Muscle & FitnessBeslenme Önerileri ve İpuçlarıOptimum Whey Protein Tozu İncelemesi

Optimum Whey Protein Tozu İncelemesi

Optimum whey protein tozu, dünya çapında kesinlikle en popüler peynir altı suyu proteinidir diyebiliriz ve bu yüzden spora ilk başlayan hemen hemen herkesin yaptığı “protein tozu” araştırmaları üzerine satın aldığı ilk supplement olmuştur. Optimum markası, peynir altı suyu endüstrisinde en üstlerde yer alan ve her yönüyle sürekli olarak iyi ürünler üreten bir firmadır.

Optimum Whey İçeriği ve Performansı

optimum-whey

Bir ölçek (30,4 gr) Optimum gold standard whey protein tozu ürünü 113 kcal olup, 24 gr protein, 1,8 gr karbonhidrat, 1,2 gr şeker ve 1 gr yağ içermektedir.

Ürün içeriğinde bulundurduğu farklı filtreleme yöntemlerine sahip whey proteini ve sahip olduğu amino asit profili ile kendisini bir adım öne çıkarmaktadır. Optimum gold standard whey ürününün diğer whey protein ürünlerine göre kana karışım süresi daha hızlıdır. Bunun nedeni, içeriğinde bulundurduğu Mikrofiltre edilmiş konsantre whey protein içeriğine ek olarak, Iyon-degişim whey protein izolesi ve hidrolize whey (whey peptit) proteini bulundurmasıdır. Bu izole whey protein ve hidrolize whey proteinlerinin emilimi ve saflığı, konsantre whey proteine göre daha yüksektir. Bu özelliklerinden dolayı da performans yönünden gayet başarılı bir ürün olarak karşımıza çıkmaktadır.

Ürün içerisinde bulundurduğu proteinlerin 5,5 gramını BCAA lar, 4 gramını ise Glutamin ve Glutamin öncüleri oluşturmaktadır. Bu miktarlara baktığımızda optimum whey bcaa miktarının gayet makul bir seviyede olduğu gözükmektedir.

Optimum Whey Kullanımı

Optimum gold whey, dünya çapında 20’den fazla aromaya sahiptir, ancak ülkemizde 9 farklı aroması bulunmaktadır. Her ne kadar ülkemizde kısıtlı aromalarla satışta olsa da yine de ülkemizdeki en çeşitli aromaya sahip üründür diyebiliriz.

Ürüne lezzet yönünden baktığımızda ise, standart bir protein tozundan aldığınız lezzetin dışında bir lezzet sunmamaktadır. Ancak aroma çeşitliliğine sahip olması, ülkemiz piyasasındaki diğer protein tozlarına göre damak tadınıza uygun olanı bulmanız açısından optimum whey protein ürününü daha avantajlı kılmaktadır. Optimum whey kurabiye aromalısı, tüketiciler tarafından en çok tercih edilen aroma olmasının yanında optimum whey muzlu ürünü de aynı doğrultuda tercih edilmektedir diyebiliriz.

Optimum gold standard whey protein tozu kullanımı, oldukça kolay ve sorunsuz bir şekildedir. Sahip olduğu saf ve mikrofiltre edilmiş ham madde sayesinde su veya süt fark etmeksizin tüketicinin tercihi hangi yönde olursa olsun çabuk karıştığı ve topaklanma yapmadığı optimum gold standart whey kullananlar tarafından gelen yorumlar arasında yer almaktadır.

Optimum whey protein kullanımı için en ideal zamanın kana çabuk karışmasından ötürü spor sonrası olduğunu söyleyebiliriz. Ancak bu demek değildir ki spor sonrası harici bu ürünü kullanamazsınız. Aksine, protein tozlarının amacı günlük protein ihtiyacınızı tamamlamaya yardım etmek olduğu için günün herhangi bir diliminde de açığınızı kapatmak için kullanabilirsiniz.

Optimum Whey Fiyat/Performans Oranı

Optimum gold standard whey fiyat yönünden incelediğimizde, kendisini piyasanın en uygun protein tozu olarak ilan edemiyor olsak da piyasada en rahat ulaşabileceğiniz ve bulma sıkıntısı yaşamayacağınız ürün olduğunu söyleyebiliriz. Ürüne ait piyasadaki bu bolluğun satıcıları, tüketicilerin ürünü kendilerinden almalarını sağlamak için sık sık indirim veya kombinasyon kampanyası yapmaya iteceğini de unutmamak gerekir.

Optimum gold whey fiyat performans oranı açısından makul bir ürün olmak ile birlikte ürünün piyasa fiyatlandırması ürün boyutlarına göre değişmektedir ve 140 TL den başlayıp 440 TL’ye kadar giden bir fiyat aralığı mevcuttur.

Optimum Whey Protein Kullanıcı Yorumları

Yaptığımız inceleme sonucu vardığımız ve belirttiğimiz kanıları destekleyici ve kullanıcıların optimum gold standard whey protein tozu kullanımı hakkındaki çeşitli tecrübelerini aktardığı bazı yorumları sizlerle buluşturduk.

optimum-whey-protein-tozu-incelemesi

optimum-whey-protein-tozu-incelemesi

optimum-whey-protein-tozu-incelemesi

optimum-whey-protein-tozu-incelemesi

En Uygun Fiyatlı 5 Protein Tozu

[yasr_overall_rating]

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu yazınız
Lütfen adınızı giriniz

BİZİ INSTAGRAM'DA TAKİP EDİN!