Muscle & FitnessTakviyeSabah Kalkar Kalkmaz Kaslarınızı Besleyin Ve Büyütün

Sabah Kalkar Kalkmaz Kaslarınızı Besleyin Ve Büyütün

Sabahları uyanır uyanmaz kaslarınız bir saldırıya maruz kalır çünkü vücudunuz gece boyunca aç kaldığınız için kas kütlenizden harcamaya başlar. Durun! Panik yapmanıza gerek yok. Kaslarınızı beslemek ve büyütmek için yapmanız gereken 5 öneriyi okuyun ve daha güçlü ve kuvvetli kaslara giden yolu aralayın.

1. Hızlı Sindirilen Bir Protein Tüketin

Beyninize enerji sağlamak için vücudunuz, kaslarınızdaki amino asitleri glikoza çevirir. Ancak bu süreci durdurmanız mümkün; tabii ki hızlı sindirilen bir protein tüketerek. Hızlı sindirim konusunda whey proteinden daha iyisi yok. Yapmanız gereken 20 gram whey protein ile hazırlanmış bir içecek tüketmek. Dakikalar içinde kas yıkımının önüne geçip vücudunuzun kas inşasına başlamasına yardımcı olacaktır.

Gözü Kapalı Alabileceğiniz Piyasadaki En İyi 5 Protein Tozu

2. 5-10 Gram BCAA Alın

Whey protein içeceğinize 5-10 gram BCAA ekleyebilirsiniz. BCAA lösin, izolösin ve valin amino asitlerinden oluşur ki bu amino asitler kas inşası için en önemli olanlardır. İçilir içilmez BCAA’lar sindirim sistemine girdiği için hızlıca kas dokularınıza ulaşır ve kas yıkımını durdurup anabolik süreci başlatır.

3. 2-3 Gram Karnitin Tüketin

Sabah saatleri testosteron hormonunun en yüksek olduğu zaman dilimidir ve bunu lehinize kullanmanız mümkün. Testosteron hormonunun kas inşa edici özelliklerinden faydalanmak için kas hücreleri içindeki testosteron reseptörlerinin sayısını artırmak adına 2-3 gram karnitin alabilirsiniz.

4. Sabah Kahvesine Son

Yapılan son bir araştırma kafein içeren kahvenin sabahları kortizol seviyesini yüksek tuttuğunu gösteriyor. Kafeinsiz kahve bile su ile kıyaslandığında kortizol seviyelerinizi yüksek tutmaktadır. Kafein, kortizol seviyelerinizi yüksek tutmak için kahvedeki diğer kimyasallarla etkileşime girebilir ki bunun kas dokunuza zarar verebileceğinden bahsetmiştik. Kafein takviyesi almak ise kortizol seviyelerinizi yüksek tutmaksızın sabahları ihtiyacınız olan uyanıklığı sağlayabilir.

5. Multivitamin Alın

Multivitamin/mineral kompleks bir ürünle güne başlayın. Araştırmalar yoğun antrenmanların elzem mikro besin stoklarınızı tüketebileceğini göstermektedir ki bu durum kas büyümesini yavaşlatıp kuvvet kazanımlarınızı azaltır. İyi bir multivitamin ürün tüm ihtiyaçlarınızı karşılayabilir.

Kas Gelişimi Açısından En İyi 5 BCAA’yı Bilim Açıklıyor!

 

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu yazınız
Lütfen adınızı giriniz

BİZİ INSTAGRAM'DA TAKİP EDİN!