Muscle & FitnessEğlenceMuscle & Fitness Dergisi Hakkında Muhtemelen Bilmediğiniz 12 Şaşırtıcı Gerçek

Muscle & Fitness Dergisi Hakkında Muhtemelen Bilmediğiniz 12 Şaşırtıcı Gerçek

Muscle & Fitness dergisi sandığınızdan çok daha eski bir geçmişe sahip. Haydi, yayın hayatına devam ettiği uzun yıllarda sizleri şaşırtacak olaylara göz atalım!

Muscle & Fitness Dergisi Hakkında Bilinmeyen Gerçekler

1. Joe Weider 1935 Yılında Kurdu!

Muscle & Fitness, 1935 yılında Kanadalı girişimci Joe Weider tarafından kurulan Amerikan bir fitness ve vücut geliştirme dergisidir. American Media Inc. tarafından aylık olarak yayınlanmaktadır. Şirketin kadınlara yönelik Muscle & Fitness Hers ve Flex adında iki dergisi daha vardır.

2. Yeni Bir Yaşam Stili Yarattı

Joe Weider, dünyanın egzersiz, beslenme ve sağlık arasındaki bağlantıyı anlama şeklini değiştiren kişi olarak kabul edilmektedir. Hayatı filme alınmış ilham veren bir iş adamıdır.

Antrenman, beslenme ve vücut geliştirme hakkında fiziksel yaşamlarını iyileştirmek isteyen kadın ve erkeklere ilk bilgi veren ünlü fitness dergisi imparatorluğunu yaratmıştır (1).

Her yerde, spor salonlarında ve evlerde görülen makine ve ağırlıkları yaratmış, popülerleştirmiş, satmıştır. Besin takviyelerine olan inancı ve güveni, günümüzün büyük vitamin ve takviye endüstrisinin oluşumunda etkili olmuştur. Bugün Weider ismi sağlık ve zindelik ile eş anlamlıdır.

3. Flex’e Nazaran Daha Genel Konular İşleniyor

Muscle and Fitness, daha çok uzman ve profesyonel vücut geliştirme konularını kapsayan Flex dergisinden, daha genel bir fitness ve vücut geliştirme odağına sahiptir.

4. Profesyonellerin Programları

Muscle & Fitness dergisinde aylık olarak Gustavo Badell, Darrem Charles, Ronnie Coleman ve Jay Cutler gibi birçok profesyonel vücut geliştirmeci yer almaktadır.

5. The Rock Muscle & Fitness Hayranı!

Dwayne Johnson nam-ı diğer The Rock sayısız kez Muscle & Fitness’a kapak oldu. Her kapak oluşunda da sosyal medya hesabından heyecanını sevenleri ile paylaştı!

Aralık 2015 sayısında Muscle & Fitness, Dwayne Johnson’ı “Yüzyılın Adamı” olarak nitelendirmiştir ve fitness endüstrisinin büyümesindeki katkılarından dolayı onu onurlandırılmıştır.

6. Arnold Muscle & Fitness’ta Keşfedildi!

Efsanevi sporcu ve film yıldızı Arnold Schwarzenegger ilk olarak 45 yıl önce Muscle & Fitness’ta ortaya çıkmıştır ve Kaliforniya valisi olarak göreve başlamadan önce Muscle & Fitness ve Flex dergilerinde editörlük yapmıştır. Ayrıca defalarca kez kapak da olmuştur.

7. Arnold Muscle & Fitness’ın Genel Yayın Yönetmeniydi

Arnold Schwarzenegger Kaliforniya valisi olmadan önce ve oyunculuk yaparken, Muscle & Fitness ve Flex gibi vücut geliştirme dergilerini de yönetti. Schwarzenegger 2013 yılında geri döndü ve 60 kez sporcu olarak yer aldığı derginin Grup Genel Yayın Yönetmeni olarak seçildi.

8. Shawn Perine Muscle & Fitness İçin Çok Emek Vermişti

Muscle & Fitness dergisinin genel yayın yönetmeni Shawn Perine, 11 Aralık 2017’de akciğer kanseri nedeniyle oluşan komplikasyonlardan dolayı hayatını kaybetmiştir.

9. Fitness’a Adanmış Bir Hayat

American Media, Inc.’deki Fitness Grubu Başkan Yardımcısı ve diğer başka unvanlara sahip olan Perine, fitness endüstrisinde önde gelen bir ses olmuştur, vücut geliştirme ve sağlıklı yaşam konularına kendini adamıştır.

10. Hiç Sigara İçememesine Rağmen Akciğer Kanseri Oldu

2017 yılında hayatını kaybeden Shawn Perine hayatında hiç sigara içmemesine ve bir de vejetaryen olmasına rağmen 4.evre akciğer kanserinden hayatını kaybetmişti (2).

11. Arnold Kederini Böyle Dile Getirdi

Perine’nin ölümünün ardından Arnold Schwarzenegger twitter üzerinden şunları yazmıştır: “Shawn Perine, sadece fitness sektörünün harika bir elçisi Muscle & Fitness’ın mükemmel editörü değildi, aynı zamanda çok sevgili bir arkadaş ve harika bir adamdı. Kalbim çok buruk, dünya inanılmaz bir güç kaybetti. Tüm iyi dileklerim ailesi ve arkadaşlarıyla birlikte.”

12. Fitness Sporuna Gönül Vermiş 3 Dergi ve Büyük Başarıları

Muscle & Fitness, Muscle & Fitness Hers ve Flex dergileri dünyanın önde gelen fitness ve vücut geliştirme yayınlarından biri olma özelliğini geçmişten günümüze kadar büyük bir başarı ile sürdürmektedir.

Dergiye yıllık abone olmak ya da dergiyi sipariş etmek için tıklayın.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu yazınız
Lütfen adınızı giriniz

BİZİ INSTAGRAM'DA TAKİP EDİN!