Muscle & FitnessAntrenman ve Fitness ProgramlarıHem Eğlen, Hem Gücüne Güç Kat!

Hem Eğlen, Hem Gücüne Güç Kat!

Bu ay da sizleri farklı bir bootcamp deneyimi ile tanıştırmak istiyorum. Ben keşfettiğim günden beri bu antrenmanın müdavimlerinden biriyim.

Bootcamp Nedir?

Bootcamp, çabukluk, çeviklik, genel dayanıklılık ve fonksiyonel kapasiteyi arttıran, yüksek yoğunlukta aralıklı yüklenmeler içeren bir antrenman türüdür. Temeli askeri disipline dayanan bu çalışma, gruba dahil olan her bir bireyin kısa süre içerisinde performansını en üst seviyelere çıkartmasına yardımcı olmak üzere kurgulanmıştır.

Bootcamp Antrenmanına Nasıl Katılabilirsiniz?

Bootcamp’e katılabilmek için, antrenmanın yapıldığı Stuciocamp’ı telefon ile arayabilir ya da internet üzerinden randevu alabilirsiniz. Kendinize uygun gün ve saati seçerek, antrenman salonunu görebileceğiniz dijital bir plan üzerinden koşu bandı veya sehpa rezerve etmeniz gerekir. Seçmiş olduğunuz sehpa veya koşu bandı ile antrenmana nerede başlayacağınızı da seçmiş olursunuz.

Antrenman Akışı?

Kişi önceden rezerve ettiği koşu bandında veya sehpada antrenmana başlar. Antrenman ilerledikçe sehpada başlayan kişi yer değiştirerek koşu bandına geçer. Koşu bandında başlayan ise sehpaya.
bootcamp antrenmanı 45 dakika sürer. Her bir katılımcı 10 dakika koşu bandı, 10 dakika sehpa, 10 dakika tekrar koşu bandı ve 10 dakika sehpada çalışarak antrenmanı tamamlar.

Nasıl Bootcamp Müdavimi Oldum?

Ferdi bir spor branşı olan artistik cimnastiği profesyonel sporculuk düzeyinde yıllarca yapmış biri olarak, bootcamp öncelikle ruhuma çok iyi geldi. Kendimi bildim bileli her gün mutlaka antrenman yapıyorum ve nasıl her gün aynı yemek yenmiyorsa, profesyonel sporculuğu bırakmış ve artık hem zevk hem iş için spor yapan biri olarak her gün aynı sporu yapmamayı tercih etmiyorum. Hal böyle olunca, farklı atmosferlerde farklı antrenman metotlarını deneyimlemeye ve beni hem fiziken hem ruhen mutlu eden antrenmanlara yöneliyorum. Daha önce denediğim bootcamp antrenmanını ezber bozan bir şekilde Studiocamp’te buldum. Bu antrenmanın ruhuma iyi geldiğini hissettim.

Spor kıyafetleriniz üzerinizdeyken hem eğlendiğiniz hem sosyalleşebildiğiniz hem maksimum kalori yakabildiğiniz hem de bölgesel olarak kaslarınızı ciddi bir şekilde çalıştırabildiğiniz bir ortamda olduğunuzu düşünün. Spor lafı geçtiğinde “ben spor yapmaktan sıkılıyorum” diyenlere bile hitap edecek bu bootcamp deneyiminin size de iyi geleceğinden emin olabilirsiniz. Hem kardiyo hem bölgesel egzersiz çalışmalarının kombini ile geçir-diğiniz 45 dakika içinde herkesin kendi kapasitesini zorladığını ve gün geçtikçe performansını arttırabildiğini göreceksiniz. Unutmayın, mutlaka hem ruhunuzun hem de bedeninizin seveceği bir antrenman modeli mutlaka vardır! Denemekten vazgeçmeyin yeter. Sizi yeni deneyimlerim ile buluşturmaya devam edeceğim. Beni de antrenmanlarda izlemek isterseniz beni sosyal medya hesaplarımdan takibe alabilirsiniz.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu yazınız
Lütfen adınızı giriniz

BİZİ INSTAGRAM'DA TAKİP EDİN!