Muscle & FitnessCelebrityMcGregor'u Teknik Nakavtla Yenen Mayweather 50-0 Kariyerini Korudu

McGregor’u Teknik Nakavtla Yenen Mayweather 50-0 Kariyerini Korudu

Boksun efsanevi ismi Floyd Mayweather Jr. (50-0) deneyimli bir isim, maç esnasında oldukça zeki olduğunu gösterdi ve McGregor’u cumartesi gecesi Las Vegas T-Mobile Arena’da 10. rauntta teknik nakavtla yenerek karşılaşmanın galibi oldu.

Binlerce kişinin önünde yapılan boks maçında ikili çoğu kişinin beklentilerinin aksine oldukça eğlenceli bir karşılaşma sundu. Boks maçının ilk rauntlarında McGregor, rakibi Mayweather’a karşı daha üstün bir konumdaydı. Hatta bir ara McGregor’ın boks ringinde birkaç MMA hareketi deneyebileceği konuşuluyordu. Karşılaşma sırasında sert yumruklar, sarılmalar, yaralanmalar ve darbeler her iki taraftan gelse de kavga hiçbir zaman kontrol dışına çıkmadı.

Mayweather’ın karşılaşmayı lehine çevirdiği an 4. rauntla başladı ve sağ elini kullanarak güçlü yumruklarını rakibi McGregor’ın üzerine yağdırdı. Kariyeri boyunca kontra vuruşlarıyla bilinirdi ama bu maçta Mayweather oyunda üstünlüğünü sürdürüyordu ve McGregor’a karşı baskısını hiç azaltmadı. Mayweather’ın bu taktiği sonraki rauntlarda sonuç verdi ve McGregor maçı bitiren yumruklara karşı koyamadı.

Mayweather, rakibi McGregor’un canını yaktığı an 9. raunttu (McGregor’ın ayakları çoktan titremeye ve yorulmaya başlamıştı.) McGregor 9. raunttan da sağlam çıkmayı başarmıştı ama ayakları üzerinde zor duruyordu. 10. raunt başladığında Mayweather, rakibi McGregor üzerine sağlam yumruklarla yeniden atıldı. 40 yaşındaki profesyonel boksçu yaralanan ve üzerine gelen yumruklara karşı bile koyamayan McGregor’a atağını sürdürüyordu. Bu esnada hakem Robert Byrd araya girdi ve 1:05’te maçı durdurdu.

Mayweather, Showtime’dan Jim Gray’e McGregor’un yetenekleriyle kendisini şaşırttığını söylemişti: “Düşündüğümden daha iyi çıktı. Farklı açılar kullandı. Zor bir rakipti ama gecenin adamı bendim.”

“Maç planımız zaman kazanmak, hücum etmek, tüm sert yumruklarını erkenden sallamasına fırsat vermek ve sonra rakibi yere sermek üzerine kuruluydu,” diyor Mayweather.

Mayweather karşılaşma öncesi sözünde durduğunu hatırlatarak “McGregor’ın MMA’de 25 dakikalığına sert bir şekilde dövüştüğünü biliyorum. 25 dakika bittiğinde yavaşlamaya başlıyor. Herkese bu maçı sonuna kadar götüreceğimi söyledim,” diyor.

Karşılaşma sonrasında 300 milyon dolar gibi bir rakamı garantilemiş gibi gözüken Mayweather’ın boks eldivenlerini yeniden giymek gibi bir düşüncesi yok. Bunu “Bu benim son dövüşümdü. Bu gece kesinlikle son dövüşümdü,” sözleriyle dile getiriyor.

Karşılaşmayı kaybeden McGregor ise gayet kibardı. “İlk rauntları oldukça ustaca kullandığımı düşündüm. Rakibim stilini değiştirmek zorunda kalmıştı ve Mayweather hilesiz oynadı. Soğukkanlılığını korudu, o kadar da hızlı değildi, çok güçlü de değildi ama soğukkanlılığını maç boyunca korudu. Yumruk atmama müsaade etti ama yumrukları konusunda sabırlıydı. Hakkını vermeliyim, adil bir maçtı, iyi bir kariyeri var.”

Gece, boks severler için harika bir deneyimdi. Mayweather kazandıklarıyla mutlu. McGregor’da öyle ve karşılaşmayı kaybetse de başını dik tutmayı biliyor.

BİZİ INSTAGRAM'DA TAKİP EDİN!