Muscle & FitnessAntrenman ve Fitness ProgramlarıYatak Odasındaki Performansınızı Arttırmaya Yardımcı 7 Antrenman

Yatak Odasındaki Performansınızı Arttırmaya Yardımcı 7 Antrenman

Yatakta daha iyi olabilmeyi herkes ister ve daima daha iyisi vardır. Bu da tabii ki bir miktar emek gerektirecektir. Birazcık ter atıp, zaman ayırarak çok daha iyi bir ilişkiye sahip olabilirsiniz.

Egzersiz Yapmanın Sekse Faydaları

Egzersiz yapmak; fiziksel, mental ve duygusal anlamda da ileri gitmenizi sağlar. Bu nedenle egzersiz yapmak ilişkileriniz için daima iyidir. Özellikle de seks hayatınız için oldukça faydalıdır.

Egzersiz yaptığınızda, endorfin ve testosteron gibi seks için önemi çok büyük hormonların salınımını arttırırsınız. Ayrıca stresi de azaltarak kendinizi çok daha iyi ve enerjik hissedersiniz. Kan akışınız hızlanır, bu da seks için oldukça önemli bir yere sahiptir.

Egzersiz yapan kadınlarda kan akış hızı, günde 20 dakikalık egzersiz ile %169 oranında artmaktadır. Yani neredeyse 3 kat hızlı bir kan akışınız olur. Bilimin de seks için faydasını gözardı etmediği egzersizleri yapmamak için bahanelerinizi bir kenara bırakma zamanı sizce de gelmedi mi?

Yapacağınız her egzersiz türü seks hayatınız için faydalıdır. Bizler de, herkes tarafından uygulanabilecek ve sekse faydası kanıtlanmış egzersizleri sizler için listeledik.

Seks Hayatınıza İyi Gelen 7 Antrenman Stili

Koşu

Image result for running

Evet, kardiyovasküler sisteminizi çalışıp dayanıklılığınızı arttırarak seks hayatınızı iyileştirebilirsiniz. Hızlanan kan akışınız ve dayanıklılığınızın birleşmesi ile koşu sayesinde çok daha iyi bir performansa sahip olabilirsiniz.

Koşuya başlayan insanların çoğu, koşu ile birlikte yatakta da daha iyi performansları olduğunu dile getiriyor. Hatta koşu sonrasında, libidonun tavan yaptığını dahi söyleyenler var!

Hafif ve orta tempolu koşuların yanında, deparları da ihmal etmeyin. Çünkü araştırmalara göre sprint (depar), yoğunluğu sebebiyle daha fazla kası aktive ediyor.

Güç Antrenmanı

Image result for strength training

Belki de en fazla testosteron artışı sağlayan antrenman stili olan güç antrenmanları kesinlikle seks hayatını ileriye taşır. Gücü, dayanıklılığı ve kondisyonu ileriye taşıyan bu antrenman stili libidonuzun da çok daha fazla olmasına yardımcı olabilir.

Squat, deadlift gibi bileşke egzersizler ile seks hayatınızı çok ileri seviyeye getirebilirsiniz. Hem seks sırasındaki hareketlerde çok daha efektif olabiliyorken, hem daha yüksek bir libidoya ve kan akışına sahip olacağınız güç antrenmanlarını denemelisiniz!

Esnetme Hareketleri

Image result for stretching

Yatakta esnek olmanız gerektiğini sanıyoruz ki vurgulamamıza gerek yok. Ne kadar esnekseniz, o kadar fazla ihtimal yaratırsınız. Bu da yatak odasında rutinleşmenizi önler ve seks hayatınızı canlı tutar.

Esnek olmayan ve esnetmeye ihtiyaç duyduğunuz bölgeleri günde 20-30 dakika esneterek, seks hayatınızda çağ atlamanız mümkün!

Plank

Image result for plank

Merkez bölgesinin kuvvetlenmesi, şüphesiz ki seks esnasındaki dayanıklılığı arttıracaktır. Çünkü çoğu seks pozisyonu, kuvvetli bir merkez bölgesi ister.

Her yerde uygulayabileceğiniz, vücut ağırlığınızla yaparak ekipmana ihtiyaç duymayacağınız, bilimin de desteklediği bu karın egzersizinin seks dışında da birçok faydası var. Özellikle de masa başında çalışanlara!

Yakın zamanda paylaştığımız 5 Dakikalık Plank Antrenmanı ile dahi çok ciddi gelişmeler kaydedebilirsiniz.

Plank egzersizinin nasıl yapılması gerektiği ve 5 dakikalık plank antrenmanının detayları için tıklayabilirsiniz!

Yoga

Image result for yoga

Esnekliğinizi, hareket kabiliyetinizi geliştirip stresi azaltmanızı sağlayan yoga seks hayatınız için en faydalı antrenman stillerinden biridir. Seks pozisyonları için güzel alternatifler yaratan bu antrenmanlar; omuz, kalça, sırt ve karın gibi seks esnasında yoğun olarak kullanılan kasların gevşeyip güçlenmesini sağlar. Bu da daha eğlenceli ve rahat bir seks hayatını beraberinde getirecektir.

Hem kardiyo hem de yogayı kombinleyen, seks hayatınızı geliştirecek antrenman örneğimiz için tıklayabilirsiniz!

Pilates

Image result for pilates

Pilates antrenmanlarında yoğun olarak çalıştırdığınız pelvik bölgedeki kaslar, pilates ile güçlenir. Bu kasların sekste oynadığı rol oldukça önemlidir.

Bu kasların güçlenmesi, daha yoğun ve güçlü bir orgazmı beraberinde getirir. Hele ki bu kasların kontrolünü ele alabilecek kadar güçlenirseniz, seksi de istediğiniz şekilde yönetebilirsiniz.

Pilates antrenmanları ile birlikte, herkesin bildiği, seks kaslarının kontrolünü arttıran Kegel egzersizlerini de uyguladığınızda yatakta çığır açacaksınız!

Meditasyon

Image result for meditation

Seks sırasında fiziksel olarak yoğun iken, mental olarak da yoğun olabilirsiniz. Fiziksel ilerlemenin yanı sıra, mental olarak ilerlemek de bu yüzden önemlidir. Çünkü düşünceler, seksin ilerleyişinde çok ama çok etkilidir.

Seks hayatınıza zarar verebilecek düşüncelerden uzaklaşabilmek için, zihninizin kontrolünü ele almanıza yardımcı olan meditasyonel egzersizleri uygulamanızı tavsiye ediyoruz.

Nefes ve zihin kontrolüne yardımcı olan bu egzersizler; hem nefes alıp vermede iyileşmenizi, hem de düşüncelerinizi kontrol edebilmeyi sağlar. Bu da yatak odasında sizi çok ileri taşıyabilir.

Stresi azaltıp kontrolü ele alarak, farkındalık arttırdığınız bu egzersizlerle seksten çok daha fazla tatmin olabilirsiniz.

Burundan aldığınız nefesi bilinçlendiren, akciğerlerinizi dolduran, diyaframınızı kuvvetlendiren ve kan akışınızı hızlandıran bu egzersizlere mutlaka vakit ayırın. Pişman olmayacağınızı garanti ediyoruz!

 

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu yazınız
Lütfen adınızı giriniz

BİZİ INSTAGRAM'DA TAKİP EDİN!