Muscle & FitnessTakviyeSabahları Aşırı Halsiz Uyananların Kullanması Gereken 5 Takviye

Sabahları Aşırı Halsiz Uyananların Kullanması Gereken 5 Takviye

Sabahları erken uyanmak çoğu insan için oldukça zor gelen bir durum olsa da erken uyanmaktan zevk alan insanlar da yok değil. Gerçi her ne kadar erken uyanmak zor gelse de zaman içinde bu özellik kazanılarak bir kısım insan gibi bu durumdan zevk alınır hale gelinmesi mümkündür.

Alışık olmayan insanlar, sabah erken kalkma durumlarından ötürü yaşadıkları aşırı halsizlik hali ve sürekli uyuma isteği yüzünden verimli bir gün geçiremeyerek işine ve sosyal yaşantısına olumsuz etkilerde bulunabilmektedir. Tabi işin bir de genel olarak erken uyanmadığı halde sürekli uyku hali yaşayan ve kendini yorgun hisseden kişilerin varlığı kısmı var.

Tüm bunlara rağmen, çoğumuzun zaman zaman çoğumuzun da sık sık yaşadığı ve ağız kuruluğu, belli belirsiz kas ağrısı, göz kuruluğu, yataktan kalkarken yaşanan baş dönmesi, gastrointestinal rahatsızlık, sabahları giderek artan aşırı yorgunluk hissi ve sabahları kan basıncı düşüklüğü gibi belirtileri olan bu sorunun altında çeşitli fiziki veya tıbbi nedenler yatabilir.

Sabahları aşırı halsiz uyanan kişiler, bu durumu düzeltmeye yardımcı olması için bazı gıda takviyeleri kullanabilirler. Bizler, bu takviyeler arasında sizlere en çok yardımcı olabilecek 5 takviyeyi listeledik. İşte yorgun kalkanlar için en iyi 5 takviye;

1. Pharmaton 60 Kapsül

sabahlari-asiri-halsizlik-neden-olur

Pharmaton, günlük vitamin ve mineral ihtiyacınızı karşılamaya destek olabilecek, ayrıca bağışıklık sisteminin işlevini desteklediğini ve enerji düzeyini artırmaya yardımcı olduğu iddia edilen Ginseng G115® , multivitamin ve mineral içeren bir gıda takviyesidir.

Pharmaton her bir servisinde (1 kapsül), zihinsel ve fiziksel performansı artırmaya yardımcı olabilecek 11 çeşit vitamin, 6 çeşit mineral ve 2 çeşit ilave bileşenler bulundurmaktadır.

2. Nature’s Supreme Vitamin B Complex 120 Kapsül

sabahlari-asiri-halsizlik-neden-olur

Nature’s Supreme Vitamin B Complex, tüm B vitamini çeşitlerini barındıran bir gıda takviyesidir.

Sahip olduğu “patentli” ham madde kalitesi ve helal sertifikaları ile tüketicilerin güveninin kazanan Nature’s Supreme Vitamin B Complex, günlük B vitamini ihtiyacınızın karşılanmasına ve B vitamini eksikliği kaynaklı yaşanan sorunların düzelmesine yardımcı olabilir.

3. Nature’s Supreme Vitamin B12 1000 Mcg 100 Kapsül

sabahlari-asiri-halsizlik-neden-olur

Nature’s Supreme Vitamin B12, her servisinde (1 kapsül) 1000 mcg  B12 vitamini içeren bir gıda takviyesidir.

B12 vitamini, normal enerji oluşum metabolizmasına, bağışıklık sisteminin normal fonksiyonuna, normal kırmızı kan hücresi oluşumuna, yorgunluk ve bitkinliğin azalmasına katkıda bulunmaktadır.

Sahip olduğu “patentli” ham madde kalitesi ve helal sertifikaları ile tüketicilerin güveninin kazanan Nature’s Supreme Vitamin B12, günlük B12 vitamini ihtiyacınızın karşılanmasına ve B12 vitamini eksikliği kaynaklı yaşanan sorunların düzelmesine yardımcı olabilir.

4. Supradyn All Day 30 Tablet

sabahlari-asiri-halsizlik-neden-olur

Supradyn All Day, günlük vitamin ve mineral ihtiyacınızı karşılamaya destek olabilecek, ayrıca enerji düzeyini artırmaya yardımcı güçlü antioksidan olan Koenzim Coq10, multivitamin ve mineral içeren bir gıda takviyesidir

Supradyn All Day her bir servisinde (1 tablet), zihinsel ve fiziksel performansı artırmaya yardımcı olabilecek 13 çeşit vitamin, 9 çeşit mineral ve 1 çeşit ilave bileşen bulundurmaktadır.

5. Redoxon C Vitamini Çinko Efervesan 20 Tablet

sabahlari-asiri-halsizlik-neden-olur

Redoxon C vitamini Çinko, suda eriyen efervesan tablet formunda ve bağışıklık sistemininin normal fonksiyonuna katkıda bulunan Çinko, C ve D vitaminlerini içeren bir gıda takviyesidir.

Gün içerisinde daha dinç hissetmek istiyorsanız “Kendinizi İyi Hissetmek İçin Kullanabileceğiniz En İyi 5 Vitamin” yazımızda da size iyi gelecek diğer takviyeleri bulabilirsiniz.

D vitamini ve Çinko, kemiklerin korunmasına yardımcı olur. Hücre bölünmesinde görev alırlar. Ayrıca çinko saçların, tırnakların ve cildin korunmasına destek olur.

C vitamini ise, yorgunluk ve bitkinliğin azalmasına, normal enerji oluşum metabolizmasına, dişlerin, cildin ve kemiklerin normal fonksiyonu için gerekli olan “kollajen” oluşumuna ve yoğun fiziksel egzersiz sırasında ve sonrasında bağışıklık sisteminin normal fonksiyonuna katkıda bulunmaktadır.

Her bir servisinde (1 efervesan tablet), 1000 mg C vitamini, 10 mcg D vitamini ve 10 mg Çinko içeren Redoxon C vitamini Çinko, günlük C ve D vitamini ile Çinko ihtiyacınızın karşılanmasına ve bu bileşenlerin eksikliğinden kaynaklı yaşanan sorunların düzelmesine yardımcı olabilir.

Sabahları Yorgun Kalkmanın Nedenleri

Yaşanılan sabahları yorgun uyanmak ve halsizlik durumu kendi başına bir hastalık değildir, anca vücudunuzda bir sorun olduğunun göstergesidir diyebiliriz.

Aslında çoğu zaman, sabahları bir türlü kendinize gelememenizin ve günlük işlerinizi yerine getirecek yeterli enerjiniz olmamasının en yaygın nedeni iyi uyumamış ve gün içinde çok fazla efor sarfediyor olmanızdır. Ancak bunun dışında, sabahları yaşamakta olduğunuz halsizlik ve yorgunluk haline neden olan aşağıdaki yer alan ciddi sağlık sorunlarını da yaşıyor olabilirsiniz:

Kalp Problemleri: Düşük kan basıncına bağlı olarak beyindeki kan dolaşımı azalır ve bayılmaya yol açabilir. Bu nedenle dikkatli olmalısınız. Eğer her sabah kalktığınızda kendinizi yorgun hissediyorsanız ve başınız dönüyorsa, derhal bir doktora görünmelisiniz!

Hormonal Problemler (Tiroid Yetmezliği): Tiroid yetmezliği, vücudun işleyişini etkileyen bir durumdur. Tiroid hormonlarının eksikliği metabolizmayı yavaşlatır ve sahip olduğunuz performansı düşürür. Kendinizi yorgun ve halsiz hissedersiniz ve bu durum en çok sabahları görülür.

Duygusal Problemler: Uzmanlar, sabahları güne nasıl başlarsanız, fiziksel ve duygusal açıdan güne aynı şekilde devam edeceğinizi belirtmektedir. Uyandığınızda, işe gitmek, çocukların bakımı, günlük rutin işler ve tüm diğer sorumluluklarınızı yerine getirmek gözünüzde büyür. Hele ki bir de duygusal durumunuz ideal seviyede değilse, her iş size üstesinden gelinmesi imkansız gibi görünür.

Depresyon genelde, yaşattığı kas ağırı, aşırı halsizlik, hissizlik ve genel üzgünlük halleriyle kendini gösterir.

Yanlış Beslenme ve Katı Diyetler: Diyet yaparken oldukça dikkatli olmalısınız. Bazen insanlar, büyük bir besin dengesizliğine neden olan oldukça katı diyet planları uygulamaktadır.

Uygulanan bu katı diyet planları, kişiyi “Metabolik dengesizlik” denilen bir durumla karşı karşıya bırakabilir ve bu durum bayılma nöbetleri, dehidrasyon problemi, aritmi, kalp problemleri ve hatta kalp krizine yol açabilir.

Bu bilgiler ışığında yaşadığınız bu halsizlike baş edebilmek için öncelik bir doktora gözükerek herhangi bir sağlık sorunu yaşayıp yaşamadığınızı öğrenin, eğer sağlık sorununuz yok ise, kendinize içerisinde günde yaklaşık 8 saat uyuma ve yemek düzeni yer alan bir program hazırlayın ve takip edin.

[yasr_overall_rating]

2 YORUMLAR

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu yazınız
Lütfen adınızı giriniz

BİZİ INSTAGRAM'DA TAKİP EDİN!