Muscle & FitnessGenelİzlediğinizde Motivasyonunuzu Çok Fazla Arttıran 18 Film

İzlediğinizde Motivasyonunuzu Çok Fazla Arttıran 18 Film

Motivasyon sürekli sahip olabildiğiniz bir şey olmayabilir. Zaman zaman, dönemsel motivasyon kayıpları kadar doğal bir şey yoktur.

Motivasyonunuzu arttırmaya ihtiyacınız varsa, bu filmleri izleyerek hedeflerinize tekrar odaklanabileceğinize eminiz!

We Are Marshall

Bir üniversitedeki Amerikan futbolu takımının uçak kazasında oyuncularını ve koçlarını kaybetmesi herkesi şoka uğratır. Takımda neredeyse kimse kalmaz ve takımın kaderi belirsizdir. Bütün yük, koç Jack Lengyel’in omuzlarındadır.

Annapolis

Deniz harp akademisine giren Jake, kendisini bekleyen zorluklardan habersizdir. Bu süreçte en katı komutanların dahi saygısını kazanacak olduğunu bilmez.

Moneyball

Takımdaki oyuncuların en önemlilerini başka takımlara kaptıran menajer Billy Beane, bu zor zamanlarda finansal sorunları da umursamadan yeni bir takım oluşturur.

The Greatest Game Ever Played

Golfün bir centilmen sporu olduğunu herkes bilir. Bir işçi çocuğu olan Francis Ouimet, sosyal sorunları umursamadan golf oynamaya başlar. Ailesi haliyle buna karşı gelir. Ancak o pes etmez ve golfte gelebileceği en iyi noktaya gelmek için durmadan çalışır.

Never Back Down

Jake, Orlando’ya taşınır ve zengin ailelerin çocuklarını gönderdiği kolej içerisinde yer altı dövüş kulübü keşfeder. Ettiği bir kavgada çok fazla darbe aldıktan sonra bir karma dövüş sanatı kulübüne girer. Koçu Jean Roqua ile birlikte ilerler, ancak koçu bu öğrendiklerini kişisel sorunlarında kullanmaması için ona söz verdirir.

Invincible

Eşini ve işini kaybeden 30 yaşındaki Vince Papale eskiden beri hayali olan Amerikan futbolu oyunculuğunu düşünüp durmaya başlar. Philadelphia Eagles koçu tarafından organize edilen yarışmada, yarışmanın kazananının bir oyuncunun yerine geçeceğini öğrenir ve yarışmaya katılır. Ancak sorunlar tam da burada başlar.

A Beautiful Mind

Matematik dehası John Forbes Nash Jr., “game theory”i keşfeder ve şöhret kazanır. Kadınlar arasında da bu popülerlik yerini alır, ancak kaderin vuruşu onun hayatını alt üst eder.

Front of the Class

Çocukluğundan beri öğretmen olma hayalini kuran Brad, tedavi edilemeyen sinir sistemi sorunlarına sahiptir. Ancak pes etmez ve hayali için çabalamaya devam eder.

Step Up 2: The Streets

Israrlar sonrası sanat okuluna giren sokak dansçısı Andy, eşitliksiz davranışlarla karşılaştığı sokaklarla okulu özdeşleşmiştir. Kız arkadaşı ona bunun yanlış olduğunu kanıtlamaya çalışır. “Streets” adlı dans yarışmasına katılır ve hayatı değişir.

The Intouchables

Bir kaza sonucunda bakıcıya ihtiyaç duyan aristokrat Philippe, kendisine hapisaneden yeni çıkmış bir bakıcı tutar. Bakıcı Driss, Philippe’ye mutluluk getirir ve beraber yeni maceraların yolunu tutarlar.

The Social Network

2 Harvard Üniversitesi sınıf arkadaşının sosyal ağ projesi bütün hayatlarını değiştirir. Onları en genç milyonerler haline getiren bu proje aralarında sıkıntılara yol açar. Arkadaşlık ise bir anıdan ibaret hale gelir. Bir düşman edinmeden, milyarlarca arkadaş edinmenin imkansız hale geldiğini gösteren bu filmi kesinlikle izlemelisiniz.

The Blind Side

Amerikan futbolu oyuncusu Michael Oher’in hayatından alıntı olan film. Eskiden evsiz iken sonra NFL oyunculuğuna kadar ilerleyen hayatı içerisindeki tüm yaşananlar çarpıcı bir şekilde gözler önüne seriliyor.

The King’s Speech

Topluluk içinde konuşma konusunda sıkıntı yaşayan prens Albert, konuşmaya mecbur kalırsa… Oscar ödüllü, izlenmesi gereken motive edici filmlerden biri.

The Gabby Douglas Story

Cimnastik dalında çeşitli başarılara sahip olan Gabrielle Christina Victoria Douglas’ın hayat hikayesinden alıntı bir film. İlk siyahi cimnastik sporcusu olmasıyla bilinen Douglas, gel gitli hikayesinde başarıya ulaşmanın zorlukları çok iyi ele alınmış.

Desert Flower

13 yaşındayken Somali’deki ailesinden kaçan Somalili model Waris Dirie’nin Mogadishu’dan Londra’ya yolculuğunu ele alan filmde şaşıracağınız bir çok sahne mevcut. Kadın sünnetine karşı durduğunu açıklayan ve bunun için bir fon yaratan Waris’in hikayesi izlemeye değer.

United

1958 kışında Manchester United’ın uçak kazası herkesin ölümüne sebep olur. 22 yaş ortalamasına sahip oyuncular, gazeteciler, görevliler, üyeler… Genç yardımcı teknik direktör Jimmy Murphy, takımın geri dönmesi için elinden gelen her şeyi yapar. Bu motive edici yolculukta kesinlikle motivasyonunuz artacak.

Freedom Writers

“Risk altında” olan öğrencilere öğretmenlik yapan Erin Gruwell’in öğrencileri okulda tutabilmek için çektiği zorluklar ele alınıyor. Çetelerde, etnik grupların örgütlerinde yer alıp zor hayatlar süren bu öğrencileri onlara yeni bir dil öğretmek zorunda kalmadan kazanıyor.

The Theory of Everything

Stephen Hawking’in hayatı ve eşiyle ilgili olan bu film fazlasıyla motive edici. Hayatın her zorluğunun üstesinden gelinebileceğinin yanınızda sizi seven biriyle mümkün olduğunu bu filmde göreceksiniz.

Kaynak: Brightside

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu yazınız
Lütfen adınızı giriniz

BİZİ INSTAGRAM'DA TAKİP EDİN!