Muscle & FitnessCelebrityNicki Minaj'ın Mükemmel Kalça Antrenmanı

Nicki Minaj’ın Mükemmel Kalça Antrenmanı

Nicki Minaj, rap dünyasının kraliçesi olarak tanınan, renkli ve çılgın kişiliğini tüm kostümleri ve sahne şovlarına yansıtan son dönemlerin en çok konuşulan ismi. Nicki bazı sansasyonel tavırlarına rağmen yaptığı yardım çalışmaları ile de sıkça gündeme gelen birisi. Lil Wayne, Ariana Grande, Drake ve Tyga gibi isimlerle çalışmış olan Nicki Minaj’ın en çok dikkat çeken özelliği ise hiç şüphesiz kum saati şeklindeki vücudu!

View this post on Instagram

Plz say da Barbie

A post shared by Barbie® (@nickiminaj) on

Ünlü rapçi, kalçalarının doğal olduğunu dile getiriyor olsa da sadece genetik özelliklerinin bu derece şekilli ve büyük kalçalar yaratıyor olmasına biz akıl sır erdiremiyoruz. Tabii ki biraz araştırma yaptıkça Nicki’nin yoğun bir şekilde kalça antrenmanı yaptığını görüyoruz. Ancak saatler süren onlarca farklı hareketten ve ağırlıklı egzersizden oluşan bir kalça antrenmanı değil… Nicki Minaj’ın kalçalarının sırrı, evde de yapabileceğiniz birkaç basit kalça egzersizinden geçiyor…

Nicki’nin kalça egzersizlerini sizinle paylaşmadan hemen önce, ona yabancı olanlar için biraz kim olduğuna bakalım.

Nicki Minaj Kimdir?

Asıl adı Onika Tanya Maraj olan Trinidad ve Amerika kökenli ünlü rapçi, Trinidad Saint James’de doğmuş; New York, Queens’te büyümüş. 2004 yılından beri aktif bir şekilde müzik çalışmalarını yürüten Nicki Minaj 2007’de yayınladığı Playtime Is Over ve 2008’de yayınladığı Sucka Free parçaları ile tanınmaya başladı. 2010’da yayınladığı ilk albümü olan Pink Friday ile de hiphop, rap ve r&b dünyasını emin adımlarla arşınlayacağını herkese duyurmuş oldu.

Nicki Minaj kariyerindeki ilk günden beri çılgın kostümleri ve kullandığı renkler ile ön plana çıktı. Pembe saçları zaman içinde birçok farklı renge ve şekle büründü. Şimdilerde upuzun saçlarıyla şovlara çıkan Nicki’nin zaman içerisinde değişmeyen ayrıntılarından biri ise oldukça geniş kalçaları ve incecik beli. Nicki Minaj’ın vücut hatları adeta bir kum saatini andırıyor. Şovlarında kullandığı elbiseler de hatlarını cesurca kullanmasına yardımcı oluyor.

Rap dünyasının 10 Grammy adaylığı olan, dünya çapında 5 milyondan fazla albüm satan, tüm zamanların en etkileyici rapçilerinden biri sayılan, yaptığı birçok tepki çeken açıklamaya rağmen hayırseverlik konusunda da daima öne çıkan Nicki Minaj, her konuda olduğu gibi vücut hatları konusunda da dillerden düşmüyor.

Nicki’nin özellikle kalça ölçülerini estetik ameliyatlara borçlu olduğunu düşünenler varsa da Minaj’ın bu konu ile ilgili açıklamaları çok net. Tüm vücut ölçülerini tamamen şanslı genetik ve kalça egzersizlerine borçlu olduğunu söylüyor.

Nicki Minaj’ın Kalça Çalışması

Nicki Minaj yoğun müzik provaları, albüm kayıtları ve şovları arasında antrenman yapmak için ne zaman vakit buluyor bilemiyoruz ama kalça antrenmanı için kendine vakit yaratıp kısa ve öz egzersizlerle çalışmaya devam ediyor. Aşağıda Nicki’nin favori kalça egzersizleri mevcut:

  • Ağırlıklı Squat: 3 set 20 tekrar

nicki-minajin-mukemmel-kalca-antrenmani

Squat için elinize bir dumbbell ya da kettlebell alın ve çenenizin biraz altında önünüzde ağırlığı tutun, bacaklarınızı kalça genişliğinde açacak şekilde konumlanın. Yavaşça kalçalarınızı geriye çıkararak karnınız içeride sırtınız dik bir şekilde aşağı doğru çömelin. Dizlerinizin ayaklarınızın önüne geçmemesine dikkat edin.

  • Ağırlıklı Lunge: 3 set 20 tekrar (her iki bacak için ayrı ayrı)

Hareket için iki elinize dumbbell alın ve avuç içleriniz birbirine bakacak şekilde kalçalarınızın yanında konumlandırın. Harekete başlarken geriye doğru büyük bir adım atarak dizlerinizi kırıp yere inmeye çömelin. Bu sırada karnınız içeride, sırtınız dik olmalıdır. Daha sonra başlangıç pozisyonunuza geri dönün ve hareketi diğer bacağınız ile tekrar edin.

  • Donkey Kick: 3 set 20 tekrar (her iki bacak için ayrı ayrı)

nicki-minajin-mukemmel-kalca-antrenmani

Hareket için elleriniz ve dizlerinizin üzerinde yerde konumlanın. Elleriniz omuzlarınız ve dizleriniz kalçalarınız ile hizalı olmalı. Bir bacağınızı 90 derecelik açı ile yukarı kaldırın ve diziniz kalça hizanıza geldiği noktada durun. Hareketi yaparken dengenizi korumaya, kalçalarınızın oynamamasına dikkat edin.

Nicki Minaj bu 3 egzersize ek olarak haftada 3 kere eliptik bisiklet ile yarım saatlik çalışma yapıyor. Tüm bu antrenman sisteminin yanında koşu ve dans çalışmaları da yapıyor. Aslında programa baktığımızda geniş ve dolgun kalçalar için gereken her çalışmayı yaptığını rahatlıkla söyleyebiliriz.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu yazınız
Lütfen adınızı giriniz

BİZİ INSTAGRAM'DA TAKİP EDİN!