Muscle & FitnessGenelKate Upton Özgüveninin Sebebini Açıkladı: Ağırlık Antrenmanları!

Kate Upton Özgüveninin Sebebini Açıkladı: Ağırlık Antrenmanları!

Kate Upton Amerika’nın hem güzel hem seksi hem de genç modellerinden biri. Kadın erkek birçok kişiyi kendine hayran bırakan Kate Upton, moda endüstrisi tarafından zaman zaman topa tutuluyor. Sebebi ise model dünyasının alışılmış beden ölçülerinden biraz daha toplu olması. Oysa Upton halinden oldukça memnun! Kendine olan güvenini ise ağırlık antrenmanları ile kazandığını söylüyor!

Kate Upton Amerika’nın en sevilen yüzlerinden biri. Zaman zaman kilo alıp veriyor olmasına rağmen standart model ölçülerinin dışında bir yapıya sahip. Ağırlık antrenmanlarına başlamasıyla yağ yakma hızını da arttıran Kate Upton, kendisini eleştirenlere karşı çok daha güvenli hissediyor. Ölçülerin konuşulmasını anlamsız buluyor ve güce odaklanılmasını istiyor.

Shape’e verdiği röportaja göre Upton’ın beslenme ve antrenmanlarındaki değişikliğe bakalım:

Gerçekten Ağır Kaldırıyor

Kate Upton, ünlü isimlerin antrenörü Ben Bruno ile ağırlık çalışmaya başlamış. Şu an Hip Thrust, kızak, deadlift gibi tüm vücut hareketlerini kolaylıkla yapabilen Kate başlangıçta oldukça çekingenmiş.

İlk başlardan antrenörü ile yaptığı kızak çalışmalarında ağırlığı arttırmak isteyen Ben Brunoya “ben o kadarını yapamam” diye Kate Upton, şimdilerde bu duruma gülüyor. Çünkü antrenörü o böyle dedikçe kızağın üstüne çıkmış ve Upton’ı, ağırlığı anlayamaz hâle getirmiş. Artık “ben bunu yapamam” dediği bir şey olmadığını ve antrenmanlarında hep daha fazlasını yapabilmeye odaklandığını belirtiyor.

Kate Upton’ın antrenman sürecini Ben Bruno da kendi Instagram hesabında takipçileriyle paylaşıyor.

Kate için antrenman artık spor salonunda elinden gelenin en iyisini yapabilmek, daha iyi hissetmek ve vücuduna güvenmek demek! Eğer doğru şekilde çalışırsanız yağ yakmak için de ağırlık antrenmanı yağmanının harika olduğunu söylüyor.

Doğru şekilde ağırlık çalışabilmek için Kate Upton da oldukça çabalamış.

Antrenmanlar İçin Yemek Yiyor

Kate Upton (@kateupton) crushes some “1.5 rep” hip thrusts where, like the name suggests, you do one full rep followed by a partial rep, pausing at the top each time. Strong! I love hip thrusts, but a lot people (myself included) reach a point where the heavy weight becomes uncomfortable on the hips even with a pad, and they start to feel it in the lower back instead of the glutes, even with perfect form. This point is different for different people, but now that Kate is easily using more than 225 pounds on hip thrusts, we’ve transitioned to “1.5 reps” as a way to get a good training effect with lighter loads so we can keep working the glutes with less stress on the lower back and hips. #Repost @kateupton (@get_repost) ・・・ #SundayFunday #225pounds @benbrunotraining 💪💪

A post shared by Ben Bruno (@benbrunotraining) on

Kahvaltı günün en önemli öğünü; özellikle günün erken saatlerinde antrenman yapan Upton için. Protein ağırlıklı beslenmeyi seven Kate kendine “dişi Temel Reis” diyor, sebebi ise yediği ıspanaklar!

Sabah kahvaltısını mutlaka yaptığını, eğer yapamazsa iyi bir antrenman çıkaramayacağını bildiğini söyleyen Kate; kahvaltıda sıklıkla yumurta ve ıspanak tükettiğini ya da bol sebzeli bir omlet yanında da feta peyniri yediğini söylüyor.

Ölçülerini Yargılamıyor

Ağırlık antrenmanlarına başladıktan sonra modellik için gerektiğini düşündüğü ölçülere ulaşan Kate, kafasında beden ölçüsü problemini bitirdiğini söylüyor. Jeanlerinin içine girmeyi dert etmektense daha güçlü ve dengeli olmayı düşünmek onda bu değişimi yaratmış.

Canının Çektikleri İle İlgili Gerçekçi Davranıyor

Röportajında şaraptan, çikolatadan, cipslerden, patates kızartmalarından da bahseden Upton, arasıra günde 1 tane olarak “kötü” olarak nitelendirilen yiyeceklerden yiyormuş.

Kendinde yoksunluk hissi yaratmayan Upton, bir “kötü” atıştırmalığın motivasyon için iyi olduğunu ve size yaptığınız antrenmanlara değdiği hissini verdiğini söylüyor.

Sizce Victoria’s Secret Melekleri Ağırlık Çalışıyor mu?

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu yazınız
Lütfen adınızı giriniz

BİZİ INSTAGRAM'DA TAKİP EDİN!