Muscle & FitnessCelebrityİkinci Roman Reigns Dönemi

İkinci Roman Reigns Dönemi

WWE Superstarı Roman Reigns 2018’de lösemiye yakalandıktan sonra, ringin hem içine hem de dışına daha güçlü bir şekilde dönüş yaptı ve WWE hayranlarının şimdiye kadar hiç görmediği derecede şaşırtıcı bir hikayeye imza attı.

22 Ekim 2018’de Roman Reigns, o bilindik atletik görünümüne büründü ve geri döndü. Dönüşü ise bitmeyen alkışlar ve kutlamalarla karşılandı. Bu reaksiyon bekleniyordu tabii ki. Güçlü, atletik ve halkın gönlünü çalmış yarı Samoalı, yarı İtalyan Roman, gün geçtikçe en kutuplaştırıcı WWE süperstarlarından biri haline geldi. Reigns altı yıllık kariyeri boyunca büyük bir hayran kitlesi kazanmıştı ancak WWE evreninde ona karşı olan gruplar da vardı.

Reigns ringin ortasında, mikrofon elinde ve WWE Universal şampiyona kemeri omzunun üzerinde parlarken, asıl vuruşunu konuşmasıyla yaptı. Kalabalığı coşturmak ya da kahramanlık hikayesi anlatmak için orada değildi, üç çocuk babası ve bir eş olan Roman ringi bir süre için bırakmak zorunda olduğunu açıklamak için oradaydı. Bu güçlü karakterin arkasında yatan adamın aslında lösemi hastalığı ile boğuştuğunu ve tedavi için WWE’den uzaklaşması gerektiğini söyleyerek kalabalıklara veda etti. “Çok ağır bir andı” diye ifade ediyor bu olayı. “Bu ringdeki son 10 dakikam olacaksa, ne dedikleri umurumda değil diye düşündüm. Her şeyi hissetmek istedim. ”

Doğaçlama ve kısmen yazılı WWE konuşmaları unutulmaz olabiliyor. Ancak Reigns’in senaryo dışı monologları her şeyi farklı bir seviyeye taşıdı. Ununu eleyip, eleğini asmış biri değildi, 33 yaşında çok sağlıklı görünen bir sporcuydu. Ancak WWE kariyeri boyunca en zirvede olduğu zamanda ikinci kez kanserle mücadele etmek zorunda olduğunu itiraf etmek zorundaydı. Bu 11 yıl önce galip çıktığı bir mücadeleydi. Buna tanık olmak herkes için cesaret kırıcıydı ve kanserin ayrım gözetmediğini ve kimsenin yolundan çekilmediği gerçeğini hatırlatıyordur. Hatta Roma Reigns’ın bile.

Her Şey Sahalarda Başladı

“Koca Köpek” olarak anılmadan önce Joe Anoa, FL Pensacola’lı atletik bir çocuktu. Ailesinin profesyonel güreşte derin kökleri olmasına rağmen (Yokozuna, Umaga ve Rikishi gibi WWE efsaneleri ile uzaktan akraba ve Dwayne “The Rock” Johnson teknik olarak akraba olmasalar da, birbirlerine kuzen olarak atıfta bulunurlar) ayrıcalıklı bir şekilde büyümedi. “Gümüş kaşıkla doğduğum konusunda büyük bir yanlış anlaşılma var” diyor. “Öyle değildi. Üç yatak odası ve bir banyosu olan küçük bir tek katlı evde yaşadım. ”

 Aile işine katılmak onun ilk kariyer tercihi bile değildi. 2006 yılında ilk takımı All-ACC’ye katılmaya hak kazanan ve Georgia Tech Üniversitesi’nde göze çarpan bir savunma oyuncusu olan Anoai, NFL’deki kariyerine ilk adımını attı. Minnesota Vikings ile anlaşma imzaladı ancak sağlık ekibi fiziksel sağlığı konusunda kırmızı bayrak kaldırdı. Anoa, vücudundaki beyaz kan hücrelerinde yavaş yavaş ilerleyen ve enfeksiyonla mücadele etme, kanamayı kontrol etme ve oksijen taşıma yeteneğini engelleyebilen kronik miyeloid lösemi (KML) teşhisi konarak eve gönderildi. “22 yaşındaydım ve NFL’de oynamak neredeyse elimdeydi ama kaydı ve gitti. Üstelik eşim hamileydi… Tüm umutlarım suya düşmüştü. Kimseyle ilişki kuramayacağım ıssız bir adadaymışım gibi hissettim. ”

Lösemi tedavisi, ciddiyetine bağlı olarak oral ilaçlardan kemoterapiye, radyasyona ve kök hücre nakillerine kadar değişebilir. Anoa’ya, oral kemoterapi ilaçları verilecekti. Jacksonville Jaguars ve Kanada Futbol Ligi’nde bir sezon da dahil olmak üzere futbol kariyerini tekrar sahalarda sürdürmeye çalıştıktan sonra, 2008 yılında kramponlarını çıkarmak zorunda kaldı.

“Oldukça iyi bedensel becerilere sahip olduğumu düşünürdüm, ama işe yaramadı” diyor. “Ama aynı zamanda her şeyin bir nedenden dolayı olduğuna inanıyorum.”

Süperstar Oluş

WWE süperstarı olmak kesintisiz bir eziyettir çünkü gösteri asla durmaz. Yıl boyunca üç ila dört gece ülke çapında canlı gösteriler düzenlenmektedir. Bavulla yaşamak ve haftalarca ailenizden ve arkadaşlarınızdan uzak olmak gerekir, bu herkese uygun bir program değildir. Ancak Anoa, 2010’da bir WWE anlaşması imzalamadan önce yolda geçen bu hayata aşinaydı. “Babam ve amcam [güreşte] oldukça başarılıydı, anda yaşıyorlardı ve iyi vakit geçiriyorlardı” diye açıklıyor. “Geleceği düşünmek bir öncelik değildi. “Bu işte, zirvede olmak için sahip olduklarınızdan vazgeçmek zorunda kalabilirsiniz. Bu yüzden kim olduğunuzu, nereden geldiğinizi ve nereye gitmeye çalıştığınızı farkında olmanız gerekir. Sizi neyin tuttuğunu bilmek zorundasınız. Benim için bu alçakgönüllü bir başlangıçtı.”

Anoa’nın çalışma ahlakı ortalamadan çok farklıydı bu yüzden Florida Güreş Şampiyonası’nda işin inceliklerini öğrenmek için iki yıl harcadı. Ringin dışında, 30 kilodan fazla kilo verdi ve bir vücut geliştiricisi gibi antrenman yapmaya başladı; bir bara büyük miktarlarda ağırlık yüklemek yerine, zihin-kas bağlantısını geliştirirken güç geliştirmeye çalıştı (Reigns’in mucizevi antrenmanından birazdan bahsedeceğiz).

“Güreşmeye başladığımdan beri, kaslarımı kontrol etmeye odaklanarak daha fazla vücut geliştirme antrenmanı yapıyorum.”

2012 yılında Reigns ilk WWE çıkışını yaptı. 2014 yılına gelindiğinde, şirketin yüzü olan John Cena’dan tacını alacaktı. “Bir sebepten dolayı bu soy ağacında doğdum.” diyor. “Bu yüzden benim de kuzenlerim gibi süperstar olmaya adım atmam beni şaşırtmadı.” Reigns 2018’in son yarısına doğru ilerlerken yukarı ivmesi devam etti: Çılgın bir popülerliğe sahipti, performansları sırasında güçlü tepkiler aldı ve her zamankinden daha büyük ve daha güçlü görünüyordu. Bu da Reigns’ın ekim ayında raydan çıkmasını daha da çarpıcı hale getirdi.

Ringlere Dönüş

Kanser teşhisini açıkladıktan dört ay sonra, Reigns WWE’ye geri döndü: “Hepinize duyurulur, remisyondayım (hastalığın belirtilerinin kaybolması ve sönmesi)” kendinden geçmiş kalabalığa böyle verdi müjdeli haberi. Tam zamanlı bir programa geri döndü ve dışarıdan bakıldığında eskisi gibi görünüyordu. Ama içeride bir yerlerde Joe Anoa değişmişti. “Tabii ki löseminin geri gelebileceğini düşünüyorum” diye itiraf ediyor. “Ama kendimi iyi ve güçlü hissediyorum. Neden anın tadını çıkarmıyorsun?” diye kendini teskin etmiş.

Remisyon sonrası ilk filmi Hobbs & Shaw’u The Rock ile çekti. Ardından kanser araştırması için farkındalık ve fon yaratmak için Lösemi ve Lenfoma Derneği ile ortaklık kurmaya başladı. Ringde de eğleniyormuş gibi görünüyordu.

“Her şeyin göz açıp kapayıncaya kadar elimden alınabileceğini hatırlamaya çalışıyordum ve ringde bir daha olamayacakmışım gibi dövüşüyordum. Bu göz açıp kapama anı gerçekleşmeden önce, o anların tadını çıkarmak istiyordum. ” 5 Nisan’da olacak WWE Universal şampiyonasını kazanmak istiyordum. “Bu geri dönüşümü sağlamlaştıracaktı.” diyor. “Ama Joe olarak cevap verecek olsam rekabet edebilecek kadar sağlıklı olmak ve insanları ayağa kaldırmak… İşte bu tür bir elektriğin bir şampiyonluğa ihtiyacı yoktur. Bana giriş hakkı tanıyın ve eğlenmeme izin verin.”

“Bence iyi görünmek harika ama hareketiniz, eylemleriniz ve anlattığınız anektodlarla karşı tarafa geçmek zorunda!”

Reigns’ın Antrenmanı

Güreşmeye başladığımda, kaslarımın sıkılaşması, daralması ve kontrolüne odaklanarak daha fazla vücut geliştirme antrenmanı yapmaya başladım. Ringte hareketlerimizi kontrol etmeliyiz, orada kimseyi öldürmek istemezsiniz. Kontrol sizde olmalıdır.

Futbol oynarken sahadaki en patlayıcı, en iyi, en güçlü ve en yetenekli sporcu olmak isterdim. Yani, şimdi antrenman yaparken, barı hareket ettirmek ve tekrarları yapmak ve çubuğun hareketini hissetmek, yaptığım her şeyi hissetmekle ilgili değil. Tuhaf ama 34 yaşında hala vücudumla nasıl bağlantı kuracağımı öğreniyorum.

Egzersiz Zamanı

Reigns, güç ve boyut hedefleri için acımasız vücut geliştirme hareketlerini bir araya getirir. Bicepslerinizin Romalılar gibi olmasını ister misiniz? Bu kanıtlanmış kol rutinini yedi kez Olympia şampiyonu olan Flex Lewis de uyguluyordu.

EGZERSİZ SET TEKRAR
EZ-BAR CURL* 6 15
INCLINE  DUMBB** 1 30
HAMMER CURL 3 8-10

* Geniş bir kavrama açısı yaparak git gide artan ağırlıklarla 3 ardışık 15 tekrarlı set ve dar bir kavrama açısı ile artan ağırlıklarla 3 ardışık 15 tekrarlı set yapın.

** Her biri 10 ila 12 tekrardan oluşan 3 drop set uygulayın.

Reigns Lösemi ile Savaşına Devam Etti

İnsanları eğlendirmek bir nimettir, ama kendimi daha iyi hissetmeye başladığımda bağlantı kurmak ve gerçekten yardım etmek istedim. Mücadelenin nasıl arkadaşlıklar yaratabildiğini gördüm – en yakın olduğum bazı insanlarla birlikte mücadele ettik. Ve sonra birlikte o odadan çıkmak için savaştık ve başardık. Bu nedenle Lösemi ve Lenfoma Derneği (LLS) ile ortaklık yapmak mükemmel bir imkan oldu. Araştırma için çok fazla para toplandı ancak kimse bunu bilmiyordu. Neredeyse bir sır gibiydi. Farkındalık yaratmak ve mesajı yaymada, her hafta sekiz saatlik içerik barındıran WWE ile ortaklık yapmaktan daha iyi bir yol olabilir mi?

LLS ile çalışmak, özellikle de çocuklar için inanılmaz sonuçlar yarattı. Mümkün olduğunca fazla hayat kurtarmak önemlidir ancak geleceğimizi kurtarmazsak neye odaklanabiliriz ki?

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu yazınız
Lütfen adınızı giriniz

BİZİ INSTAGRAM'DA TAKİP EDİN!