Muscle & FitnessAntrenman ve Fitness ProgramlarıP90X Antrenörü Tony Horton, Kilo Vermenin Formülünü Açıkladı!

P90X Antrenörü Tony Horton, Kilo Vermenin Formülünü Açıkladı!

P90X programı, çıktığı dönemlerde öyle popülerdi ki muhtemelen imkanı olup da denemeyen kalmamıştı. Sonu getirilemeyen, efsane zorlayıcı oluşu dillere destan olmuş bu programın yazarı ve antrenörü Tony Horton, programının en çok kilo vermek ve yağ yakmak amaçlarıyla kullanıldığını dile getirmişti.

Plaj vücudu hedefi olan, kafa yormadan takip edilebilir program takip etmek isteyen kişilerin vazgeçilmez adresi P90X, şüphesiz ki fitness camiasına en büyük damgayı vurmuş programlardan biriydi. Binlerce insan olumlu sonuç alıp paylaştı, inanılmaz değişimler yaşandı.

Tony Horton; programındaki kilo verme inceliklerini şu şekilde açıkladı:

“Güç antrenmanları gerçekten yeteri kadar önemsenmiyor. Kilo vermek istiyorsanız, yoğun antrenmanlar yapmalısınız. Kaslarınızı kullanmalı, geliştirmelisiniz. Yalnızca kardiyo ve diyet ile kilo vermek uzun vadede sürdürülebilir değil.

Meet Craig Kupchick. Below are his before and after photos after one round of #P90X. I conceived the “X" in 2003, so how does a 14 year old program still provide such incredible results? The answer is “Muscle Confusion” plain and simple. An eclectic mix of exercises and movements from yoga to body building, martial arts to cardio. There have even copycats, but they don’t compare. Way to #bringit, Craig! Here’s his note to my wife… Hi Shawna! Just wanted to write to you and Tony quickly to say thank you both for the gift of P90X. This Friday kicks off my 13th week of my second consecutive go through of the program and I couldn't be happier with the results. I'm in for life, now Keep pushing play! Cheers, Craig Kupchick – P90Xer bit.ly/TH_P90X

A post shared by Tony Horton (@tonyshorton) on

Kadınlar da artık güç antrenmanlarının önemini anlamaya başladı. Yoga, pilates, powerlifting, CrossFit… Her biri kadınlar tarafından domine ediliyor. Bu gerçekten harika, yıllar önce böyle bir talep olacağını görsem inanmazdım…

Güç antrenmanları, günlük hayata uyarlanabilir ve kalori harcatan aktiviteler olarak herkesin programında yer almalı. Haftada 3 kardiyo ve 4 güç antrenmanı, iyi bir diyetle birlikte uyguladığınızda ihtiyacınız olan her şey. Tabii ki gün sayısı kişiden kişiye değişebilir, ancak kaslarınızı geliştirip kalori harcadığınıza emin olmadan kilo vermeye çabalamanızı kesinlikle tavsiye etmiyoruz!

P90X de bu yüzden sevildi, hem güçlendirdi hem de fit bir forma soktu.

Antrenmanlarınızı işe gitmek gibi düşünün. 3 gün arka arkaya işe gitmediğinizde nolur? Aynısının spora gitmediğinizde de olacağını unutmayın, bu şekilde motive olun. Eğer bir hedefiniz varsa, hayatınızı hedefiniz doğrultusunda şekillendirin.

Planlı olun, devamlı olun, istekli olun. Gerisi gelecektir!”

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu yazınız
Lütfen adınızı giriniz

BİZİ INSTAGRAM'DA TAKİP EDİN!