GINKGO BİLOBA İLE KAS HACMİNİZİ ARTTIRIN

Ginkgo Biloba, hem zihninizi hem de kaslarınızı düşünür.

 

YAZAN: STEVE STIEFEL

 

Bir okurumuz, spor salonundaki birisinden ginkgo biloba alması yönünde bir tavsiye duymuş ve bize buna ihtiyacı var mı diye soruyor. Cevabımızı aşağıda paylaşıyoruz.

Ağırlık antrenmanı yapanların ginkgo biloba takviyesi almalarını tavsiye ediyoruz çünkü vücudunuzun kan akımının hızlanmasına yardım edebilir. Beyindeki artan bir kan akımı beyin aktivitelerini güçlendirir. Aynı şekilde, kaslarınızdaki kan akımını yükseltmek de spor salonundaki performansınıza etki edecektir.

‘’Ginkgo biloba ağırlık antrenmanı yapanlar için harika bir takviyedir.’’ diyor Dr. Tim Scheett. Ginkgo bilobanın antrenmanlarınıza sağladığı faydaları aşağıda sıralıyor:

 

Stack-Multivitamin

 

  •  Bu bitki kaslarınıza giden kan akımını arttırmaktadır. ‘’Kaslarınızdaki kan akımını arttırırsanız dokulardaki oksijen, takviye ve hormon miktarını yükseltirsiniz.’’ diyor Scheett. ‘’Buna ek olarak, kan akımını yükseltmek atık maddelerden ve toksinlerden kurtulmanıza yardım eder. Bu da toparlanma ve hacminizi geliştirir.’’
  •  Ginkgo biloba bir antioksidan olarak da görev alabilir. ‘’Bazı araştırmalar, bu bitkinin serbest radikallere karşı savaştığını göstermektedir.’’ diye bilgi veriyor Scheett. Serbest radikaller egzersiz gibi nedenlerden dolayı meydana gelen zararlı serbest radikallerdir. Antioksidanlar bunlarla savaşarak hücreleri bu serbest radikaller karşı daha dirençli kılmaktadır.
  •  Metabolizmanıza da faydalı olabilir. Yağsız kas kütlelerini korumak isteyen vücut geliştirme sporcularının yüksek bir metabolik hıza sahip olmaları bir artıdır. ‘’Metabolizma hızındaki bu artışın, kaslara giden oksijen ve besin maddelerindeki artıştan kaynaklandığını düşünüyoruz.’’ diyor Scheett.
  • “Kan akımını arttırarak kas gelişiminizi geliştirmek istiyorsanız, ginkgo bilobayı arjinin ile birlikte alabilirsiniz.’’ diye bilgi veriyor Scheett. Arjinin nitrik oksit (NO) üretimini arttıran bir amino asittir. Arjinin ve NO ürünleri kaslarınıza, oksijeni, besin maddelerini ve hormonları taşımada yardımcı olmaktadır. Çoğu insan, bu ürünleri kullandıktan sonra kaslarına giden kan akımında bir artış gözlemlediklerini bildirmişlerdir.
  • En iyi verimi almak için ginkgo biloba ve arjinini birlikte alın. 3-5 gram arjinin ya da bir NO ürününü günde üç kez alın. Bir dozu antrenmandan 30 dakika önce kullanabilirsiniz. Sadece ginkgo biloba almak için ise 40-60 mg’lık bir dozajı günde 3 kez alın.
  • Unutmayın; bu bitki diğer takviye ve ilaçlarla etkileşime girebilir. Ginkgo biloba ya da başka bir bitki kullanmadan önce botanik bilgisi olan uzman bir doktordan yardım alabilirsiniz.

İlginizi çekebilecek diğer yazılar

0 Yorum

Yorum Bırak

Oturum Aç

Kayıt Ol

Şifremi sıfırla