Muscle & FitnessGenelPopüler Filmlerde Bulunan ve Muhtemelen Fark Etmediğiniz 9 İlginç Detay

Popüler Filmlerde Bulunan ve Muhtemelen Fark Etmediğiniz 9 İlginç Detay

Hiçbir filmi izlerken spoiler denk geldi mi?

Spoiler ne demek bilmeyenlere; spoiler film veya dizide gelecekte olacaklara dair ipucu veya bilgi anlamına gelir.

Kesinlikle farketmediğiniz ve popüler olan filmler içerisindeki pek çok spoiler, yazımızın devamında!

Star Trek: Into Darkness (2013)

Masadaki Starfleet gemisini gördüğü an Marcus’un anlaşılmaz duraksamasını farketseydik, Kirk karakterini nelerin beklediğini anlayabilirdik.

Shutter Island (2010)

Teddy’nin partneri olan Chuck’ın silah kontrolünde silah kılıfını ararkenki acemiliği, aslında silahlara pek alışkın olmadığını gösteriyor. Teddy biraz farkında gibi gözükse de, yola devam edip gerçeği sonra öğreniyor.

Tangled (2010)

İlk dakikalarda, Rapunzel’in başının üstündeki oyuncaklara bakılınca aslında uzun bir yolculuk olacağını anlamak mümkün. Bu oyuncaklar ilerleyen dakikalarda karşımıza çıkıyor.

Spiderman 3 (2007)

Goblin olan Harry hastanede yatıyorken, Peter Parker ve Mary Jane ziyaretine geliyor. Ziyaret sonrasında böyle arkadaşlara sahip olduğu için çok şanslı olduğunu söyleyen hemşireye, “onlara hayatımı veririm” diyen Harry aslında büyük bir ipucu bırakıyor.

The Prestige (2006)

En sonda Alfred’in ikiz kardeşiyle gizlice çalıştığını öğreniyoruz. Ama filmin başlarına baktığımızda Robert, Alfred’in günlüğünü okurken sıkça “biz” geçen cümleler okuyor. Sonraki sahnelerdeki kuş hilesinde, “kardeşi nerede?” diye sorulduğunda da her şey apaçık ortaya çıkıyor.

Ace Ventura: Pet Detective (1994)

Kafa karışıklığına sebep olmasının yanı sıra, güldüren ve ani biten finalde Ace gerçekleri açıklıyor. Kanıt olarak Einhorn’un erkek olduğunu kanıtlamak için onun elbisesini çıkarıyor. Aslında büyük spoiler çoktan masada…

Saw 3D (2010)

Filmin başlarında Gordon’ın orada olmasından şüphelenmeliydik. Bu filmde sebepsiz yere herkes ölüyor. Yalnızca bu sahnedeki buluşmaya öylesine gelmiş olamazdı…

Casino Royale (2006)

Filmin en başındaki jenerik kısmında Vesper Lynd’in sembolize ettiği karakterin aşk ve ihaneti temsil ettiğini bilseydik, daha filmi izlemeden bazı tahminlerde bulunabilirdik.

Guardians of the Galaxy (2014)

Groot karakteri aslında Shel Silverstein’ın “the giving tree” kitabındaki bir karakteri andırıyor. Kitabı okuyanlar, bir sürü fedakarlığı peş peşe yapan Groot’un sonunu tahmin edebilirdi.

Kaynak: https://brightside.me/wonder-films/11-famous-movies-where-we-didnt-notice-hidden-spoilers-352310/

 

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu yazınız
Lütfen adınızı giriniz

BİZİ INSTAGRAM'DA TAKİP EDİN!