Kai Green’in Sırt Antrenmanı

Dünyanın en iyi sırtlarından birini yapan antrenman

Phil Heath, geçen Eylül’de Las Vegas, Orleans Arena’da üçüncü Mr. Olympia unvanını kazandığı zaman zafer konuşması sırasında teşekkür etmesi gereken pek çok kişi vardı. İkinci gelen adam olan Kai ise bunların başında geliyor olmalıydı çünkü Phil o gece şöyle demişti: “Kai bu gece başa çıkabileceğim her şeyi bana sağladı.”

Heath hakemlerin puanları olmasa seyircilerin verdiği tepkiye göre ne kadar yakın olduklarını biliyordu ve Greene’nin her çağrılışında Heath’in endişe etmek için haklı bir sebebi vardı. İzleyicilerin en çok tepki verdiği poz Kai’nin arkadan koltuk altı (sırt) pozuydu. Sadece, neredeyse kalçasına kadar inen inanılmaz sırt kaslarını gösterdiği için değil ayrıca onları inanılmaz bir detayla sergilediği için… Kolunun hareketinin her açısında sırt kaslarının genel görünümü tümüyle değişmekte; dirseklerini kaburgalarına dayadığında sanki derisinin altındaki iki devasa deniz kabuğu omurgasının üzerinden birbirlerine bakıyor gibi görünüyor.

Fanların hayran kaldığı ve ona az daha Olympia’yı kazandıracak bu kasları yapabilmenin sırrı, Greene’ye göre, nispeten hafif ağırlık ile fazla miktarda egzersizlerin ve derin bir zihin-kas bağlantısının sonucudur.

“Antrenmanda zihin-kas bağlantısı bir numaralı etkendir,” diyor Greene, tereddüt etmeden. “Setler arasında ve her fırsatta poz verince sonunda zihin ve kaslar aynı dili konuşmaya başlıyorlar.”
kai_green

ÖNCEDEN GÖRÜN:
“Zihinde canlandırma, vücut geliştirmede olduğu kadar hayatta da başarıya ulaşmanın önemli araçlarından birisidir,” diyor Greene.

KISA TÜYO: “Hislerimle hareket ederim,” diyor Greene. “Ağırlık sadece bir araçtır. Çekice mi yoksa çiviye mi odaklanırsınız? Vurmaya çalıştığınız şeye odaklanmanızda fayda vardır.”

YAZI: MATT TUTHILL

Oturum Aç

Kayıt Ol

Şifremi sıfırla