Muscle & FitnessM&F HersSaçlarınızın Daha Hızlı Uzamasını İstiyorsanız Yıpranmayı Önleyecek 6 Yol

Saçlarınızın Daha Hızlı Uzamasını İstiyorsanız Yıpranmayı Önleyecek 6 Yol

Son zamanlarda kısa saç daha moda olsa da hala Rapunzel saçlarına sahip olmak isteyenler de yok değil. Biz de uzun saçlara sahip olmak isteyenler için işe yarar bilgiler topladık.

At Kuyruğu Modelinden Uzak Durun

Özellikle sıcak yaz günlerinde kadınların vazgeçemediği modellerin başında sımsıkı bir at kuyruğu modeli gelir. Ama bundan vazgeçmenizi öneririz çünkü bu masum gibi görünen davranış sizin için kötü sonuçlanabilir. At kuyruğu yaparken gerilen saç, saç köklerine zarar verir. Bu nedenle saçınıza zarar vermemek için bu modeli yaparken gevşek şekilde toplayın ve yumuşak tokalar tercih edin.

Saç Düzleştirici ve Maşadan Uzak Durun

Bakımlı kadınların vazgeçemediği şeylerin başında gelen maşa ve saç düzleştirici hepimizin bildiği gibi saçların yıpranmasında başrolde. Ama bunu bilmemize rağmen onlardan vazgeçemiyoruz. Son zamanlarda buna da bir çözüm üretildi. Saç düzleştirici ve maşadan vazgeçemem diyorsanız yıpranmalara karşı üretilen saç spreylerini kullanın. Bu ürünler yıpranma payını en aza indirgiyor.

Saç Diplerinize İyi Bakın

Saç diplerinin ve saç derisinin kendi doğal yağıyla beslenmesi çok önemli. Bu nedenle evde kaldığınız zamanlar sık sık duş almayın, saçınızın yağlanmasını bekleyin bu sayede çok fazla çabalamadan doğal şekilde saçınıza bakım yapmış olursunuz. Bunun yanında saç diplerinin de temizlenmesi için banyodan çıkmadan önce bir miktar suya çok az sirke koyarak bu karışımı saçınıza dökün, durulamadan çıkın.

Duştan Çıkar Çıkmaz Saçınızı Taramayın

Duştan çıkar çıkmaz saçınızı tarama alışkanlığınız varsa bu alışkanlığı bir an önce bırakın. Islak saçı taramak saçınızın daha kolay kırılmasına neden olur. Karışan, düğümlenen saçlarınız varsa elinizle açmayı deneyin veya kalın dişli tarakları tercih edin.

Vücudunuz Sağlıklıysa Saçınız da Sağlıklı Görünür

Sağlıklı bireyin sağlıklı saçları olur. Çok klasik olan bu cümleyi hepimiz duymuşuzdur. Peki buna dikkat eden kaç kişi var? Eğer sizde sağlıklı saçlara sahip olmak istiyorsanız beslenmenize dikkat etmeniz gerekiyor. Bunun için de zeytinyağı, omega-3 gibi faydaları yağlar içeren besinleri bol bol tüketin. Bunların yanında protein, C vitamini içeren ürünleri de tüketmeyi unutmayın.

Saçınızı Kısa Zaman Aralıklarıyla Kestirmeyin

Kuaförlerin dediğinin aksine sık sık saç kestirmek saç uzatmak için doğru bir yöntem değil. Saçlarınız kırılmaya başlayınca hemen kuaföre koşanlardansanız biraz daha düşünmenizi tavsiye ederiz. Çünkü sık sık saç kestirerek saçlarınıza uzaması için fırsat tanımamış olacaksınız ve saçlarınız kısa kalmaya devam edecektir. Bunun için kırılmaları önlemek adına doğal yağlar (Hindistan cevizi) ve serumlar kullanın.

İdeal Kadın Ölçülerinin Devirden Devire Değiştiğinin Biliyor muydunuz?

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu yazınız
Lütfen adınızı giriniz

BİZİ INSTAGRAM'DA TAKİP EDİN!