Muscle & FitnessAntrenman ve Fitness ProgramlarıGüzelliğiyle Büyüleyen Jennifer Lawrance'ın Spor Programı

Güzelliğiyle Büyüleyen Jennifer Lawrance’ın Spor Programı

Jennifer Lawrence, 2011’de izlediğimiz X-Men: Birinci Sınıf ve 2012’de seyirci ile buluşan Açlık Oyunları (The Hunger Games) filmi ile tüm dünyayı kasıp kavuran filmlerin başrolü, Amerikan sinemasının en çok sevilen aktrislerinden bir tanesi. Birçok farklı rolde gördüğümüz Jennifer Lawrence’ın filmleri dünya çapında 5,5 milyar dolardan fazla hasılat getirdi. Jennifer kariyerini zirveye taşırken fit hatlarından da asla ödün vermiyor. Oynadığı roller ondan çevik ve güçlü bir form bekliyor. Jennifer da buna göre spor yapmayı ihmal etmiyor.

Jennifer Lawrence Yoğun Çalışma Temposunda Nasıl Spor Yapıyor?

jennifer-lawrance-spor-programi

Birçok aktör ve aktris gibi antrenör eşliğinde çalışan Jennifer Lawrence kendini Dalton Wong’a teslim etmiş durumda. Jennifer’ın X-Men: Birinci Sınıf filminden beri yanında olan Dalton Wong onun spor ve beslenme programını düzenleyen, aynı zamanda ona yoğun çalışma koşullarında motivasyon sağlayan kişi.

Kimi zaman çekimlerde aylarca yanında olan Wong ile gün içerisinde kısa süreli parçalardan oluşan egzersizler yapan Jennifer, X-Men serisinde canlandırdığı Mystique karakteri için kadınsı ama oldukça güçlü ve çevik vücut hatları oluşturmaya çalışmış. İkili hedeflerine varınca Jennifer Dalton Wong ile çalışmaya devam etmiş.

jennifer-lawrance-spor-programi

Antrenörü Wong’un hazırlayıp Jennifer Lawrence’ın uyguladığı yöntemler her kadının kolayca evde uygulayabileceği egzersizlere, yıpratmadan keyif veren spor çeşitlerine ve lezzetli yiyeceklere sahip. Lawrence’ın güzelliğini ve fit vücudunu borçlu olduğu spor programını gördüğünüzde siz de oldukça şaşıracaksınız. Fit ve dolgun vücut hatlarına sahip olmak için kaldırılamayacak ağırlıkların altında ezilmeye gerek olmadığını düşünen Wong, basit ağırlıklar ile ya da vücut ağırlığınız ile yapabileceğiniz hareketlerden oluşan bir spor programı yaratmış. Ayrıca, Jennifer’ın yoğun çekim programının aralarında metabolizmasını sürekli aktif tutacak ve çok uzun süreli zamanını almayacak programlar hazırlamıştır.

Jennifer’ın spor programının kilit noktalarını aşağıda listeliyoruz:

  • Güne 20-30 dakika kadar süren hafif tempolu koşu (jogging) ya da yürüyüş ile başlama
  • Gün içerisinde 4 kere 15’er dakikalık egzersizler yapma
  • Egzersizlerin sonunda yogada ujjayi adı verilen nefes egzersizleri uygulama
  • Vücut ağırlığı kullanma

Jennifer Lawrence’ın Antrenman Programı

jennifer-lawrance-spor-programi

Yukarıda sıraladığımız maddelere bağlı kalarak Jennifer çekim dönemlerinde kolaylıkla spor yapabiliyor. Özellikle spor salonuna ihtiyaç bırakmayan, evde de kolayca yapabileceğiniz bu egzersizleri parça parça tekrarlamak gün içerisinde uzun aralar vermeden spor yapma imkanına sahip olmanızı sağlıyor.

Jennifer’ın uyguladığı antrenman programı ise basit 7 hareketten oluşuyor. Bu hareketleri aşağıda sıralıyoruz:

Ağırlıklı ya da Ağırlıksız Push-Up

jennifer-lawrance-spor-programi

Harekete iki elinizin üzerinde plank pozisyonunda başlayın. Göğsünüzü yere doğru indirin ve daha sonra yukarı kaldırın. Eğer küçük dumbbellar ile hareketi yapacaksanız kendinizi her yukarı kaldırdığınızda bir dirseğinizi geriye doğru kırarak ağırlığınızı kaldırıp yere geri indirin.

Curl and Press

jennifer-lawrance-spor-programi

Bu hareket için ellerinize birer ağırlık alın. Ağırlıklar iki yanınızda aşağı kollarınızı sarkıtın. Daha sonra ağırlıkları omzunuza doğru avuç içleriniz kendinize bakacak şekilde kaldırın ve geri indirin.

Burpees

jennifer-lawrance-spor-programi

Plank pozisyonunda harekete başlayın ve ayaklarınızı göğsünüze doğru çekecek şekilde zıplayın. Daha sonra yukarı doğru sıçrayarak aşağı inin ve plank pozisyonuna geri dönün.

Sideways Raise with Pulse

jennifer-lawrance-spor-programi

İki elinizde de birer ağırlık olacak şekilde ellerinizi aşağı doğru iki yanınızda konumlandırın. Omuz hizanıza doğru kollarınızı kırmadan iki yana açın, elleriniz aşağı doğru bakmalı. Daha sonra başlangıç konumuna yavaşça geri dönün.

High/Low Plank

jennifer-lawrance-spor-programi

Yüksek ve alçak plank için plank pozisyonunu alın. Önce ellerinizin üzerinde plank yapın ve ardından dirseklerinizi tek tek yerleştirerek alçak planka geçin. Hareketi döngüsel bir şekilde tekrar edin.

Leg Lowering

jennifer-lawrance-spor-programi

Sırtüstü yere uzanın. Bel boşluğunuzu doldurup dizlerinizi kendinize çekerek bacaklarınız 90 derece oluşturacak şekilde harekete başlayın. Daha sonra topuklarınızda bacaklarınızı ileri doğru itin ama yere değdirmeyin.

Torpedo

jennifer-lawrance-spor-programi

Yüzüstü yere uzanın. Alnınız yerde olsun. Yavaşça geriye ve yukarı doğru esneyin. Göğsünüz mümkün olduğunca yukarı kalkmalı, bakışınız yerde ve kollarınız geride olmalı.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu yazınız
Lütfen adınızı giriniz

BİZİ INSTAGRAM'DA TAKİP EDİN!