Muscle & FitnessTakviyeEn Uygun Fiyatlı 5 Protein Tozu

En Uygun Fiyatlı 5 Protein Tozu

Protein tozu, piyasada sporcular tarafından en çok tercih edilen supplementtir. Ancak en ucuz protein tozu konusunda bir seçim yapabilmek ne yazık ki o kadar kolay değildir çünkü piyasada birçok farklı whey protein bulunmaktadır.

Sadece profesyonel sporcular da değil, son yıllarda sağlıklı beslenme ve düzenli spor yapan herkes protein tozuna ilgi gösteriyor. Bunun sebebi ise kalori yakımı sırasında ve kas kütlesi arttırmak için proteine ihtiyaç duymamız. Sadece bunlarla da kalmıyor protein tozları, ilave besinler ile farklı amaçlara hizmet eden sporcu dostu kombinasyonlara dönüşüyor. Bunca seçenek arasında ise sizin hem hedefinize hem de bütçenize uygun protein tozunu bulmanız gerekiyor. Tam da bu noktada size biraz protein tozundan, biraz nelere dikkat ederek protein tozu seçmeniz gerektiğinden ve piyasadaki en ucuz protein tozlarından bahsedeceğiz.

En Ucuz 5 Protein Tozu:

Malum piyasalar protein tozu fiyatları konusunda da zorlayıcı hâle geldi. En iyi protein tozu arayışı ile en uygun fiyatlı protein tozu arayışını da beraberinde getirdi. Aşağıda sizinle performansından memnun kalacağınızı düşündüğümüz servis başına en uygun fiyatlı seçenekleri paylaşıyoruz:

1. Supplementler.com Whey Protein 2000 Gr

Suplementler.com Whey protein, uygun fiyatı ve zengin içeriği ile supplement dünyasına su serpti diyebileceğimiz yeni marka. Supplementler.com’un sporcu beslenmesi konusundaki deneyimlerine ve sporcuların kalite arayışına göre şekillendirdiği bu whey protein tozu, her servisinde 23 gram protein, %23 oranda BCAA kas onarımını destekleyen 4,1 gram glutamin bulunduruyor. Supplementler.com Whey Protein servis başı fiyatı 3,27 TL ile listemizdeki en ucuz protein tozu sıralamasında birinci sırada yer almaktadır.

2. Scitec Whey Professional 2350 Gram

İlave taurin ve glutaminin yanısıra sindirimi kolaylaştırıcı ilave enzimlere sahip olan Scitec Whey Protein, sporcuların şimdiye kadar en çok tercih ettiği ürünlerden biri olmuştur. 4 farklı aromaya sahiptir. Scitec Whey Professional servis başı fiyatı 3,45 TL olarak ikinci sırada karşımıza çıkmaktadır.

3. Big Joy Big Whey Classic Whey Protein 2376 Gram

Fiyat performans açısından sevilen bir ürün olan Big Joy Big Whey, BCAA ve glutamin öncüleri amino asitleri içerir. Çile, çikolata ve muz aromalarına sahip protein tozunda servis başına 24 gram protein bulunur. Big Joy Big Whey Classics’in servis başı fiyatı 3,88 TL’dir.

4. Nutrend %100 Whey Protein 2820 Gram

Nutrend aroma çeşidi az olmasına karşın sıvı ile kolay karışımı açısından tercih edilen ve her servisinde 5 gram BCAA içeren bir protein tozudur.  Nutrend %100 Whey Protein servis başı fiyatı 3,19 TL hesaplanmaktadır.

5. Optimum Gold Standard Whey Protein Tozu 2273 Gram

En fazla aroma çeşidine sahip olan Optimum Whey Protein Tozu farklı damak tatlarına sahip kişiler için mükemmel bir üründür. Her servisinde 24 gram protein bulundurur. Optimum Gold Standard Whey Protein servis başı fiyatı ise 4,78 TL’dir.

Protein Tozu Seçerken Nelere Dikkat Etmelisiniz?

Aşağıda hem iyi hem de uygun fiyatlı protein tozu arayışınıza rehber olması özellikleri sıraladık:

  • Amacınız nedir, yağ yakmak mı kas geliştirmek mi?
  • Servis başına protein ve kalori miktarı.
  • Protein tozunu ne ile kullanacaksınız? (süt, su, meyve suyu vb.)
  • Aroması.
  • Özel bir besin intoleransınız var mı? (laktoz intoleransı gibi)
  • İlave besinlerden hangilerine ihtiyacınız var?
  • Bütçeniz.

Bu ölçütlere göre kendiniz için en uygun protein tozunu belirleyebilirsiniz.

Protein Tozu Ne İşe Yarar?

Son zamanlarda ortada protein tozu kilo aldırır mı, protein tozu zararlı mı, whey protein ne gibi birçok soru döner dolaşır oldu. Daha önceden de bahsettiğimiz gibi protein tozu, birçok alt çeşide sahip bir makro besindir. Esasında siz protein besinini birçok gıdadan almaktasınız. Vücudunuz ise bu gıdaları metabolizmanız işlerken parçalar ve en ufak besin parçalarına ayırır. Makro ve mikro besinler olan bu ufak parçalardan protein, yağ ve karbonhidrat makro grubuna vitamin ve mineraller ise mikro grubuna dahildirler. Sporcuların en çok kullandığı whey protein de peynir yapımı sırasında oluşan peynir altı suyundan üretilen bir protein çeşididir. Yani whey protein esasında vücudunuz için oldukça tanıdık ve gerekli bir besindir.

Bir önceki paragrafta protein tozu ve whey protein nedir sorularınızı yanıtlamış olduk. Şimdi ise protein tozu kilo aldırır mı, protein tozu faydaları nelerdir sorularınızı yanıtlayacağız.

Protein, vücudunuzdaki tüm hücrelerin, dokuların ve organların yapısına katılmakla birlikte kas kütlenizin oluşturulması için ihtiyaç duyulan temel makro besindir. Protein tozu size kilo aldırmaz ancak, her gün düzenli spor yaptığınız ve gerekli miktarda protein aldığınız takdirde kas kütlenizin artmasını sağlar. Bu da sizi daha çok kilo ağırlığa geliyor olmanıza rağmen daha fit, ince ve şekilli bir yapıya sokar. Unutmayın ki kas kütlesi yağ kütlesine göre çok daha yoğundur, yani 5 kilo yağ 5 kilo kastan çok daha fazla yer kaplar ve siz eğer 5 kilo yağ alırsanız 5 kilo kas kazanacağınız zamana göre çok daha şişman görünürsünüz.

Yani durum kilo aldırmaktan çok proteini işlemek ile alakalıdır. Eğer proteini iyi bir şekilde spor ile desteklerseniz, kilo artışınız rahatsız edici olmaz aksine daha iyi bir görünüm kazanmanıza yardımcı olur.

Protein bar ve protein shake gibi sporcu atıştırmalıkları antrenman sonrası tüketildiği takdirde kas onarımınızın hızlanmasına ve kas oluşumunuzun artmasına yardımcı olur. Antrenman sonrası boşalan enerji kaynaklarınız olan glikojen depolarınızı tekrar doldurmanızı sağlar. Daha uzun süre tok kalmanıza ve gereksiz yere yiyecek tüketerek kalori alımı dolayısı ile kilo alımını azaltmanıza yardımcı olur. Yani protein muhteşem bir makro besindir.

[yasr_overall_rating]

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu yazınız
Lütfen adınızı giriniz

BİZİ INSTAGRAM'DA TAKİP EDİN!