Muscle & FitnessAntrenman ve Fitness ProgramlarıJennifer Lopez Karın Kaslarının Sırrını Açıkladı!

Jennifer Lopez Karın Kaslarının Sırrını Açıkladı!

Jeniffer Lopez’in kalça ile ilgili parçaları var. Belki de sırada karın kaslarıyla ilgili bir parça vardır? Çünkü eskiden kalçasından söz ettiren Lopez, son videosu için çalışırken müthiş bir karın kası inşa etmiş.

Karın Kası Tamamen Beslenmeyle İlgilidir!

Tabii ki bu karın kaslarını etkili bir egzersizle yapmak mümkün değil. Karın kası çıkarırken yapılan egzersizden çok uygulanan diyet önemlidir. Lopez, şekle girerken kusursuz bir diyet uygulamış gibi gözüküyor.

Jeniffer Lopez’in En Çok Verim Aldığı Karın Egzersizi: Side Plank

Bu karın kaslarını inşa ederken en çok side plank ve bu egzersizin çeşitli dönüşler içeren varyasyonlarını uygulamış. Aşağıya doğru inip kalktığı, sağa sola döndüğü ufak eklemeler de yapan Jeniffer Lopez en çok bu egzersizden verim aldığını söylüyor.

Side plank, oblikleri çalıştırmasının yanı sıra bütün merkez bölgesini de aktif olarak çalıştıran bir egzersiz. İzometrik bir egzersiz olduğu için, sürekli olarak karın kasını sıkmanızı gerektirir. Bu da karın kası gelişimi için çok önemlidir.  Ek hareketler ekleyip, side plank egzersizini zorlaştırdığınızda ise oblik kaslarınızın yanmasını sağlayabilirsiniz. Bu sayede kas kazanımı da elde edebilirsiniz.

Mekik çekerek karın kası geliştirmeye çalışanların, öncelikle bu tip egzersizlerle karın kaslarını kullanmayı öğrenmeleri gerekmektedir.

Ayrıca side plank ve varyasyonları, postür için bir tehdit oluşturmaz hatta aksine postürü iyileştirir. Mekik gibi egzersizler ise postür için zararlı olabilir ve sakatlık riski de taşırlar.

Bu egzersizi ve varyasyonlarını herkes rutinine dahil edebilir, hem uygulaması kolay hem de her yerde yapılabilen bir egzersizdir.

Jeniffer Lopez’in Favorisi: Forearm Side Plank Twist ve Yapılışı

  • Side plank pozisyonuna gelin. Bileğinizi ve dirseğinizi yere tamamen temas ettirin. Yere koymadığınız elinizi ise kafanızın arkasına koyun, dirseğiniz de yukarı baksın.
  • Merkez bölgesini sıkı tutarak, kalçanızı düşürmeden başınızın arkasındaki elinizle yerdeki elinize doğru eğilin. Bu sırada gövdenizi yere doğru yaklaştırın.
  • Hareketi kontrollü yaptığınızdan emin olun.
  • Bir süre duraklayın ve tekrar başlayın. Hareketi temiz ve etkili yapmaya çalışın. Acele etmeyin.
  • 15-20 tekrar, her iki taraf için de uygulayın.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu yazınız
Lütfen adınızı giriniz

BİZİ INSTAGRAM'DA TAKİP EDİN!