Muscle & FitnessEğlenceModa Endüstrisine Kafa Tutan Sadece 45 Yaş Üstü Modeller İle Çalışan Rus...

Moda Endüstrisine Kafa Tutan Sadece 45 Yaş Üstü Modeller İle Çalışan Rus Ajans

Moda endüstrisi tüm o gösterişli defileleriyle, ucuzdan pahalıya uçsuz bucaksız zevklere uygun tasarımlarıyla hemen herkesin güncel olarak takip etmeye çalıştığı bir sektör.

Victoria’s Secret’ın en son yılbaşı şovundan Dior’un İlkbahar Yaz koleksiyonuna birçok markanın yer aldığı, bu dev endüstri sadece markaları bir araya getirip tüketicilere kıyafet sunmakla kalmıyor; yepyeni akımları devasa kitlelere en son trend olarak kabul ettirip kullandırabiliyor. Üstelik buna beden ölçüleri bile dahil… Genç, ince ama kıvrımlı hatlara sahip olmak uzun yıllardır yıkılamayan moda kalıplarından biri olmakla beraber etnisite ve renk ayrımları son yıllarda gözle görülür biçimde azalmış durumda. Peki modellerin yaşlarını hiç düşündünüz mü?

30 yaşını geçen her model için artık “yaşlı” gözü ile bakılmaya başlanıyor ve 40 yaşına geldiğinde modellerin kariyerleri genellikle sonlanmış oluyor. Birçok model yeni bir iş arayışına girerken yerlerine daha genç isimler geliyor.

"В нашей культуре огромную силу имеет стереотип, что женщина выглядит хорошо, если выглядит моложе своих лет. Своей деятельностью мы пытаемся изменить эту установку, показываем, что красота лежит за пределами измерений «моложе-старше»". Из интервью Игоря Гавара @gavarigor, основателя модельного агентства Oldushka, проекту @makersofsiberia http://makersofsiberia.com/lyudi/oldushka.html Фотограф: @ksenia404 Макияж: @dashadragge Причёски: Елена Минаева Съёмочная площадка – наши любимые @qweex.campus Поддержка всегда и во всём @volodiashadrin Ребята, спасибо вам огромное!😚💖

A post shared by O L D U S H K A (@oldushkamodels) on

Moda endüstrisinin kıramadığı bir kalıp olarak “yaş” ve “yaşlılık” rus ajans Oldushka’nın sonlandırmak istediği başka bir tabu! Rus model ajansı Oldushka bünyesine 45 yaş ve üzeri modelleri kabul ediyor. Yaşı geçmiş tabirinin ortadan kalkmasını isteyen ajans, insanların ilerleyen yaşlarında da modellik mesleklerine devam edebilmelerine olanak tanıdığı gibi, güzellik algısının yaş ile ilişkisini kesmek istiyor.

Oldushka ajansının fikri ise fotoğrafçı Igor Gavar tarafından ortaya çıkmış. Gavar’ın aynı isme sahip bir projesi bulunuyor.

Oldushka’nın en sevilen modellerine bakmaya ne dersiniz?

1. Olga Kondrasheva, 71

2. Sergey Actica, 45

3. Tatjana Nekliudova, 61

4. Irina Belisheva, 70

5. Ivan Petkov, 53

6. Valentina Yasen, 62

7. Valeriya, 79

8. Ludmilla Brazhkina, 63

Ludmila, 62 years old for @afishadaily #oldushkamodels #oldushka #moscow

A post shared by O L D U S H K A (@oldushkamodels) on

Son olarak projenin yaratıcısı Igor Gavar’ı da paylaşalım istedik:

В начале июня модельное агентство OLDUSHKA было представлено на московском Форуме социальных инноваций регионов России, как передовой проект в области работы со старшим поколением. Спасибо нашему партнёру, благотворительному Фонду Тимченко @timchenko_foundation за такую возможность. На фото основатель агентства Игорь Гавар @gavarigor и снимок из рекламной кампании для салона красоты @birdiemoscow. Модель Ольга Кондрашева #oldushkamodels #oldushka #олдушка #старшеепоколение

A post shared by O L D U S H K A (@oldushkamodels) on

20lerinin Başında Gibi Görünen 52 Yaşına Merdiven Dayamış Fotoğrafçı Chuando Tan

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu yazınız
Lütfen adınızı giriniz

BİZİ INSTAGRAM'DA TAKİP EDİN!