Muscle & FitnessAntrenman ve Fitness ProgramlarıKanat Kaslarınızı Hiç Olmadığı Kadar Geliştirecek Bir Hareket Var!

Kanat Kaslarınızı Hiç Olmadığı Kadar Geliştirecek Bir Hareket Var!

Kanat kasları ve sırt kasları geliştirmesi zor olan kas gruplarındandır. Çünkü genellikle bu egzersizleri doğru şekilde uygulamak zordur.

Kanat kaslarını çalışırken kol ve omuz kaslarını devreye sokmak çok kolaydır. Devreye başka kas grupları girdiğinde, egzersizden alınan verim azalır.

Bu nedenle kanat kası gelişimi için ilk olarak kanat kaslarını kullanmayı öğrenmek gerekir. Bunun için ‘unilateral’ dediğimiz iki tarafı ayrı çalıştıran egzersizler doğru seçimdir.

Kanat Kaslarınız İçin Uygulamadığınız Egzersiz: Single Arm Lat Pulldown

Genellikle barfiksi tek elle çekemeyiz. Pulldown hareketlerinde de çoğunlukla çift el yapılan varyasyonlara yöneliriz. Çift el varyasyonlarda omzu sabitlemek ve hareketi biceps kaslarına yüklememek oldukça zordur. Bunu yapabilmek için hafif çalışmak gerekir, bu da kas gelişiminin önüne geçen bir durumdur.

Tek elle kablo kullanarak yaptığınız pulldown, hem sağ ve sol farkının oluşmasını önler hem de omzu sabit tutup yükü kanatlara aktarmanızda daha doğru bir seçimdir.

Dikkat Edilmesi Gerekenler

Kontrollü bir negatif ile, aşağıya çektiğiniz noktada bekleyerek uygulayıp ağırlık egosu yapmadığınız takdirde müthiş bir kanat gelişimiyle karşılaşacaksınız!

Ayrıca bu egzersizde sırtınızı geriye vermeye ve kalçanızı geri vermeye çalışmayın. Normalde doğal duruşunuz nasıl ise o şekilde çekiş yapmaya çalışın.

Hafif başlayın, kanatlara odaklanın, harekete başladığınız andan itibaren kanatlarınızı sıkın. Ağırlığın sizi kontrol etmesine izin vermeyin. Mümkün mertebe dik durun. Sonuçlara şaşıracaksınız.

 

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu yazınız
Lütfen adınızı giriniz

BİZİ INSTAGRAM'DA TAKİP EDİN!