Muscle & FitnessBeslenme Önerileri ve İpuçlarıGöbekteki Fazla Yağlardan ve Şişkinlikten Kısa Sürede Kurtulmak İçin 6 Tüyo

Göbekteki Fazla Yağlardan ve Şişkinlikten Kısa Sürede Kurtulmak İçin 6 Tüyo

Göbek yağları, bel bölgesi, sarkmış bir karın her kadının kâbusu. Günlük hayatta ise gerek iş, gerek diğer sorumluluklar ve şehir yaşamının zor şartları, yeterince spor yapmak için kendinize ayıracağınız vakti azaltabiliyor.

Oysa şunu kabul etmelisiniz ki düzenli beslenme ve antrenman programı sahibi olmadan dümdüz bir karına sahip olmak çok zor. Bunu bir şekilde başardınız diyelim (ki sağlıklı bir şekilde yapabileceğinize inanmıyoruz) karnınızı yağlanmaktan korumanız mümkün değil. Ya doğuştan harika genlere sahip olmalısınız (unutmayın ilerleyen yaşlarda bu genler de çok fazla işe yarayamayacak) ya da beslenme ve antrenman düzenine sahip olmalısınız.

Harika bir karın yaratmak için yeterli vaktiniz yoksa da günü kurtaramazsınız demiyoruz…

Fazla yağların bir kısmından kurtulmanıza yardımcı olacak 6 tüyomuz var:

1.Su İçmeyi Aksatmayın

Su, sindirim sisteminizin, metabolizmanızın ve kan dolaşımınızın düzenlenmesini sağlar. Yağ yakımında görev alır. Her gün 1,5-2 litre su tüketimini es geçmeyin.

2.Duruşunuzu Değiştirin

Hem daha düzgün ve uzun bir görüntü yakalamak hem de vücudunuzda kaslarınıza ve eklemlerinize basıncı doğru dağıtmak için dik durmaya özen gösterin. Dik durduğunuzda boyun ve sırt kaslarınızla uyguladığınız kuvvetin bir kısmını karın kaslarınıza geçirmiş olacaksınız. Bu da karın kaslarınızın daha çok çalışmasını sağlayacak.

3.Kabızlığı Önemseyin

Kabızlık tahmin edemeyeceğiniz bir şişkinlik yaratabilir. Aslında düzenli su tüketimi sağladığınızda kabızlığı hafifletecek bir seçim yapmış oluyorsunuz. Tuvalette daha çok zaman geçirin, oturuşunuzu değiştirin. Ayaklarınızın altına bir tabure koyarak daha doğru bir şekilde oturabilirsiniz. Probiyotik yoğurt ve kefir de kabızlık için bir çözüm olacaktır.

4.Lokmalarınızın Farkına Varın

Yavaş yemek ve lokmalarınızı iyice çiğnemek sizin en büyük yardımcılarınızdan biri olacak. Daha az şişkinlik yaşamanıza ve çokça çiğnediğiniz besinlerin midenizde daha kolay sindirilmesini sağlayacak.

5.Yemekte Asitli İçeceklere Yer Vermeyin

Asitli içecekler genel olarak yapay gıdaların bileşimleri olduğundan zaten tavsiye edilmeyen içeceklerdir. Sadece şişkinlik ve mide sağlığınızı etkilemez ayrıca ağız sağlığınızın ve dişlerinizin bozulmasına da sebep olabilirler!

6.Strese Karşı Çıkın

Stres her zaman olduğunuz gibi burada da baş düşmanınız. Stres kabız olmanıza neden olan sebeplerden biridir. Her gün kendinize ayıracağınız yarım saat ile hem aklınıza üşüşen rahatsız edici düşünceleri bir kenara bırakın hem de yapmaktan keyif aldığınız şeylerle ilgilenin.

 

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu yazınız
Lütfen adınızı giriniz

BİZİ INSTAGRAM'DA TAKİP EDİN!