Muscle & FitnessGenelGününüzü Güzelleştirecek ve Pozitif Enerji Yükleyecek 10 Bilgi

Gününüzü Güzelleştirecek ve Pozitif Enerji Yükleyecek 10 Bilgi

Gününüz biraz olumsuz geçiyor olabilir. Gününüzü daha pozitif bir enerjiyle geçirmeniz ve daha iyi hissetmeniz tamamen beyninizde bitiyor.

Size vereceğimiz bilgileri okuduğunuzda çok daha iyi hissedeceğinizi düşünüyoruz. Bu bilgileri öğrendiğinize mutlu olacaksınız.

1. Çevreci aktivist Jadav Payeng 1979’da 16 yaşındayken kurak bir bölgeye ağaç dikmeye başlamış. Şu an ise yarattığı ormanda yaşıyor. Bu orman 130 bin akrelik bir orman ve içerisinde gergedanlar, kaplanlar, geyikler, goriller ve filler yaşıyor.

2. İstanbul’da yalnızca plastik bir plastik şişe karşılığında sokak köpeklerine yemek veren bir otomat bulunuyor.

Image result for istanbul dog vending machine

3. Su samurları uyurken el ele tutuşur ki birbirlerinden çok fazla uzaklaşmasınlar.

Image result for sea otters holding hands

4. FBI’a göre hayvanlara yönelik işlenen suçlar bir insanı takibe almak için yeterli bir sebep.

Image result for fbi animal abuse

5. Hindistan’da Piplantri köyünde dünyaya gelen her kız çocuğu şerefine köylüler toplanıp 111 ağaç dikiyorlar.

Image result for india piplantri trees

6. İsviçre’deki bir yasaya göre Guinea Pig gibi hayvanların en azından bir dostla birlikte yetişmesi gerekiyor. Yalnızca bir tane satın alıp yetiştirmek yasalara aykırı.

Image result for guinea pig switzerland

7. Avustralya’da bir adada köpeklerin tilkilerden koruduğu bir penguen kolonisi var. Bu “küçük penguen” kolonisinin nesli 2006’da neredeyse tükenmiş durumdaydı. “Maremma sheep” cinsindeki köpekler koruma amaçlı eğitildikten sonra durum değişti.

Image result for australia penguin protected by dogs

8. Christopher Reeve geçirdiği kaza sonrası felç olduğunda hastanedeyken, Robin Williams Rus aksanı ile proktolog olduğunu söyleyerek üzerinde çalışmalar yapması gerektiğini söylüyor. Christopher Reeve, kaza sonrası ilk gülüşünün bu espri sonrasında olduğunu söylüyor. O gülüş anında hayatın o kadar da kötü bir yer olmadığını anlıyor.

Image result for christopher reeve robin williams

9. “Panda dadıları” yılda 32 bin dolar maaş ile bedava yemek, yol ve kalacak yere sahip oluyorlar. Üstelik bir de 365 gün boyunca bebek pandalarla vakit geçiriyorlar!

10. Kediler size ağzında ölü hayvan ile gelir. Çünkü sizin becereksiz bir kedi olduğunuzu düşünüp size hediye vermek isterler.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu yazınız
Lütfen adınızı giriniz

BİZİ INSTAGRAM'DA TAKİP EDİN!