Muscle & FitnessAntrenman ve Fitness ProgramlarıRita Ora'nın Zorluktan Ağlatan, Her Yerde Yapabileceğiniz Kalça Antrenmanı

Rita Ora’nın Zorluktan Ağlatan, Her Yerde Yapabileceğiniz Kalça Antrenmanı

Rita Ora, antrenmanları konusunda taviz vermeyen, disiplinli bir isim. Antrenörleri, HIIT stili antrenmanlarla her yerde yapabileceği egzersizleri kombine ederek onu terlemeye zorluyorlar.

Healthy October is in full swing!

A post shared by RITA ORA (@ritaora) on

Rita Ora’nın antrenman yaptığı salonda, insanların çok çabuk dönüşmesi söz konusu. Bunun sırrı ise burpee gibi yorucu ve yoğun egzersizler! Sağlıklı beslenme, yorucu antrenmanlar bir arada olunca değişim kaçınılmaz oluyor.

Back at it!! Get it right just before your Xmas kicks in 🎄🤘🏼

A post shared by RITA ORA (@ritaora) on

“Rita Ora gibi isimler yoğun oldukları için, az zamanda çok iş yapmak kaçınılmaz bir hâl alıyor. Takvimde gözüken turne, çekim, film rolü ve benzeri durumlar için de daima tetikte olmak gerekiyor. Üstelik bunları yaparken, onu aşırı yormamak ve toparlanmasına şans tanımak da çok önemli.” şeklinde konuşan antrenörleri, sizlerle Rita Ora’nın kalça antrenmanını paylaşıyor.

Rita Ora ve Güçlü Kalçalarının Sırrı Olan Kalça Antrenmanı

Rita gibi sürekli hareket halinde olan isimler için, antrenörleri bokstan gelen yoğun egzersizlerle birlikte metabolizma hızını zirveye taşıyan yöntemleri birleştiriyorlar.

BIRTHDAY SUIT! 😝

A post shared by RITA ORA (@ritaora) on

HIIT antrenmanlarıyla, antrenman sonrası oksijen tüketimini arttırıp yağ yakımını antrenman sonrasında da devam ettirmeyi seven antrenörleri bu şekilde çok iyi sonuçlar aldıklarını da ekliyorlar.

How I celebrated number 1 on iTunes today! Getting ready for Sunday!! @mtvema

A post shared by RITA ORA (@ritaora) on

En fazla 30-45 dakika süren bu antrenmanlarla etkili kalça egzersizlerini birleştiren antrenörler, Rita Ora’nın kalça antrenmanında bulunan egzersizleri şu şekilde açıklıyorlar:

Bu 5 egzersizi, 5 tur peşpeşe uygulayacaksınız ve arkasından yüksek yoğunluklu bir kardiyo ile antrenmanı tamamlayacaksınız.

Hip Extension

Ayaklarınız yere basıyorken kalça kaslarınızı sıkıp kilitledikten sonra, kalçanızı tekrar yere indirin. İşte bu bir tekrarınız.

Side Plank

Dirseğiniz yerde, sağ ve sol taraflara dönerek stabil bir şekilde kalmaya çalışın. Kalça ve merkez bölgeniz sıkı olsun ve gövdenizi hareket ettirmemeye özen gösterin.

Donkey Kicks

Image result for donkey kicks

Bank pozisyonunda iken tek bacağınızı düzleştirip, kalça kaslarınızı sıkın.  Sonra bacağınızı yere geri getirin. İşte bu bir tekrarınız.

Bird & Dog

Image result for bird and dog exercise

Yine bank pozisyonunda iken, çapraz el ve ayağınızı düzleştirip pozisyonunuzu koruyarak bekleyin. Yine ve yine, merkez bölgeniz ve kalçanız sıkı olsun.

Plank

Related image

Şınav pozisyonuna, dirsekleriniz yerde iken girin. Kalçanızı sıkabildiğiniz kadar sıkarken, karın kaslarınızı da sıkın. Omurganız, doğal pozisyonunu korusun ve pozisyonunuzu koruyarak bekleyin. Kalçanızı kaldırmayın; omzunuz, kalçanız aynı hizada olsun.

Egzersiz

Tekrar Sayısı

Hip Extension

15

Side Plank

30 saniye (hem sağ hem sol)
Donkey Kicks

15 (hem sağ hem sol)

Bird & Dog

15 saniye (hem sağ hem sol)

Plank

30 saniye

Bu antrenmandan sonra sled pull, sled push, burpee gibi yüksek yoğunluklu bir kardiyo yapabilirsiniz.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu yazınız
Lütfen adınızı giriniz

BİZİ INSTAGRAM'DA TAKİP EDİN!