Muscle & FitnessCelebrityFitness Dünyasındaki Khaleesi'yi Görünce Çok Şaşıracaksınız!

Fitness Dünyasındaki Khaleesi’yi Görünce Çok Şaşıracaksınız!

Game of Thrones dizisini muhtemelen izliyorsunuz. İzlemiyorsanız da, çevrenizden duyduklarınız kadarıyla Khaleesi adlı karakteri biliyorsunuzdur. Üstelik sadece karakter olarak değil, dış görünüş olarak da bildiğinizi varsayıyoruz.

Tanıdık geldi değil mi? Eğer geldiyse, sizce de bu ikili birbirine çok benzemiyor mu?

https://www.instagram.com/p/BJ5uTS1DfeK/?taken-by=swoleesi

Genç ve yetenekli powerlifting sporcusu Amber Abweh, saçlarını Khaleesi’ye benzettikten sonra sosyal medyaya bir bomba gibi düştü adeta. İngilizce’de ‘kaslı’ anlamına gelen swole kelimesi ile Khaleesi karakterini birleştirerek ortaya Swoleesi karakterini çıkaran Abweh, aynı zamanda deadlift rakamlarıyla da Amerika’da birçok federasyonda birinciliğe sahip olan bir powerlifting sporcusu.

Which harsh truths do you prefer to ignore?

A post shared by Amber Rayne Abweh (@swoleesi) on

Geçtiğimiz günlerde saç rengini pek çok kez değiştiren Swoleesi, saçlarını değiştirmesine rağmen ismini değiştirmiyor. Çünkü popülerliğini Khaleesi’ye olan benzerliğine borçlu.

Swoleesi, deadlift setlerinden önce viski içtiği videosu ile de Instagram’da popüler olmuştu.

Yalnızca powerlifting ile değil, dövüş sanatlarıyla da ilgileniyor.

Gücü fiziğine de yansıyan Swoleesi, Game of Thrones’taki Khaleesi’nin gücünden de fazlasına sahipmiş gibi görünüyor.

75 kilogram bench press setlerini, salonda görebileceğiniz çoğu kişiden daha iyi formla ve daha rahat kaldırabiliyor.

90 kilogram squat setlerini de, derin ve güçlü bir şekilde 8 tekrarlar ile çalışıyor.

Asıl yetenekli olduğu kaldırış ise deadlift. En son kırdığı kişisel rekoru, tam olarak 185 kilogram! Bu rekor ile ilgili şunları söylüyor:

En iyi olmak için ağırlık kaldırmıyorum. Rekor kırmak için de ağırlık kaldırmıyorum. Powerlifting yapıyorum çünkü güçlü olmanın verdiği hissi seviyorum. Yeni limitler belirlemeyi, hedefler belirleyip rekorlarımı kırıp daha gelişmiş bir versiyonuma evrilmeyi seviyorum. Bu sporda, diğerlerinden iyi olmak önemli değil. Bu HERKESİN yapabileceği bir spor. Her insan için bir siklet, bir yaş aralığı var ve her ağırlık kaldırana saygı duyuluyor. Bu sporun birleştirici özelliğini unutup, egomuzun esiri olmamalıyız. Herkesi bir önceki günden daha iyi olmaya davet etmeliyiz!

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu yazınız
Lütfen adınızı giriniz

BİZİ INSTAGRAM'DA TAKİP EDİN!