Muscle & FitnessAntrenman ve Fitness ProgramlarıKim Kardashian'ın Muhteşem Vücut Antrenmanı

Kim Kardashian’ın Muhteşem Vücut Antrenmanı

Kim Kardashian West her zaman vücut ölçüleri ile dikkat çekmiş olsa da son yıllarda heykel gibi kusursuz ve oldukça iddialı vücut şekli ile tüm gözleri üzerine topluyor. Peki Kim, bu yeni vücudunu kime ve hangi egzersizlere borçlu?

View this post on Instagram

They were out of gummy bears

A post shared by Kim Kardashian West (@kimkardashian) on

37 yaşında, 3 çocuk annesi olan Kardashian West, her zaman olduğundan çok daha fit ve gösterişli. Bunun sebebi olarak ise kendinden memnun olmadığı dönemde keşfettiği vücut geliştirici Melissa Alcantara’yı gösteriyor. Instagram hesabında da Melissa’dan bahseden ve ona teşekkür eden Kardashian 2017’de tanıştığı Melissa Alcantara’dan kendi antenörü ve beslenme danışmanı olmasını istemiş. Kim’in yeni formunu yaratan diyet ve antrenman programı Melissa’nın ellerinden çıkmış.

Saygı Duyduğu Bir Antrenörü Var

Melissa Alcantara’nın instagram hesabında; Melissa’nın anne olduktan sonra vücudunu değiştirmeyi kafaya koyduğunu ve bunu inanılmaz bir değişim ile başardığını görünce kendisine yardımcı olmasını istemiş. Daha önceleri Kim, başka ünlülerin antrenörleri ile çalışmış olmasına rağmen 2. çocuğundan sonra 25 kilo alınca kendisine en iyi Melissa’nın yardımcı olabileceğini düşünmüş.

İkili haftanın 5 ile 6 günü, bazı günler 1 kereden fazla olmak üzere 1 yıl boyunca antrenman yapmış. Insider’a konuşan Alcantara, Kim Kardashian’ın fitness hedefleri için sıkı sıkıya çalıştığını, antrenmanlar ne kadar zorlayıcı olsa da altından kalkmak için gayret ettiğini ve asla pes etmediğini dile getiriyor. Kim Kardashian West’in kalçaları ve taş gibi karnı, antrenörünün yalan söylemediğinin habercisi!

Kardashian, Kilo Verme ve Şekle Girme Aşamasında Hangi Egzersizleri Uyguladı?

Alcantara ikilinin bazen sabah 5’i gösterirken bile buluşup egzersiz yaptıklarını söylüyor. Bunun en büyük sebeplerinden biri ise Kim Kardashian’ın yoğun iş programı olmuş. Kardashian tüm bu yoğunluğa karşı her hafta her gün bir bölgeye yoğunlaşarak egzersiz programı uygulamış.

View this post on Instagram

My fave beach pose

A post shared by Kim Kardashian West (@kimkardashian) on

Alcantara burada durumun bölgesel zayıflama olmadığını, bölge bölge, adım adım ama birlikte vücut gelişimini sağlamak olduğunu söylüyor. Hiçbir bölgeyi kaçırmak istemeyen Kim’in favori egzersizleri ise booty dediğimiz kalça egzersizleri. Ayrıca Kim’in tüm egzersizlerini Alcantara karın bölgesini de aktif bir şekilde kullanacak şekilde belirlemiş. Bu sayede denge, güç ve form bir arada ilerlemiş. Ekipman kullanımında ise, hareketlerin zorluğunu arttıracak seçimler ile ilerlemiş, hareketlere denge topu, battle rope, medicine ball gibi, ekipmanlar eklemiş.

Kim Kardashian’ın antrenman programı aşağıdaki egzersizlerden oluşuyor:

  • Squat (front ve back versiyonları ile)
  • Deadlift
  • Lunge
  • Ağırlık ile Hip Thrust
  • Bear Crawls
  • Weighted Kickbacks
  • Stiff-legged Deadlifts
  • Sumo Deadlifts
  • Hamstring Curl Machine
  • Reverse v-ups

Kim Kardashian bacak antrenmanlarını o kadar da sevmediğini söylüyor. Alcantara, Kim’in kalça gelişimini istediği gibi tamamlayabilmesi ve kalça kası onarımının tam anlamı ile gerçekleşmesi için kalça antrenmanlarını iki günde bir uygulatmış.

Bunların yanı sıra Kardashian boks antrenmanları ve koşu da yapmış. 1 yıl içerisinde fitness hedeflerini Melissa Alcantara ile adım adım oluşturup uyguladığını bu sayede motivasyonunu da yüksek tuttuğunu ve başarı hissi ile daha iyi performans yakaladığını belirtiyor.

Sosyal Medya Büyük Sorumluluk İstiyor

Kim Kardashian West hem 3 çocuk sahibi bir anne, hem milyonlarca takipçiye sahip bir fenomen hem de KKW markası ile bir girişimci. Tüm bu yoğunluğunun içerisine sosyal medyada sürekli aktif olmak eklenince Kim’in planı her zaman sıkışık olmuş. Buna rağmen sabahları 5 ve 6’da bile kalkıp spor yaptığını ve bunun onu günün geri kalanında daha iyi hissettirdiğini söylüyor.

Benzer şekilde Victoria’s Secret modelleri ve Kardashian gibi isimler ile çalışmış başka bir antrenör Andrea Orbeck de sabah çok erken yapılan antrenmanının kişinin mental odaklanma gücünü arttırdığını dile getiriyor.

Motivasyon Kaybı Yok!

Kim Kardashian’ın sosyal medya hesaplarında her an %100 motive olmadığını görüyoruz ki bu çok normal çünkü kimse her an her şeye %100 motive olmuyor…

Ancak bu durumu Kim, Alcantara’nın dediğine göre hiçbir zaman bahane etmemiş ve hedeflerini gerçekleştirmek için çalışmaktan vazgeçmemiş.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu yazınız
Lütfen adınızı giriniz

BİZİ INSTAGRAM'DA TAKİP EDİN!