Muscle & FitnessTakviyeRahatlıkla Kullanabileceğiniz Piyasadaki En İyi 5 İzole Protein

Rahatlıkla Kullanabileceğiniz Piyasadaki En İyi 5 İzole Protein

Protein tozları, protein shake ve barlar en popüler sporcu takviyeleridir. Bu ürünlerde bulunan en yaygın protein tiplerinden biri süt ürünlerinden gelen peynir altı suyudur. Peynir altı suyu izolatı ve peynir altı suyu dahil olmak üzere farklı tür peynir altı suyu proteini vardır.

İzole Protein Nedir?

İzole protein, konsantre proteinden daha fazla işlem görmüş protein tozu türüdür. En saf proteini elde etmek için basit işleme, filtreleme, yağ ve diğer alt protein kısımlarını saf proteinden ayırmaktır. Tüm bu işlemler proteini yağ, laktoz, glüten, ve istemediğiniz diğer şeylerden ayırarak proteini daha izole bir şekilde elde edilmesini sağlar. Sonuç olarak izole proteinler daha az kalori ile daha fazla protein sağlar.

İzole Proteinin Faydaları Nelerdir?

izole protein

İzole peynir altı suyu proteini , peynir altı suyu proteininin yaygın olarak kullanıldığı ve en çok tercih edilen formudur. Bu form en saf peynir altı suyu proteini türü; % 90-95 oranında protein içerir. ( 2 ) Bu tür izole protein ile gereksiz kalori tüketmeden maksimum oranda protein içerir.

İzole proteinin yararları ise:

Temel Amino Asitleri İçerir

Whey izole protein tozu , whey proteinin en saf halidir ve bol bir proteindir. Vücudunuzun bir antrenmanı takip kasları onarması için gereken tüm temel amino asitleri içerir. Esansiyel amino asitler vücut tarafından yapılmadığından, bu temel besin maddelerinin doğal yiyecekler ve besin takviyeleriyle elde edilmesi gerekir. Beslenme ile bu temel amino asitleri sağlayamadığımızda kas kaybı gerçekleşebilir ve kas onarımıyla ilgili sorunlar ortaya çıkabilir. Doku hasarını azaltmak ve arttırmak için bu önemli amino asitleri almak çok önemlidir.

Düşük Oranda Yağ ve Karbonhidrat İçerir

Yüksek ürün fazladan yağ ve karbonhidrat yüklüdür ve bu gerekli proteini fazladan fazladan kalori alımına neden olur. İzole protein ise hem yağ hem de karbonhidrat içeriği oldukça düşük bir içeriğe sahiptir. Bu, size olan proteinin boyutunu sağlarken aynı zamanda gereksiz karbonhidrat ve yağ tüketiminden kaçınmanızı sağlar.

Düşük Laktoz Seviyelerine Sahiptir

İzole proteini% 1’den daha az laktoz farklıdır. Bu miktar çok az olduğu için, laktoz intoleransınız olsa bile tüketmenizde bir sakınca bulunmamaktadır. Ancak onun zaman olduğu gibi olduğunuzda doktorunuza danışmanız gerekmektedir.

Kolay Sindirilir

İzole proteini vücudunuzla sindirilebilir, böylece elde protein için düşük ve yüksek bir vücuda sahip olabilirsiniz. İzole peynir altı suyu proteini sıvı olarak tüketilirkenunuz hızlı bir şekilde emilir ve işlenir.

Rahatlıkla Kullanabileceğiniz En İyi 5 İzole Proteini

İzole protein diğer protein türlerine göre daha sindirilebilir olma eğilimi gösterir. Çünkü protein saflaştıkça gluten ve laktoz gibi problem oluşturması maddelerden ayrılır. ( 1 ) Genel olarak bir kişi izole protein nedir diye sorabilir, insan bu soruyu tartışmasız en iyi protein tozu türü olarak cevaplayacaktır. İşte sorunsuz bir şekilde kullanabileceğiniz en iyi 5 izole protein tozu :

1. Hardline Hipro IsoWhey 1800 Gram

Hardline Hipro IsoWhey 1800 Gram,% 100 izole peynir altı suyu protein oranına sahiptir. Peynir altı suyu proteinde en düşük oran olan% 1.6’dır. İçeriğinde laktoz bulundurmadığı için emilimi diğer izole ürünlere göre daha hızlı döner.

2. Supplementler.com Peynir Altı Suyu Proteini 2000 Gr

Supplementler.com Whey Protein 2000 Gr , oldukça yüksek bir protein oranına sahiptir. Yüksek arjinin ve servis başına düşen yüksek protein miktarıyla, güçlü ve etkili kasın oluşturmak isteyenlerin tercih edebileceği bir üründür. Çilek aromasına sahip ürün, gerçek çilek parçacıkları içerir.

3. Muscletech Nitrotech% 100 Whey Gold Protein 2500 Gr

Düşük ısıda mikro filtrasyon yani ile saflaştırılmış olan Muscletech Nitrotech% 100 Whey Gold Protein 2500 Gr, düşük şeker oranı sayesinde yağsız kas kütlesini artırabilmede etkili bir içeriğe sahiptir. Gluten içermeyen, kolay sindirim ve emilim sağlayan ürün; lezzet ödüllü kurabiye, vanilya ve çikolata aromalarına sahiptir.

4.  Scitec Whey İzolatı 2000 Gram

Scitec Whey İzolatı 2000 Gram, 0 şeker ve 0’a yakın yağ değerlerine sahip% 100 izole peynir altı suyu proteindir. 250 mg glutamin ilavelidir ve% 23 BCAA oranına sahiptir. Yüksek protein içeriği sayesinde kas kütlesinin korunmasına ve artışına destek olur. Servis başı 3,49 TL’dir.

5.  Weider CFM Peynir Altı Suyu Aşırı Yük Proteini% 100 908 Gra

Weider CFM Whey Overload Protein 100% 908 Gram, CFM filtreleme teknolojisi ve %100 izole içeriği sayesinde en saf ve kaliteli üründür. Emilim süresi göz önünde bulundurulduğunda da en etkili ürünlerden birisidir. Ayrıca %26 oranında BCAA amino asitleri içerir ve 0’a yakın laktoz bulundurur. Servis başı fiyatı 5,63 TL’dir.

İzole Protein ve Konsantre Protein Arasındaki fark Nedir?

İzole protein ve konsantre protein arasında çeşitli farklılıklar bulunmaktadır. Bu farklılıklar proteini işleme yöntemlerinden kaynaklanır. Sıvı formdaki whey, peynir veya yoğurt üretiminin bir yan ürünü olarak toplandığında, protein içeriğini arttırmak için işlenmek üzere birkaç aşamadan geçer. Yeterli bir protein yoğunluğu elde edildikten sonra sıvı, % 80’e kadar protein içeren konsantre whey protein tozu oluşturmak için kurutulabilir. Konsantre protein tozunun geriye kalan % 20’si karbonhidrat ve yağ içerir. Peynir altı suyunun yağ ve karbonhidrat içeriğini azaltmak için farklı işlem adımları kullanılırsa, % 90 veya daha fazla protein içeren bir whey izole protein tozu üretilebilir.(3)

Genel olarak, whey izole protein tozu üretiminde kullanılan işlem aşamaları, daha yüksek protein içeriği ve porsiyon başına daha düşük yağ ve karbonhidrat içeriği elde edilmesini sağlar. Bununla birlikte, whey protein tozunun her iki formunda bulunan amino asitlerin türleri hemen hemen aynıdır, çünkü bunlar aynı proteinlerden türetilmiştir.

[yasr_overall_rating]

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu yazınız
Lütfen adınızı giriniz

BİZİ INSTAGRAM'DA TAKİP EDİN!