Muscle & FitnessEğlenceN Kolay 42. İstanbul Maratonu Yaklaşıyor!

N Kolay 42. İstanbul Maratonu Yaklaşıyor!

8 Kasım 2020 Pazar günü koşulacak olan N Kolay 42. İstanbul Maratonu için hazırlıklar tüm hızıyla sürüyor. Maraton tarihinde ilk defa Avrupa Yakası’ndan start verilecek koşu, sadece başlangıç noktasıyla değil alınan tedbirler ve yeni kararlarla da dikkat çekiyor.

Supplementler.comun sponsorlarından biri olduğu, “Tek başına bizimle koş” sloganıyla ve #benimparkurum etiketiyle dikkat çeken sanal koşu uygulamasıyla bize ilkleri yaşatacak olan maraton, Türk ve yabancı sporcuların yüksek katılımı ve mücadelesiyle nefesleri kesecek gibi duruyor.

Yeni Rota: İlk Kez Avrupa’dan Asya’ya

Toplamda 3000’den fazla sporcunun katılacağı maratonun parkuru, pandemi koşulları göz önünde bulundurarak yeniden oluşturuldu. Maraton tarihinde ilk defa çıkış noktası Avrupa Yakası olacak koşu, Yenikapı’dan başlayacak; Galata, Karaköy, Balat ve Altinuzade üzerinde oluşturulan yeni rotayla aynı güzergah üzerinden Yenikapı’ya dönülerek sonlandırılacak. Koşunun en dikkat çekici ve bizi heyecanlandıran detayı ise hiç şüphesiz yeni rotayla sporcuların maraton tarihinde ilk defa köprüden iki kez geçecek olmaları.

Bir İlk Daha: Sanal Koşu

Ve bir başka ilk daha! Sadece İstanbul’da değil, Türkiye’nin her yerindeki spor severleri maratona dahil etmek amacıyla uygulanacak sanal koşu uygulaması, bu maratonu diğer yıllardan daha değerli ve heyecanlı kılan bir başka sebep. İki kıtanın kalbini attıran maraton heyecanı, 10.000 kişinin katılımıyla bu sene sadece İstanbul’da değil tüm Türkiye’de hissedilecek.

GPS ile takip edilen bu uygulamayla diğer şehirlerdeki sporcular, kendi çevrelerindeki park ve caddelerde koşarak İstanbul Maratonu’na katılan diğer sporcuların heyecanına ortak olabilecek ve rekabet duygusunu kilometrelerce öteden tadabilecekler. Organizasyon tarafından incelenen sonuçlar doğrultusunda, maratona şehir dışından katılan tüm katılımcılar teslim noktalarından maraton kitlerine ulaşabilecek.

Tüm Önlemler Alındı!

Tabii ki bütün büyük etkinliklerde olduğu gibi N Kolay 42. İstanbul Maratonu’nda da Covid-19 salgınına dair tüm önlemler alınmış durumda. Maraton boyunca alınacak önlemlerden bazıları ise şu şekilde; katılan sporcuların sağlık durumları gözden geçirilecek, tüm ateş ölçümleri yapılacak, sosyal mesafe kuralları ihmal edilmeyecek ve steril edilmiş konaklama alanları hizmete sunulacak.

Sağlık kontrolünden geçen görevlilerle beraber yürütülecek koşuda maalesef bu sene halk desteği olmayacak ve sadece 42K koşusuyla sınırlı kalacak. Sadece sporcuların katılımlarıyla gerçekleştirilecek bu yarışı biz de her sene olduğu gibi bu sene de büyük heyecan ve merakla bekliyoruz!

Supplementler.com High5 Ürünleriyle Etkinliğe Enerji Katacak!

Supplementler.com, sponsoru olduğu N Kolay 42. İstanbul Maratonu’nda özellikle outdoor sporların vazgeçilmezi %100 orijinal High5 enerji jeli ürünleriyle sporculara ihtiyaç duydukları enerjiyi yeniden kazandırmayı hedefliyor. Maratonda bulunan 15k ve 30k istasyonlarında ve maraton başlamadan önce temin edilecek olan maraton kitlerinde High5 enerji jelleri de yerini aldı. Maraton koşucuların kaslarının iyileşmesini hızlandıracak ve enerjilerine destek verecek olan High5 ürünleri hem sporculara hem de etkinliğe enerji katacak! Tüm sporculara başarılar diliyoruz!

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu yazınız
Lütfen adınızı giriniz

BİZİ INSTAGRAM'DA TAKİP EDİN!