Muscle & FitnessAntrenman ve Fitness ProgramlarıKilo Vermek İstiyorsanız Her İşi Bırakıp Okumanız Gereken 6 İpucu

Kilo Vermek İstiyorsanız Her İşi Bırakıp Okumanız Gereken 6 İpucu

Biliyoruz.

Kilo vermek zor iş.

Söz konusu kilo vermek olduğunda sadece “sağlıklı beslenmeyi” düşünürsünüz ama aslında kilo vermek istediğinizde “yeni beslenme alışkanlıkları” da edinmeniz gerekebilir. Biz de, fazla kilolarınızdan kurtulmak konusundaki çabanızı desteklemek ve daha hızlı bir şekilde kilo vermeniz için sizi önerilerimizle desteklemek istedik. Hazırsanız başlayalım!

1. Dışarıda beslenirken en küçük porsiyonu seçin.

Dışarıda beslenirken menüye göz atmak için zaman ayırın. Hamburger, pizza ya da buna benzer sağlıksız seçeneklerin olduğu bir yerde yemek yiyorsanız mümkün olan en küçük porsiyonu seçin. Son yapılan çalışmalara göre ana yemeklerini sipariş etmeyen bireyler önlerine gelen her şeyi silip süpürmeye daha meyilli oluyorlar; bu durum tok olduklarında da değişmemekte.

2. Daha iyimser olun.

Yapmanız gereken sadece iyi düşüncelere odaklanmak ve hedeflerinizi kendinize sürekli hatırlatmak. Mesela, “Yarım kilo vermeyi başardım! Daha iyisini yapabilirim” gibi. Ya da “Emin adımlarla hedefime ilerliyorum” tarzında olumlu cümlelerle kendinize destek verin.

3. Tek başınıza yemek yiyin.

Kilo verme yolculuğunuza başladığınızda doğal olarak aileniz ve arkadaşlarınızın desteğini yanınızda hissetmek istersiniz. Ancak bilimsel olarak gösterilmiştir ki bir grupla beraber yemek yediğinizde daha çok kalori tüketirsiniz. Bunun nedeni grupla yemek yediğinizde masa başında daha çok zaman geçirmeniz yüzündendir. Buna ek olarak konuşma, muhabbet vs derken yediklerinizi kontrol edemezsiniz.

Bundan tabii ki de hep tek başına yemek yiyeceğiniz anlamı çıkmamalı ama yemek yerken de sadece yiyeceğiniz besinleri masaya getirmeyi de unutmamalısınız. Böylelikle hem iyi bir muhabbet anı yakalarsınız hem de yediğinize içtiğinize dikkat edebilirsiniz.

4. Acıkırsanız muz koklayın.

Kulağa tuhaf geliyor ama elma, nane ya da muz koklamak beyninizi aldatıp yemek yediğinizi hissettirir.

3.000 kişinin katıldığı bir çalışmada bu açken bu besinleri koklayanlar iştahlarının azaldığını bildirmişlerdir. Harika değil mi?

5. Favori rengimiz mavi.

Son yapılan bir araştırma mavi rengin iştahı azalttığını bulmuştur. Siz de sofra örtüsünü mavi renkli olanla değiştirebilirsiniz. Mavi mendiller, mavi tabaklar ve mavi bardaklar da diğer ekleyebileceğiniz değişikliklerdir.

6. Ayna önünde beslenin.

Bu bilimsel bir gerçektir; kendinize bakarak yemek yediğinizde yediğiniz besin miktarı üçte bir oranında azalmaktadır.

 

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu yazınız
Lütfen adınızı giriniz

BİZİ INSTAGRAM'DA TAKİP EDİN!