Muscle & FitnessAntrenman ve Fitness ProgramlarıJenna Renee İle Cılız Bir Görüntüden Kurtulup Seksi Bir Fiziğe Sahip Olun!

Jenna Renee İle Cılız Bir Görüntüden Kurtulup Seksi Bir Fiziğe Sahip Olun!

Top fitness modeli, normal antrenmanlarla geliştirdiği kasların vücudu ve zihnini nasıl değiştirdiğini anlatıyor.

Yazan: Kristin Mahoney

Cılız bir görüntü seksi değildir. Ayrıca “skinny fat” olarak bilinen ve sağlıksız fiziği kamufle eden ince siluet fenomeni, bunu güzellik olarak algılayan kadınları çok etkiliyor. Fitness modeli Jenna Renee bir kaç sene önce antrenman yapmaya başlamadan önce dışarıdan bakıldığında ince göründüğünü ama görüntünün altında sağlıksız bir vücudun yattığını itiraf ediyor. “Gerçekten sıfırdan başlayarak normal güç antrenmanlarıyla vücudumu değiştirdim” diyor.

Artık Webb haftada beş gün spor salonunun yolunu tutarak güç, HITT ve döngü antrenmanları yapıyor. Metabolizmayı hızlandırmak ve kas yapmak için en sevdiği bacak antrenmanı rutinine göz atın, ayrıca onun yağ yakma ve sağlığınızı korumayla ilgili tüyolarından da faydalanabilirsiniz.

Bacak Antrenmanı

Isınma: Lunge, walking heel pull, walking knee to chest ve leg curl gibi dinamik esneme hareketleriyle başlayın.

Squat ( 6 set) İlk sette hafif ağırlıklarla toplamda 15-20 tekrar yapın. Sonraki 5 set için ağırlık artırarak 8-10 tekrar yapın.

Setler arasında: Bilek ağırlığı ya da bantlar yardımıyla standing kickback yapın.

Single-leg Press

(4 set, 15 tekrar)

Glute kaslarınızı daha iyi hedeflemek için diz kapağınızla birlikte baş parmaklarınız biraz içeri dönük olsun.

Setler arasında: 15 tekrarla plyometric jumping lunges yapın.

Weighted Walking Lunge

(4 set, her bacak için 10-15 tekrar)

Setler arasında: Olabildiğince yükseğe zıplayacağınız box jumplar yapın. Hedef 15 tekrar.

Leg Curl

(4 set, 8-15 tekrar)

Setler arasında: farklı direnç lastiği egzersizleri yapın. Örneğin: lateral steps, lateral leg raise ile squat ve jump squat. (Glute kaslarını da çalıştırmak için bacakları 90 derecelik açıda tutun)

Jenna’nın Yağ Yakma Stratejileri

1. Sık sık su için

“Ben yeterli miktarda su tükettiğimden emin olmak için günde 3 litre kadar su içiyorum.”

2. Sık yiyin

“Ben her 3 saatte bir bir şeyler yerim. Bu sayede devamlı olarak metabolizmamı çalıştırırım ve yağ yakma potansiyelimi yüksek tutarım.”

3. Koşun

“Kardiyoyu hiç sevmem ama kalçamı şekillendirirken yağ yakmayı sağlayan eğimli sprintlere bayılırım. Ayrıca çok verimli, hiç bir zaman koşu bandı üzerinden 30 dakikadan fazla zaman geçirmiyorum.”

4. Güçlü bitirin

“Haftanın sonunda genellikle tüm vücut için daha hızlı ve yüksek tekrarlı döngü antrenmanı yaparım. Bu antrenman hem kalori yakımını artırıyor hem de tüm önemli kasları çalıştırıyor.”

5. İyi uyuyun

“Yeteri kadar uyuyun! Vücudunuz dinlenme modunda kas gelişimini tamamlar dolayısıyla daha güçlü ve daha yağsız bir forma kavuşmak için uyku sürenizi kısaltmayın.”

Kaynak: M&F Hers 2016, Ocak-Şubat

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu yazınız
Lütfen adınızı giriniz

BİZİ INSTAGRAM'DA TAKİP EDİN!