Muscle & FitnessSağlıkDerin Yanıkları Bile Tedavi Edebilen En İyi 5 Sarı Kantaron Yağı

Derin Yanıkları Bile Tedavi Edebilen En İyi 5 Sarı Kantaron Yağı

Sarı kantaron, yıldız şeklinde sarı çiçekleri olan, Avrupa, Kuzey ve Güney Amerika, Avustralya, Yeni Zelanda ve Doğu Asya’da yetişen beş taç yapraklı bir bitkidir. Sarı kantaron otu güneşli bölgelerde yetişir ve boyu 50-100 cm arasında değişir.

Sarı kantaron farklı formlarda bulunmaktadır. Bunlardan en çok kullanılanı ise sarı kantaron yağıdır. Sarı kantaron yağı ve genel olarak sarı kantaronun sağlığımız üzerinde birçok faydası bulunmaktadır. Sarı kantaron çayı ve sarı kantaron hapı sinirlilik, yorgunluk, iştahsızlık ve uyku sorunu gibi problemlerin yanı sıra genellikle depresyon tedavisinde kullanılmaktadır. Sarı kantaronun hafif ve orta depresyon için etkili olduğuna dair bazı güçlü bilimsel kanıtlar bulunmaktadır. Sarı kantaron ayrıca sıcak basması ve ruh hali değişiklikleri gibi menopoz belirtilerini ortadan kaldırmak için de kullanılır. Dolayısıyla sarı kantaron faydaları oldukça fazladır.

Sarı Kantaron Yanık Tedavisinde Oldukça Etkilidir

Tüm bunların yanı sıra sarı kantaron yağı cilde faydaları ile de bilinmektedir. Sarı kantaron yağı yaraların ve özellikle derin yanıkların tedavisinde de uygulanmaktadır. Sarı kantaron çiçeği (Hypericum perforatum L., Hypericaceae) kullanılarak hazırlanan yağ gibi topikal formülasyonlar yara ve yanık, çürük ve bunlar gibi birçok problem de dahil olmak üzere geniş bir çerçevede dermatolojik rahatsızlıkların yönetiminde kullanılmıştır. Makroskopik ve histopatolojik deneylerden elde edilen sonuçların değerlendirilmesi, sarı kantaron yağının, yanık tedavisi için önemli bir etkinlik sağladığını göstermiştir.

Depresyonun, derin yanıkların ve diğer bazı diğer dermotolojik problemlerin tedavisinde etkili olduğu kanıtlanmış en iyi 5 sarı kantaron takviyesini sizler için derledik:

1. One Up St. John’s Wort 300 Mg 60 Kapsül

One Up St. John’s Wort 300 Mg 60 Kapsül, %100 bitkiseldir. Sarı kantaron bitkisinin özel yöntemlerle ekstre haline getirilmesiyle hazırlanır. Vejetaryen ve vegan kullanımına uygundur. Servis başı fiyatı 0,65 TL’dir.

2. St.John’s Wort Herb Extract 60 Kapsül

5

Solgar St.John’s Wort Herb Extract 60 Kapsül, içeriğinde şeker, mısır, soya, nişasta, gluten, buğday, maya ve süt ürünleri bulundurmamaktadır. Sentetik renklendirici, yapay tatlandırıcı veya koruyucu içermemektedir. Tamamen bitkiseldir. Servis başı fiyatı 1,17 TL’dir.

3. Zade Vital Sarı Kantaron Yağı 100 ml

3

Zade Vital Sarı Kantaron Yağı 100 ml, cold press yöntemiyle üretilmektedir. %85 oranında doymamış yağ asitleri içerir. Bu yağ formundaki bitkisel destek hijyenik cam şişelerde bulunmaktadır. 17 farklı kalite yönetim sistemi ve sertifikasına sahip Zade Vital tesislerinde üretilmiştir. Servis başı fiyatı 5,90 TL’dir.

4. Zade Vital Sarı Kantaron 400 mg 25 Patlatılabilen Kapsül

2

Zade Vital Sarı Kantaron 400 mg 25 Patlatılabilen Kapsül, %85 oranında doymamış yağ asitleri içerir ve yumuşak kapsül (softjel) formundadır. Cold press yöntemiyle ve harici kolay kullanım için patlatılabilen kapsül formunda üretilmiştir. 17 farklı kalite yönetim sistemi ve sertifikasına sahip Zade Vital tesislerinde üretilmiştir. Servis başı fiyatı 1,44 TL’dir

5. Nature’s Bounty St.John’s Wort 300 mg 100 Kapsül

1

Nature’s Bounty St.John’s Wort 300 mg 100 Kapsül, tamamen bitkiseldir ve vejetaryen kullanımına uygundur. İçeriğinde şeker, nişasta, süt, laktoz, maya, buğday, balık, soya ve sodyum bulunmamaktadır. Sentetik renklendirici, yapay tatlandırıcı ve koruyucu kullanılmamıştır. Bu madelere hassasiyeti olanlar tarafından kullanıma uygundur. Servis başı fiyatı 0,54 TL’dir.

[yasr_overall_rating]

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu yazınız
Lütfen adınızı giriniz

BİZİ INSTAGRAM'DA TAKİP EDİN!