Muscle & FitnessBeslenme Önerileri ve İpuçlarıScarlett Johansson Hangi Beslenme ve Antrenman Programı ile Filmlerine Hazırlanıyor?

Scarlett Johansson Hangi Beslenme ve Antrenman Programı ile Filmlerine Hazırlanıyor?

Scarlett Johansson’a fantastik filmlerin değişmez yüzü diyebilir miyiz? Bizce artık kesinlikle diyebiliriz!

Muhteşem fiziği, vücut hatları, güçlü duruşu ve oyunculuğu ile kariyerini fantastik türde filmlere yönelten Scarlett Johansson, artık filmleri için eskiye göre çok daha fazla ve iddialı antrenmanlar uyguluyor. Özellikle 2010 yılında izleyici ile buluşan Iron Man 2 ve 2018’de izlediğimiz Avengers: Infinity War filmleri ile muhteşem bir performans sergileyen Johansson bu filmler için antrenör Bobby Storm ve dublörü Heidi Moneymaker ile sıkı bir şekilde çalışmış.

Scarlett Johansson

Scarlett Johansson’ın oldukça basite indirgenmiş olmasına rağmen onu oldukça zorlayacak antrenman ve beslenme metotlarını sizlerle paylaşıyoruz.

Scarlett Johansson Filmleri İçin Çalışıyor!

Scarlett Johanson oynadığı filmler ile her zaman adından söz ettiren biri. Eskiden romantik komedilerde de sık sık karşılaştığımız Danimarkalı oyuncu son yıllarda kariyerini, vücut hatlarını ve spor becerilerini çok daha fazla ortaya koyduğu aksiyon sahneleri içeren fantastik filmlere yöneltmiş durumda. Bu durumdan izleyici de oldukça memnun. Scarlett Johansson oynadığı rollerin hakkını veriyor. Her filmde kendini daha da çok geliştiren Hollywood yıldızı birçok sahnede sergilediği dövüş stilleri için hem antrenörü hem de dublörü ile filmden önce sıkı bir çalışma temposuna giriyor. Scarlett filmlerine 2 ay gibi bir zaman kala kaslarını güçlendirmek, vücut hatlarını sıkılaştırmak ve kondisyonunu arttırmak için çalışmaya başlıyor. Bunun için farklı egzersizleri ve antrenman çeşitlerini kullanıyor.

Kas Geliştirmek ve Forma Girmek İçin Az Zamanda Yoğun Çalışma

Ünlü ismin filmleri için yaptığı fitness çalışmaları genellikle antrenman yönünden kuvvetli çalışmalar. Scarlett beslenme konusunda çok fazla kurala sahip bir plan takip etmiyor. Elbette burada birtakım beslenme şekillerine uygun hareket ediyor ama onun antrenman yapısı güçlü ve seksi fiziğinin temelini oluşturuyor.

Scarlett Johansson

Scarlett antrenörü Bobby Stormla birlikte genellikle filmlerin çekimine başlamadan 2 ay önce bir araya geliyor. 10 yıldır farklı filmler için bir araya gelen ikili en çok döngüsel antrenman metodunu kullanıyor. Popsugar’a verdikleri bilgilere göre döngüsel antrenman sistemi için haftada birçok kere 90 dakika bir araya gelen ikili hızlıca kas geliştirmek ve yağ yakmak için bu yöntemi kullanıyor. Scarlett Johansson antrenmanlardan maksimum verimi alabilmek için TRX cable, direnç bantları ve dumbbelllar ile antrenman yoğunluğunu arttırıyor. Bobby antrenmanlara kardiyo çalışmaları da ekletiyor. Antrenmanlar genellikle 20 set, 25-30 tekrar olarak şekilleniyor. Bunun dışında Johansson spor salonu ve dışarıda düzenli olarak koşu yapıyor.

Scarlett Johansson

Scarlett Johansson ayrıca dublörü Heidi Moneymaker ile de yoğun bir şekilde MMA (mixed matial arts) çalışmaları yapıyor. Shape ile yaptığı bir röportajda Heidi Scarlett dışında Drew Barrymore, Michelle Rodiguez, Kerri Russell, Fergie, Emily Browning gibi isimlerle de çalıştığını belirtiyor. Başarılı dublör UCLA’de jimnastik eğitimini tamamlamış ve aktör ve aktrislere MMA gibi farklı spor dallarının tekniklerini öğretmeye başlamış. Scarlett da bu isimlerden biri. Genellikle filmlerden 6 hafta kadar önce ikili bir ayara geliyor. The Avengers serisi için dövüş sahnelerini ve düellolarını mükemmel bir şekilde canlandırabilmesi adına birçok çalışma yapmışlar. Scarlett Johansson bu antrenmanların oldukça acılı geçtiğini söylüyor. Bu antrenmanlarda filmlerde Scarlett’ın kullanması gereken silah ve ekipmanları da çoğunlukla kullanıyorlar.

Beslenme İkincil Silahı

Scarlett Johansson

Şu an Black Widow filmi için hazırlıklarını yapan Scarlett Johansson, yine antrenörü Bobby Storm’un tavsiyesi doğrultusunda bir beslenme uyguluyor. Onun beslenme şeklini içerisinde yağsız et bulunan vegan beslenme olarak anlatabiliriz. Et ve vegan kelimeleri yanyana garip duruyor kabul ediyoruz ancak Johansson durumu bu şekilde anlatıyor. Beslenme düzeni yulaf, taze sebze ve meyvelerden oluşuyor olan Johansson ek olarak yalnızca yağsız et yiyor. Arasıra kaçamak öğün yapıyor olsa da film öncesi dönemde bu öğünler bir dilim ince çikolatalı keki geçmiyor.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu yazınız
Lütfen adınızı giriniz

BİZİ INSTAGRAM'DA TAKİP EDİN!