: “Konu diyet olduğundan konuşulacak en iyi kişi ben değilim. Eğer önümde bir tabak patates kızartması var ise kesinlikle buna hayır diyemiyorum.” Yani anlayacağınız, çoğumuz gibi Shawn da sevdiği yemeklerden vazgeçemediği için tercihini antrenmanı artırmaktan yana kullanıyor.

Mendes’in kendini emanet ettiği antrenörü Josh Adamson. Adamson ünlü yıldızın antrenmanlarını sık sık kendi Instagram hesabından da paylaşıyor. İkili birlikte birçok farklı egzersiz uyguluyor. Shawn’ın alt vücut egzersiz planında ise aşağıda açıklayacağımız hareketleri bol miktarda görebiliyoruz.

Bacak ve Kardiyo Programı

Bu programı spor salonunda uygulamanız daha kolay olacaktır ancak bazı hareketleri modifiye edip evde kendiniz de uygulayabilirsiniz. Oldukça yoğun olan bu program alt vücut kaslarınızın şekillenip güçlenmesi için birebir. Ayrıca hızlıca yağ yakmanız ve bölgesel çalışmanız açısından da oldukça ideal bir program.

Barbell Squats, 3×8-12

Barbell squats hareketi nasıl uygulanır?

Squat için sırtınıza bir barbell alın ve ellerinizi geriye doğru kırmadan, barbellı omzunuzun arkasında tutun, bacaklarınızı kalça genişliğinde açacak şekilde konumlanın. Yavaşça kalçalarınızı geriye çıkararak karnınız içeride olacak şekilde omurganız düz bir açıda, aşağı doğru çömelin. Dizlerinizin ayaklarınızın önüne geçmemesine dikkat edin.

Leg Press, 3×8-12

Leg press hareketi nasıl uygulanır?

Spor makinesi ile yapılan egzersizlerden biri de leg presstir. Ön bacaklarınızı güçlü bir şekilde çalıştıran ve bu kaslara odaklanan egzersizi, yavaşça ve kendinizi zorlayacak ağırlıklara girmeden yapmanız önemlidir. Leg press için makineye oturun, bacaklarınızı ağırlığın altına yerleştirin ve yavaşça dizlerinizi dümdüz konuma getirmeden ağırlığı yukarı itip kendinize doğru geri çekin.

Leg Curls, 3×8

Leg curl hareketi nasıl uygulanır?

Leg curl spor aleti ile yapılan egzersizlerden biridir. Hamstring kaslarınızı çalıştırır. Yavaş tempoda yapmanız gereken bu egzersizi evde kolayca modifiye edemeyebilirsiniz. Leg curl için yüzüstü banka yatmalısınız. Daha sonra ağırlığı kalf kaslarınızın hemen altında hizalayıp kalçanıza doğru yavaşça çekin.

Lunges, 2×15-20

Lunges hareketi nasıl uygulanır?

Bu hareketi dambbell kullanarak ya da ağırlıksız bir şekilde yapabilirsiniz. Hareket için iki elinize dumbbellları alın ve avuç içleriniz birbirine bakacak şekilde kalçalarınızın yanında konumlandırın. Geriye doğru büyük bir adım atarak dizlerinizi kırıp yere doğru inin. Bu sırada, karnınız içeride ve sırtınız dik olmalıdır. Daha sonra başlangıç pozisyonuna geri dönün ve hareketi diğer bacağınız ile tekrar edin.

Leg Extensions, 2×15-20

Leg Extension hareketi nasıl uygulanır?

Leg extension hareketi de makineli bir harekettir. Oturduğunuz aletin ağırlıklı pedallarını yavaşça yukarı üst bacağınızı paralel olacak şekilde kaldırmanız ve yine yavaşça aşağı indirmeniz gerekir.

2 YORUMLAR

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu yazınız
Lütfen adınızı giriniz

BİZİ INSTAGRAM'DA TAKİP EDİN!