Lee Banks

Lee Banks yorgun. Dışında kalıp, içeriyi izlemekten bıkkın.

Ve artık harekete geçmeye hazır! Banks, son dört yıl boyunca ulusal düzeyde mücadele ettikten sonra, tam da amatörlükten çıkıp bir profesyonele yakışacak şekilde, her açıdan daha büyük ve daha güçlü olarak Temmuz’daki 2009 NPC ABD Şampiyonası’nda ortaya çıktı. Büyüklüğü, orantısı ve formu çok iyiydi. Pek çok katılımcı Banks’i şimdiye kadar hiç bu kadar iyi görmedikleri konusunda hemfikirdi.

Hemen herkes, Banks’in oldukça çekişmeli geçen ağır sıklet klasmanında birinciliği hakedecek bir fiziğe sahip olduğuna inanıyordu. Sonunda sıra ona gelmiş gibi görünüyordu. Acaba gerçekten öyle miydi? Banks, kariyerine nispeten geç diyebileceğimiz 30 yaşında, memleketi Jacksonville, Florida’da gerçekleşen 2002 All-Star Classic’te hafif-ağır sıklet klasmanında ikinciliği kazanarak başladı..

2004’te, NPC All South Şampiyonası’nda hafif-ağır sıklet ve overall şampiyonu unvanlarını aldı (2007’de aynı şampiyonada ağır sıklet ve overall birincisi olacaktı). 2005’de NPC Nationals’da hafif-ağır sıklet klasmanında altıncı oldu. Bu, onun ulusal seviyede ilk boy gösterişiydi. 2007’de ulusal seviyedeki yarışmalarda “iyi ama yeterince iyi olmayan” dereceler almaya başladı: Nationals’da üçüncülük, 2008 ABD Şampiyonası’nda üçüncülük ve 2008 IFBB Kuzey Amerika Şampiyonası’nda ikincilik aldı.

Bunların hepsi de ağır sıklet klasmanındaydı. 2009 ABD Şampiyonası’na geldiğimizde ise Banks yine ikinci oldu. Bu sefer birinciliği, overall unvanını alan ve yarışmada verilen üç “pro kart”tan (profesyonellik belgesi) birini kazanan Mark Alvisi’ye kaptırdı. Banks, “Hedefin dibine kadar gelip bir türlü kazanamamaktan çok sıkıldım! Artık bir sonraki seviyeye geçmeye hazırım.” diyor.

GÖZLER NEDEN ONUN ÜZERİNDE…

-Estetik: Kendi klasmanındaki en büyük bedene sahip değil, ama oranları ve simetrisi dikkat çekici.

-Formu: İnce beli, geniş köprücük kemikleri ve yuvarlak kas lifleri “olduğundan daha iri”
görünmesini sağlıyor.

-Görünüş: Kupkuru, neredeyse şeffaf ve soğan zarı inceliğindeki derisi, tüm ayrıntıları gözler
önüne seriyor.
KISA KISA

Doğum Tarihi: 26 Eylül 1971
Boy: 1.73
Ağırlık: 100 kilo (yarışma kilosu);113 kilo offseason (sezon dışı)
Doğum yeri: Jacksonville, Florida
Yaşadığı yer: Jacksonville, Florida
Kariyer: 2009 NPC ABD Vücut Geliştirme Şampiyonası (ağır sıklet, ikincilik);
2008 IFBB Kuzey Amerika Vücut Geliştirme Şampiyonası (ağır sıklet, ikincilik);
2007 NPC All South Vücut Geliştirme Şampiyonası (ağır sıklet ve overall birincisi, yani şampiyonlar şampiyonu);
2004 NPC All South Vücut Geliştirme Şampiyonası (hafif-ağır sıklet ve overall birincisi)

lb1

lb3

lb4

lb5

lb6

lb7

İlginizi çekebilecek diğer yazılar

0 Yorum

Yorum Bırak

Oturum Aç

Kayıt Ol

Şifremi sıfırla