Muscle & FitnessAntrenman ve Fitness ProgramlarıEvde Ağırlık ve Kalistenik Egzersizleri

Evde Ağırlık ve Kalistenik Egzersizleri

Eve kapandığımız şu süreçte zorunlu olarak evde spor yapmaya artık iyice alıştık diyebiliriz. Ancak halen kendinizde yeterli motivasyonu bulamıyorsanız, ne yapacağını kestiremiyorsanız üzülmeyin; Mervan Kaygu’nun sizler için hazırladığı antrenmanı uygulayarak işe başlayabilirsiniz.

CrossFit ve Judo koçu Mervan Kaygu, ister bir çift dambıl kullanarak ister yalnızca vücut ağırlığınızdan faydalanarak yapabileceğiniz egzersizler ile yeniden motivasyon kazanmanıza yardımcı olacak. Başlangıç – orta seviyede evde spor yapmaya çalışanlar için oldukça temel ancak etkili hareketlerden oluşan bu program ile evdeki hareketsizliğinizi kırabilir, hatta biraz kaslanabilirsiniz bile.

Programda yer alan kalistenik egzersizler, evinde dambıl olmayan veya ağırlıkla çalışmayı sevmeyenler için ideal hareketler barındırıyor. Vücudun farklı noktalarına odaklanan egzersizleri dilerseniz baştan sonra uygulayabilir, dilerseniz aralarından bazılarını seçip kolayca yapabilirsiniz.

Kalistenik egzersizler hakkında daha fazla bilgi almak için ‘Vücut Ağırlığıyla Yapılan Kalistenik Fonksiyonel Antrenman Nedir? Nasıl Yapılır? içeriğimize göz atabilirsiniz.

Aksine evde spor yaparken ağırlıkla çalışmanın kas gelişimine daha fazla destek olduğunu düşünenlerdenseniz, kalistenik egzersizlerin ağırlık kullanılarak yapılan versiyonlarını deneyebilirsiniz.

Evde Spor Kolaylığı: Ağırlık ve Kalistenik Egzersizler

Mervan Kaygu’nun egzersiz programını hazırlarken eklediği notla birlikte sizleri videomuzla baş başa bırakıyoruz:

“Aktif antrenman yapmayanlar ağırlık kullanmadan her hareketten sonra 30 saniye dinlenip diğer harekete geçerek bir seri bitince diğer seriye geçebilirler. 5 hareket bitince 3 dakika dinlenip 2. ve 3. seriyi yapabilirler. Aktif antrenman yapanlar hiç dinlenmeden 1 seri bitince 3 dk dinlenip 2. ve 3. Seriyi yapabilirler.”

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu yazınız
Lütfen adınızı giriniz

BİZİ INSTAGRAM'DA TAKİP EDİN!