Parça Parça Göğüs Antrenmanı : Dış Göğüs

parca-parca-gogus-antrenmani-ust-gogus

4. BÖLGE – DIŞ GÖĞÜS BÖLGESİ

Wide-grip (geniş tutuşla) barbell bench press yapın (bench’in açısının önemi yoktur); bu, omuzları da çalıştırır ve hareketin mesafesini azaltır. Flye hareketlerinin başlangıç konumu da bu bölgeyi direk etkiler.

EN İYİ EGZERSİZ: Wide-Grip Bench Press

 

Wide-Grip Bench Press

 

gogus09

Geniş tutuş, hareketin mesafesini azaltır ve göğüs kaslarına daha fazla yük bindirir, özellikle dış-orta bölgeye ve omuzlara.

  • Standart bench press setlerinizin ardından 1-2 wide-grip (normalden daha geniş tutuş) bench press seti ekleyin ya da bir gün seçerek, o günde standart bench press’in yerine wide-grip versiyonunu yapın.
  • Eğer daha önce hiç wide-grip bench press yapmadıysanız, ilk başta çok geniş tutuşla yapmaya kalkmayın kademeli olarak kendinizi alıştırın.
  • Barı yavaşça göğsünüze doğru indirirken kürek kemikleriniz de dışa doğru çıksın. Bar göğüs kaslarınıza vardığında tekrar başlangıç konumuna getirin ve hareketi tekrar edin.

İPUCU: Barbell press’lerde herhangi bir bench açısında normalden daha geniş bir tutuş yapmak, dış göğüs kas liflerine daha fazla yük bindirir ve daha iyi ve dengeli bir göğüs gelişimi için de belirli aralıklarla yapılmalıdır.

İlginizi çekebilecek diğer yazılar

0 Yorum

Yorum Bırak

Oturum Aç

Kayıt Ol

Şifremi sıfırla